Avalon » Serie komiksowe » Fantastic Four » Fantastic Four #533

Fantastic Four #533

Fantastic Four #533

"What Happens In Vegas, Stays In Vegas"

Postacie
Cytat

Hulk: "Is this a 'We know the weapons of mass destruction are out there somewhere' fact or an 'I'd bet my life on it' fact?"

Streszczenie

Prolog. Las Vegas, stolica hazardu, miasto pełne pięknych kobiet i ogromnych pieniędzy. Niestety nic  z tych rzeczy nie dotyczy w tym momencie tej historii. Trzydzieści siedem mil na północny-wschód od Vegas, korowód ciężarówek zmierza gdzieś pod osloną nocy. W jednej z nich skromny, rządowy agent przedstawia Hulkowi cel jego misji. Ma on rozbroić bombę, stworzoną przez Hydrę, ukrytą w podziemnych jaskiniach. Jakieś sześć minut później są już na miejscu. Banner wkracza do groty i już po chwili zauważa, iż przejście dalej jest pełne laserów-czujników. Postanawia więc dostać się niżej, skacząc i całą swą masą, przedzierając się przez kolejne piętra. Gdy w końcu dociera do bomby, krzyczy, by obecni na powierzchni agenci S.H.I.E.L.D.  czym prędzej się ewakuowali. Jak się okazuje, stworzona przez Hydrę broń to ogromna bomba gamma, a na dodatek Hulk swym wtargnięciem aktywował odliczanie. Gdy Banner próbuje dezaktywować ładunek, bomba wybucha.

 

Pięć godzin później, budynek Fantastic Four na Manhattanie. The Thing ćwiczy, rozłupując wielkie, kamienne pociski i przy okazji rozmawia ze swym maklerem o akcjach na giełdzie. Gdy dowiaduje się, że stracił dwa miliony dostaje pociskiem, który niszczy jego telefon. Po kąpieli, Ben idzie do swych towarzyszy, a ci nie są w dobrych humorach. Reed wyjawia, iż opieka społeczna chce zabrać Valerię i Franklina, gdyż mieszkanie wraz z Fantastic Four naraża dzieci na ataki i jest po prostu niebezpieczne. Grimm jest zszokowany tą wiadomością, lecz Richards każe mu zająć się sprawą Hulka, który po wybuchu bomby (opisanym w prologu – przyp. Jim) był widziany w swej rozwścieczonej postaci pięć mil od Vegas. Johnny ma towarzyszyć Benowi, na co na początku się nie zgadza, lecz po paru argumentach Sue i Reeda, Torch i Thing lecą już w fantasticarze na "spotkanie" z Bannerem.

 

Na miejscu wybuchu, bohaterowie rozmawiają z jednym z agentów zajmujących się dekontaminacją. Wyjawia im, iż Hulk po wybuchu najprawdopodobniej zamienił się ponownie w bezmyślne monstrum, niszczące wszystko na swej drodze. Zwołali tu Bena, gdyż od zawsze Banner powtarzał, że jedynie the Thing móglby go pokonać w walce. Johnny natomiast jest tu, by usprawnić... transport. Ta koncepcja nie podoba się chłopakowi, jednak po chwili leci już z nieco zbyt ciężkim Benem na poszukiwania Hulka.

 

Tymczasem, Reed i Susan rozmawiają z kobietą z opieki społecznej w sprawie swych dzieci. Niespodziewanie, Richards zgadza się na zabranie Val i Franklina, jednak pod jednym warunkiem.

 

W lecących razem, Johnny'ego i Bena prawie trafia ogromny głaz. Nadleciał ze strony kanionu, więc bohaterowie schodzą na dół. Nie muszą czekać długo, by z hukiem pojawił się szary i wściekły Hulk.

 

Autor: Jim J

Galeria numeru

Fantastic Four #533

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.