Avalon » Serie komiksowe » Dark Reign: The List - X-Men » Dark Reign: The List - X-Men

Dark Reign: The List - X-Men

Postacie
Zapowiedź

Utopia się skończyła. Co jeszcze Norman Osborn może zrobić X-Men?

Streszczenie

Norman dokumentuje wszystkie swoje porażki i teraz przedstawia Victorii dokumenty dotyczące Namora. Chce coś z tym zrobić, dlatego za oknem w akwarium pływa teraz potwór morski. Kiedyś to coś było żoną Namora – Marriną. Ponieważ jest tak naprawdę hybrydą obcej rasy i człowieka, pobawili się jej genami i otrzymali tę bestię. Spowodowali, że głód doprowadza ją do obłędu. Jedyną rzeczą, którą może jeść jest krew Atlantydów. Im więcej je, tym staje się większa, a im staje się większa, tym jest głodniejsza. Czas wysłać Namorowi wiadomość.

Gdzieś na dnie morza chińskiego grupa Atlantydów zbiera wodorosty i łowi ryby. Nagle zostają napadnięci przez Marrinę. Ciała zabitych wypływają na powierzchnię i po jakimś czasie zostają wyrzucone na plażę. Kiedy zbiera się nad nimi tłum gapiów z wody wychodzi Namor. Przyszedł po ciała swoich poddanych.

W Utopi król Atlantydy ma spotkanie z mutantami. W ciągu 9 dni doszło do 5 ataków. Setki, jeśli nie tysiące, nie żyją. Jego ludzie są rozproszeni po wszystkich morzach i oceanach. Nie jest w stanie obronić wszystkich. Namor nie wie, jak to przerwać. Doctor Nemesis domyśla się, że stworzono coś, co je tylko jego podwładnych. Miejsca ataków wskazują, że potwór zmierza na zachód. Jeśli sprowadzą wszystkich Atlantydów tutaj, potwór sam do nich przyjdzie. Emma stwierdza, że to będzie pomoc w rewanżu za pomoc okazaną im w czasie konfliktu z Osbornem. Po tych słowach król wychodzi obrażony. Frost znajduje go na tarasie. Mówi królowi, że nie ma teraz czasu na bawienie się w aroganckiego króla, chyba że chce zostać władcą pływających zwłok.

W nocy tłumy podwodnych ludzi przypływają do Utopi. Tu Magik i Pixie otwierają teleporty, które przenoszą uciekinierów do Morza Norweskiego. Rano Namor stroi w morzu, podczas gdy X-Mani stroją na nabrzeżu. Władca jest jedynym Atlantydą w całym oceanie i mają nadzieję, że bestia złapie przynętę. Nie muszą długo czekać. Namor rozpoznaje w potworze swoją byłą żonę. Stepford Cuckoos skanują jej umysł i widzą w nim tylko gniew, głód i nienawiść. Psylocke dzięki swoim nowym zdolnościom wzmacnia moc Icemana i Robert zamraża część oceanu wraz z Marriną. Odnoszą początkowo sukces, ale potwór jest za silny i się uwalnia. Czas na plan B. Colossus rzuca Loganem, który ląduje na głowie bestii. Wolverine przy pomocy pazurów atakuje oczy. Następnie do akcji wkracza zrzucona przez Angela Surge. Tworzy wyładowanie, które poraża przeciwniczkę. Na miejsce teleportuje się Kurt, który zabiera Noriko, a zostawia bombę. Wkurzone monstrum wyskakuje z morza na ląd. Tam czeka na nią Namor, który nadludzkim wysiłkiem ściska jej paszczę i unosi w powietrze. Leci nad Rów Mariański i razem nurkują na dno. Po drodze król w myślach przeprasza żonę za to, co robi.

Los Angeles. Norman siedzi w biurze ochraniany przez Boba. Nagle przez okno wlatuje wielki łeb Marriny. Sentry jest gotowy do akcji, już namierzył przeciwnika. Do pomieszczenie wbiegają dodatkowo uzbrojeni po zęby agenci H.A.M.M.E.R. Norman każe się wszystkim uspokoić. Przed oknem pojawia się Namor. Ostrzega Osborna, że skoro zrobił coś takiego byłej żonie, to jest w stanie innym zrobić dużo gorsze rzeczy.

Utopia. Przez otwarte portale przybywają tysiące Atlantydian. Cyclopsa wita Namora w domu.

[Uwaga: W numerze znajduje się też reprint historii "Dead Man Walking" autorstwa Matta Fractiona i Sama Keitha opublikowanej  pierwotnie w X-Men Unlimited vol. 2 #9]

Autor: Spell

Galeria numeru

Dark Reign: The List - X-Men Dark Reign: The List - X-Men Dark Reign: The List - X-Men Dark Reign: The List - X-Men Dark Reign: The List - X-Men Dark Reign: The List - X-Men

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.