Avalon » Serie komiksowe » X-Men Forever vol. 2 » X-Men Forever vol. 2 #2

X-Men Forever vol. 2 #2

X-Men Forever vol. 2 #2

“Love and loss part 2 of 5: Comes the Father”

Streszczenie

Dwójka policjantów jedzie radiowozem wzdłuż Central Parku. Spokojnie rozmawiają o swoich dzieciach, kiedy nagle niebo rozświetla błysk, coś spada do parku i powoduje spory wybuch. Gliniarze biegną aby sprawdzić co to było. Kiedy zbliżają się do krateru powala ich okropny smród, a na miejscu zastają palący się szkielet, który ma szpony u rąk.

W szkole Storm wchodzi do budynku. Elektryczność nie działa, i nikt nie daje śladów życia. W gabinecie Profesora zastaje nieprzytomnych Jean, Scota, Charlesa oraz Furyego. Pierwszy świadomość odzyskuje Xavier. Tłumaczy Ororo, że ostatnie co pamięta, to obraz umierającego Logana. Połączenie z nim utrzymywała Marvel Girl i prawdopodobnie była z nim aż do końca. Po chwili reszta także odzyskuje przytomność. Jedynie Grey dalej leży bez świadomości. Ma cały czas otwarte oczy i ledwie wyczuwalny puls. Profesor ma teorię, że dziewczyna uratowała ich wszystkich przekierowując atak na sieć elektryczną. Z tego powodu wszystkie urządzenia nie działają. Ich utrata przytomności to tylko efekt uboczny. Cyclopsa bierze ukochaną na ręce i chce ją przenieść do ambulatorium. Drogą zastępuje mu Gambit, który ma na rękach Rogue. Stali obydwoje nad jeziorem, kiedy nastąpił atak. Większość wzięła na siebie dziewczyna, która padła jak zdzielona młotem. Profesor X chce szybko znaleźć odpowiedzi, ale umysł Jean jest otoczony murem, którego nawet on nie jest w stanie pokonać. Pozostaje tylko oddział medyczny. Na dole spotykają Beasta, Kurta i Kitty. Hank sugeruje, że powinni poprosić o pomoc i on może skontaktować się z Avengers. Problemie wsparcia zajmie się jednak Nick. Jego komórka ponownie zaczęła działać i kontaktuje się z agentem Gabrielem. Ten przekazuje mu relacje z Parku. Właśnie patrzy na adamentowy szkielet. Z człowieka nie zostały żadne ludzkie komórki, a w szkielecie brakuje jednego pazura. Jones kiedy schodzi z powrotem do samolotu widzi, jak jeden z agentów próbuje nie dopuścić na miejsce zdarzenie zakapturzonej dziewczyny. Kiedy jednak podchodzi już jej nie ma.

Z powrotem w szkole Fury zastanawia się nad oboma atakami i ewentualnym sprawcą. Nagle z niewiadomych przyczyn czuje czyjąś obecność. Wraca do mutantów i pyta Profesora czy może wyczuwa kogoś obcego w budynku. Charles dodatkowo wyczuwa niepokój u Nicka i zgaduje, że chodzi o Logana.  Agent przekazuje mu złe wieści i pyta się o obecność Storm. Ta poszła na niższe poziomy aby włączyć generatory. Kobieta idzie powoli korytarzami. Nie czuje się komfortowo z powodu swojej klaustrofobii. Dodatkowo męczy ją, czego mogła się dowiedzieć Rogue, kiedy przejęła jej moc. Nagle wyczuwa czyjąś obecność. Ma nadzieję, że to Kitty. Jest to jednak ktoś dużo groźniejszy – Sabretooth. Creed rani Ororo w rękę. Cały czas nawiązuje do Logana, którego nazywa chłopcem. Nie daje rady zadać kolejnego ciosu, gdyż porywa go silny podmuch wiatru. Uderza w drzwi i wpada do większego pomieszczenia. Światła zostają zapalone i jego oczom ukazuje się sala ćwiczeń. Tutaj Storm może bardziej rozwinąć swoje możliwości. Ma zamiar pokazać co potrafi bogini, kiedy do sali wpadają pozostali członkowie X-Men. Kurt próbuje uderzeń po szybkich teleportach ale zostaje pochwycony. Na pomoc przychodzi mu Rogue, lecz i ona nie stanowi wyzwania dla przestępcy. Na szczęście jego uwagę odwraca swoimi kartami Gambit. Storm ma dość tej zabawy i silnym podmuchem wiatru przyciska go do sufitu. Silnym piorunem powala Creeda, który spada na ziemię. Cyclopsa jest zszokowany bezwzględnością koleżanki. Ich przeciwnika o mało nie zginął. Mutancie chcą wezwać oddział S.H.I.E.L.D. aby zabrał Sabretootha, ale ten się podnosi. Piorun pozbawił go oczu ale dalej jest w stanie walczyć.

Autor: Spell

Galeria numeru

X-Men Forever vol. 2 #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.