Avalon » Serie komiksowe » Invincible Iron Man » Invincible Iron Man #18

Invincible Iron Man #18

Invincible Iron Man #18

"World's Most Wanted" - part 11: "Kids with Guns vs. the Eternal Angel of Death"

Postacie
Zapowiedź

Sytuacja wygląda fatalnie: Black Widow i Maria Hill są uwięzione i grozi im wielkie niebezpieczeństwo, pancerz Pepper wpadł w ręce H.A.M.M.E.R., a Tony popełnia kolejną pomyłkę i zdradza Osbornowi miejsce swojej kryjówki. Norman osobiście rusza do akcji.

Cytat

Maria Hill w chwili gdy zostaje uwolniona: "Pepper Potts? Seriously? Tony Stark's secretary?"

Streszczenie

Przedzierając się przez Afganistan, Tony Stark ostatecznie dociera do jednej z placówek będących jego własnością. Nie dostrzegł jednak podążającej jego śladem pary uzbrojonych chłopców. Nieświadomy zagrożenia przystępuje do uruchomienia jedynego pancerza, który jest w stanie pilotować w swojej aktualnej kondycji - Iron Man Mark 0.

Jak się okazuje, Maria Hill i Black Widow po pojmaniu zostały umieszczone w celach na terenie Avengers Tower. Tam też wizytę składa im Madame Masque w towarzystwie Victorii Hand. Ta druga, w przeciwieństwie do prawej ręki Osborna, widzi w byłej szefowej S.H.I.E.L.D. znacznie większe zagrożenie, niż można by się tego spodziewać.

Tymczasem Tony Stark - pomimo trudności i zaników pamięci - usiłuje uruchomić swoją pierwszą zbroję. Podłączanie kabli i inicjowanie całej procedury zostaje jednak przerwane przez dźwięk wystrzału. Jak się okazuje, za spust pociągnął jeden z dwójki chłopców, którzy podążali za mężczyzną od momentu jego przymusowego lądowania w górach.

Aktywacja technologii zasilającej pancerz Iron Mana nie umknęła uwadze agentów H.A.M.M.E.R. znajdujących się na pokładzie powracającego z Rosji pojazdu. Agent Walsh, który odpowiada za to odkrycie, od razu zostaje wezwany na rozmowę z Normanem Osbornem i choć ten nie kryje zadowolenia i nie szczędzi pochwał dla mężczyzny, agent o dziwo nie wygląda na zadowolonego. Nie zmienia to jednak faktu, że musi podporządkować się poleceniu, zgodnie z którym ma poinformować swojego przełożonego o opuszczeniu przez Starka granic Afganistanu.

Najbardziej poszukiwany człowiek na planecie ma aktualnie znacznie większe problemy na głowie. Został postrzelony, a dwójka Afgańczyków nie ma zamiaru poprzestać na jednym wystrzale. Nie będąc w stanie zrozumieć o czym mówią, uruchamia program translacyjny zaimplementowany w pancerzu. Właśnie wtedy staje się jasne, że chłopcy doskonale wiedzą, z kim mają do czynienia. Jeden z nich żąda wręcz, by Stark uczynił go tak potężnym jak Iron Man. W odpowiedzi Tony zbliża się do nich i przykłada lufę pistoletu do swojej brody, dając im jednocześnie do zrozumienia, że mogą go zastrzelić albo zacząć uciekać. W rezultacie udaje mu się odebrać broń i przegonić chłopców ze swojej pracowni. Chwilę później jest już wewnątrz zbroi i rusza w stronę Dubaju, mając nadzieję, że uda mu się umknąć Osbornowi.

Zdaje się jednak, że to raczej mało prawdopodobne. Podobnego zdania jest sam Norman: w zbroi Iron Patriota powtarza kwestię, którą wygłosi nim zabije swojego rywala. Jednocześnie na monitorze agenta Walsha pojawia się komunikat o przemieszczaniu się śledzonego celu. Ten jednak zamiast powiadomić o wszystkim swojego przełożonego, ma jedynie nadzieję, że Victoria Hand nie siedzi w tej chwili przy komputerze. Na jego szczęście, ta aktualnie ma inne sprawy na głowie. Jak się okazuje, znaleziony pancerz Crimson Dynamo, zgodnie z oświadczeniem jednego z techników, wydaje dziwne dźwięki. Kiedy udaje się go rozciąć, z wnętrza wydostaje się Madame Masque. Podszywająca się pod nią kobieta jest już jednak przy celi Marii Hill. Wtedy tez wychodzi na jaw, że pod maską ukrywa się Pepper Potts. W momencie kiedy uwalnia uwięzione agentki, J.A.R.V.I.S. umieszcza na dyskach H.A.M.M.E.R. wirusa.

Tymczasem Osborn odbiera dziwne sygnały, ale brakuje mu cierpliwości, by się nimi zająć i  nie czekając ani chwili dłużej, wyrusza na spotkanie ze Starkiem. Walsh wskazuje mu jednak przeciwny kierunek i ten, zupełnie nieświadomy obrotu spraw, rusza do Pakistanu.

Autor: Pete

Galeria numeru

Invincible Iron Man #18 Invincible Iron Man #18 Invincible Iron Man #18 Invincible Iron Man #18 Invincible Iron Man #18 Invincible Iron Man #18 Invincible Iron Man #18

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.