Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Six » Ultimate Six #7

Ultimate Six #7

Postacie
Cytat

Captain America: "You know, being a veteran of war... Being a creation of war... It occurred to me that, really, it's men of influence and power that decide what these wars will be about. They decide who are we going to fight and how we will fight them and then they go about planning the fight. In a sense, really, these people of power will the war into existence."

Streszczenie

Biały Dom. Green Goblin patrzy na swojego syna i stwierdza, że Nick Fury musiał upaść bardzo nisko, że stosuje takie zagrywki. Harry mówi, że przybył tu z własnej woli, kiedy mu powiedziano, co zamierza Norman i prosi go, aby się poddał. Kiedy Osborn zastanawia się, co powinien zrobić, Iron Man otrzymuje sekwencję jego kodu genetycznego i przygotowuje się strzału. Fury, który niewidzialny stoi obok Harry'ego, mówi mu, żeby poczekał, ponieważ Green Goblin zaczyna wracać do ludzkiej postaci, ale Tony trafia go neutralizatorem. Nick nie widzi już innego wyjścia i zaczyna strzelać do szalejącego Osborna. Ten w końcu pada nieprzytomny, znajdując się w formie pośredniej między człowiekiem i Goblinem. Fury przeprasza Harry'ego, ponieważ nie chciał, aby tak to się skończyło. W powietrzu trwa jeszcze walka między Thorem i Electro, ale ten drugi w końcu spada pokonany na ziemię. Nick każe swoim ludziom rozpocząć sprzątanie po bitwie i uwięzić pobitych złoczyńców. Spider-Man podchodzi do Harry'ego, który mówi, że wszystkich pozabija za to, co się tu stało. Fury każe Peterowi wracać do Triskelionu, żeby nikt go nie widział i obiecuje, że zajmie się młodym Osbornem.

Później. Przedstawiciele Białego Domu mówią dziennikarzom na konferencji prasowej, że atak terrorystyczny na prezydenta został powstrzymany przez Ultimates i głowie państwa nic się nie stało. Ani Spider-Man, ani mutanci nie byli w niego zamieszani, a sprawcy, którzy działali na własną rękę, a nie w służbie innych państw, zostali ujęci.

Triskelion. Wasp przygląda się wciąż nieprzytomnemu po operacji Hankowi. Lekarz mówi, że jego stan jest poważny, ale stabilny, i wyzdrowieje. Dodaje, że powiadomi ją, kiedy coś się zmieni, ale Janet odpowiada, żeby takie informacje przekazywał Fury'emu, nie jej. W innej części bazy May Parker wreszcie uspokaja się, kiedy Peter przychodzi do niej. Zgodnie z poleceniami Claya Quartermaina chłopak mówi jej, że był tu przez cały czas, ale dla bezpieczeństwa był trzymany osobno. Agent dodaje, że Osborn został już schwytany i Parkerowie mogą bezpiecznie wrócić do domu.

Gdzie indziej. Nafaszerowany lekami Electro próbuje przekonać pilnujących go agentów, że przez cały czas czekał na okazję, aby zdradzić Osborna i tak naprawdę był po stronie S.H.I.E.L.D. Dochodzący do siebie Kraven mówi, że znajdował się pod kontrolą Normana lub Octaviusa i nie wiedział, co robi. Sandman jest przytrzymywany jako kilka kup piasku w osobnych pojemnikach. Quartermain i Woo mówią Doctorowi Octopusowi, że jego mechaniczne ramiona zostały zniszczone. Otto stwierdza, że kłamią, ponieważ czuje ich obecność. Agenci odpowiadają, że mu się wydaje i wychodzą. Clay pyta się, co tak naprawdę stało z mackami, a kiedy Jimmy mówi, że znajdują się w laboratorium S.H.I.E.L.D. trzydzieści mil stąd, proponuje, aby przenieść je jeszcze dalej. Green Goblin zostaje zamknięty w komorze kriogenicznej i zamrożony, a Kapitan Ameryka uważa, że lepiej go po prostu zastrzelić. Fury mówi, że nie zrobią tego, dopóki nie dowiedzą się wszystkiego, co może im się przydać, o nim i zmianach spowodowanych przez Oz w jego organizmie. Steve stwierdza, że przez lata służby przekonał się, że to nie żołnierze mają największy wpływ na wojny, lecz ludzie znajdujący się u władzy. To oni decydują kto, z kim, jak i o co będzie walczyć, a potem planują swoje ruchy, co w efekcie przyczynia się do wybuchania tych konfliktów. Nick odchodzi bez odpowiedzi.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Ultimate Six #7

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.