Avalon » Serie komiksowe » Avengers: The Initiative » Avengers: The Initiative #28

Avengers: The Initiative #28

Postacie
Zapowiedź

Kolejni członkowie Initiative wyrażają swe niezadowolenie wobec rządów Normana Osborna. Jedna z grup ogłasza nawet secesję, co spotyka się z reakcją Normana i Taskmastera. Avengers Resistance też ma kłopoty, bo jeden członek New Warriors odchodzi, a inny trafia w ręce wroga. Tymczasem sesje Traumy z Penancem zmierzają w bardzo niebezpiecznym kierunku.

Cytat

Prodigy: "No way am I going down easy!"
Ironclad: "You got that right... you're goin' down hard."

Streszczenie

Na pustyni Nevady Heavy Hitters gonią Nonstop, bohaterkę z ich grupy, która postanowiła uciec, gdy dołączył do nich były przestępca Boomerang. Ten, teraz zwany Outback, rzuca w nią wybuchającym bumerangiem, a Telemetry łapie w kinetyczny balon. Pojawiają się dziennikarze z kamerą i pytają o zaistniałą sytuację. Outback twierdzi, iż Nonstop ich okradała, lecz wówczas lider grupy Prodigy wymierza mu cios i ogłasza odejście Heavy Hitters z Inicjatywy, gdyż Osborn zatrudnia tam przestępców i psychopatów.

Obwieszczenie było transmitowane na żywo, więc w kwaterze głównej ruchu oporu w Chicago zawrzało. Tigra szybko obmyśla plan przejęcia zbiegów.

W biurze Normana Osborna trwa analiza zaistniałej sytuacji i konsultacja z Victorią Hand i Hoodem. Postanawiają wysłać Force of Nature oraz Freedom Force, do której należy snajperka Cloud 9. Tymczasem po akcji odbicia więzienia w Negative Zone [poprz. numer – przyp. Jim] popularność i uznanie dla walczących tam bohaterów, jak np. Penance'a, Constrictora, Butterballa czy Hardballa, bardzo wzrosły.

W Camp H.A.M.M.E.R. Komodo rozmawia z Taskmasterem. Sprzeciwia się byciu w jednej drużynie z jej ex-chłopakiem Hardballem. Tasky pozwala jej opuścić obóz, lecz pod warunkiem, że zaaplikują jej formułę pozbawiającą jej jaszczurzych mocy, a to oznacza powrót do życia bez nóg. Komodo decyduje się na tę opcję.

Na pokładzie pędzącego statku ruchu oporu Ultragirl rozmawia z Justicem o ich związku. Vance nie jest już niczego pewny, po spotkaniu z Firestar przypomniał sobie czasy pierwszych New Warriors, z których właściwie tylko Nova wyszedł obronną ręką. Nie wie, czy w obecnej sytuacji pomaga, czy wyrządza krzywdę i sam musi zdecydować, co zrobić ze swoim życiem.

W Las Vegas Heavy Hitters w towarzystwie dziennikarskiego helikoptera czekają na pojawienie się któregoś z zespołów Osborna. Po chwili widać już Force of Nature, którego liderka, Sunstreak, jest koleżanką Prodigy'ego. To jednak nie ma dla niej znaczenia i zaczyna się walka. Skybreaker pozbywa się helikoptera, lecz po chwili Heavy Hitters zwyciężają. Wtedy na scenę wkraczają łotry Hooda i Freedom Force, a zaraz po nich Avengers Resistance i rozpoczyna się prawdziwa wojna. Cloud 9 nie trafia ze snajperki w Night Thrashera, lecz robi to Taskmaster. Gdy Justice słyszy od Prodigy'ego, że nie wygrają tej walki, swą telekinezą zabiera wszystkich na statek. Prodigy postanawia zostać i walczy mężnie, dopóki nie pada. Nagrywają to na kamerę Tigra i Telemetry, a ta druga, korzystając ze swych umiejętności, wrzuca to od razu na YouTube.

Epilog pierwszy. Kryjówka ruchu oporu w Los Angeles. Tigra załatwiła Nonstop i Telemetry możliwość opuszczenia kraju, za co te są bardzo wdzięczne. Ku zaskoczeniu wszystkich, Debrii również postanawia ich opuścić.

Epilog drugi. Trauma śni o tym, jak powiedział Penance'owi, by zawsze słuchał rozkazów Taskamstera, nawet gdy ma zabijać kosmitów tak jak podczas ostatniej akcji w Negative Zone. Jest to dla niego wręcz koszmar, z czego cieszy się czuwający nad nim Nightmare.

Epilog trzeci. Night Thrasher budzi się z opatrunkiem na głowie w jakimś laboratorium, a witają go Osborn i Hood. Jego hełm uratował go od śmierci. Niespodziewanie, Osborn wychodzi z propozycją przywrócenia do życia brata Donyella – Dwayne'a, którego ciało podłączone do jakiejś aparatury widnieje w kadzi z cieczą.

Autor: Jim J

Galeria numeru

Avengers: The Initiative #28 Avengers: The Initiative #28 Avengers: The Initiative #28 Avengers: The Initiative #28 Avengers: The Initiative #28 Avengers: The Initiative #28 Avengers: The Initiative #28

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.