Avalon » Serie komiksowe » New Avengers » New Avengers #57

New Avengers #57

Postacie
Zapowiedź

To musiało się stać - Hood traci kontrolę nad swoim przestępczym imperium. Zaczyna się wojna o władzę między złoczyńcami, a w centrum zamieszania znaleźli się pozbawieni mocy New Avengers i gościnnie występujący Dark Avengers. Kto zajmie miejsce Hooda?

Cytat

Mockingbird: "Doctor Strange and the Night Nurse. I'd watch that tv show."

Streszczenie

Pozbawieni swych mocy Avengers leżą na ulicy pośród ruin i zgliszczy. Nieopodal równie bezbronni Dark Avengers otoczeni zostali przez liczną grupę superzłoczyńców. Mówiący w ich imieniu Wrecker żąda od Osborna gwarancji, jakie mieli w czasie pracy dla Hooda. W zamian Norman otrzyma urządzenie do pozbawiania superistot ich mocy. Osborn decyduje się rozmawiać dopiero wtedy, gdy odzyska zbroję. Po spełnieniu tego warunku przystaje na propozycję. Pozostaje jeszcze sprawa Avengers. Na pierwszy ogień idzie Spider-Man, który ma zostać zabity, a następnie zjedzony przez Dark Spider-Mana. Niespodziewanie na niebie pojawia się Quinjet prowadzony przez Mockingbird. Bobbi ląduje na środku ulicy, zbiera zespół i błyskawicznie się ewakuuje. Iron Patriot próbuje ich jeszcze ścigać, jednak na spotkanie wychodzi mu Spider-Man. Walka zaciekłych adwersarzy jest krótka i jednostronna. Parker kilkoma ciosami masakruje Osborna. Wracającego do samolotu Petera próbuje jeszcze trafić Dark Hawkeye, Kapitan Ameryka zdejmuje go jednak szybko przy pomocy swojej tarczy.

Bayamo, Kuba. Hood, trzymając w rękach asgardzkie Norn Stones, wypytuje Loki o ich działanie. To, jak się okazuje, zależy od tego, do kogo w danej chwili magiczne kamienie należą. Madame Masque nieco przerażona całą sytuacją stara się przekonać Parkera, by ten zostawił artefakty. Whitney jest przekonana, że w całej tej sytuacji chodzi o pieniądze. Robbins wyjaśnia jej, że tak nie jest. Następnie wyciąga pistolet i strzela. Potężny huk i powstałe zniszczenia znacznie przekraczają te, jakie zwykle powoduje pistoletowa kula. Hood posiadł moc.

Brooklyn. Avengers przynoszą nieprzytomnego Cage'a do kliniki, w której dyżuruje Night Nurse, przyjaciółka Dr Strange'a. Ta jednak nie jest w stanie mu pomóc, gdyż Cage wymaga operacji, a ta jest niemożliwa do przeprowadzenia ze względu na jego niezniszczalną skórę. Za chwilę też klinika zostaje otoczona przez Dark Avengers i agentów z H.A.M.M.E.R.. Avengers zastanawiają się, czy nie poprosić Osborna o pomoc dla Luke'a. Ten, ku zaskoczeniu wszystkich, próbuje stanąć o własnych siłach, a nawet iść. Ledwie przestępuje próg kliniki, Cage pada nieprzytomny.

Autor: Bosnas

Galeria numeru

New Avengers #57 New Avengers #57 New Avengers #57 New Avengers #57 New Avengers #57 New Avengers #57 New Avengers #57 New Avengers #57 New Avengers #57

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.