Avalon » Serie komiksowe » Dark Reign: The Hood » Dark Reign: The Hood #5

Dark Reign: The Hood #5

Dark Reign: The Hood #5

"Chain of Command"

Postacie
Zapowiedź

Hood próbuje jednocześnie ochronić swoją grupę, rodzinę i zdrowe zmysły - niestety, straci przynajmniej jedną z tych rzeczy. Dodatkowo odkryje ciekawe informacje na temat swojego związku z Dormammu i zdrady, która wisi w powietrzu.

Streszczenie

Lotnisko w Newark. Toczy się walka między Hoodem a White Fang. Kobieta w nowym kostiumie i z nowymi gadżetami powala Parkera na ziemię. Nadal wypomina mu śmierć męża. Elizabeth zmieniła taktykę, wcześniej pragnęła jego śmierci, lecz teraz wie, że to nie ma sensu. Znalazła jego słaby punkt – jego rodzinę – i zamierza to wykorzystać, by przysporzyć mu cierpień. Całą polemikę przerywa lądujący samolot, który uderza dziewczynę.

W innym miejscu na lotnisku. Ludzie Hooda rozprawiają się z federalnymi. Po rozkazie Parkera, reszta grupy ładuje się do jednej z ciężarówek i odjeżdża do kryjówki.

Po całym zdarzeniu White Fang spotyka Force'a. Mężczyzna dziękuje jej za uratowanie jego i całej załogi. Uważa, że grupa, która ich obezwładniła, ma problem z dowódcą. Ma zamiar skorzystać z tego faktu, by zdobyć przewagę nad wrogiem. Przy jednym z radiowozów Force znajduje ledwo przytomnego Scorchera.

Parker wpada z przerażeniem do domu. Szuka Sary i córki, lecz ich nie zastaje. Po długich próbach z telefonem Hood w końcu dodzwonił się do Sary. Ta informuje go, że są razem z córką w nowym domu w Forest Hills. Chłopak oddycha z ulgą i kończy rozmowę.

Następnego dnia. Parker idzie ze śniadaniem do swojej matki. Jest zaskoczony, gdy ją widzi. Matka nie poznaje syna. Parker opuszcza budynek. Tuż przed wejściem spotyka Johna, który jedzie z nim do Forest Hills.

Podczas jazdy Parker awanturuje się w wyniku ostatnich występków Johna i Controllera. Uważa, że to przez Johna, który prawdopodobnie wydał ich pod wpływem alkoholu, jego rodzina jest narażona na niebezpieczeństwo. Cierpliwość Hooda się kończy i wyrzuca kuzyna z samochodu.

Forest Hills. Parker po przybyciu do domu spędza czas ze swoją córką. W pewnym momencie słyszy głos Dormammu, który przemawia przez ciało jego córki i oznajmia, że nadal są ze sobą powiązani. Hood wpada w wściekłość, ściska dziewczynkę krzycząc przy tym, by Dormammu opuścił jej ciało. Sara interweniuje szybko i wydziera małą z rąk Parkera, a następnie każe mu się wynosić z domu.

Przed domem czeka na niego John, który informuje go, że muszą zabrać i zająć się Scorcherem.

Base Tyree. Prawie cała grupa obgaduje Hooda za jego plecami. Niektórzy twierdzą, że powinni zmienić swojego lidera. Dobrym kandydatem okazuje się być Controller, który opanował całą sytuację na lotnisku zeszłej nocy. Całą rozmowę przerywa Parker z Johnem, którzy wnoszą zmasakrowanego Scorchera. Ostatkiem sił przekazuje on Hoodowi wyzwanie rzucone przez Force'a. Jego rywal, aby rozwiązać gang Hooda, postanawia pokonać jego lidera na oczach całej drużyny. Przed wyjściem na pojedynek Parker każe Johnowi zabrać jego walizkę z krypty.

Staten Island, Nowy Jork. Na pobliskim wysypisku śmieci zbiera się spora grupa ludzi. Po dwóch stronach zbierają się obie drużyny. Walka ma się odbyć tylko pomiędzy Parkerem a Forcem. Przed rozpoczęciem pojedynku okazuje się, że płaszcz zniknął z walizki. Hood widząc w rękach Controllera jego płonący płaszcz wpada w wściekłość. Piekielna moc Dormammu przejmuje kontrolę nad jego ciałem. Wyładowuje swoją złość na Basilu, a następnie zmierza w kierunku Force'a. White Fang staje w obronie Walkera, lecz teraz jej nowe gadżety nie wyrządzają nawet najmniejszej szkody Hoodowi. Parker stawia jej postulat: pozwoli żyć Force'owi, jeżeli ta przestanie go prześladować. Dziewczyna mu ustępuje.

Już po wszystkim. Na miejsce przybywa Satana, która widzi, że Hood dokonał wyboru, łącząc się ponownie z płaszczem. Na koniec Robbins wytyka Johnowi błędy, które prawie przyczyniły się do przegranej. Każe mu się spakować i wyjechać.

Floryda. John popijając drinka mówi staremu kumplowi, że był dla Parkera jedyną osobą, która go rozumiała, której mógł się zwierzyć... jednak do czasu. Teraz nie ma nikogo, na kim mógłby polegać.

Autor: Kisiel

Galeria numeru

Dark Reign: The Hood #5 Dark Reign: The Hood #5

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.