Avalon » Serie komiksowe » Captain America: Reborn » Captain America: Reborn #3

Captain America: Reborn #3

Postacie
Zapowiedź

Zgodnie współpracujący Doctor Doom i Red Skull to niesamowite zagrożenie, więc nawet połączone siły Avengers i Fantastic Four mogą nie wystarczyć na uratowanie Steve'a Rogersa.

Streszczenie

Captain ciągle przenosi się w czasie po ważnych wydarzeniach w swoim życiu. W tej chwili jest uwięziony w bryle lodu koło bieguna. W takim stanie znajdują go Inuici i biorą go za boga. Zanim zdołają go wydobyć, z wody wyskakuje Namor ogarnięty szałem. Król Atlantydy jest zaślepiony gniewem i morduje Eskimosów. Nie dostrzega nikogo w bryle lodu i wyrywa ją. Zamarznięty Steve trafia do oceanu.

W teraźniejszości w tym samym miejscu Reed czeka na Namora. To tutaj w tajemnicy pochowano ciało Steve'a i teraz Mr Fantastic musi ponownie zbadać zwłoki. Po chwili z wody wyskakuje król. Nie przyszedłby, gdyby nie chodziło o jego przyjaciela. Jeśli jest szansa, że Cap wróci, chętnie pomoże. Po chwili z wody wynurza się także trumna ze szczątkami. Jednak kiedy dochodzą na miejsce okazuje się, że ciało właśnie zniknęło. Obaj widzieli je z daleka, jednak już go nie ma. Reed łączy się z Waspem i informuje go o wszystkim. Pym ma jednak inny kłopot - właśnie wróciła Black Widow z ofertą Osborna. Sharon chce się poddać, ale Natasha i Vision starają się ją od tego odwieść. Normanowi nie można ufać.

Bucky jest właśnie transportowany do bazy. Samolot pilotują Paladin i Ant-Man, zaś więzień jest pilnowany przez Ghosta i Scourge'a. Dowódca Thunderbolts bawi się tarczą Capa, co bardzo denerwuje Jamesa. Dochodzi do małej szarpaniny i Scourge postanawia trochę poturbować Captaina. Niezbyt się to podoba Paladinowi, ponieważ dostali rozkaz, aby dostarczyć więźnia nietkniętego. Scourge go jednak ignoruje. Bucky jest nikim, nie ma nawet żadnych mocy.

Agent 13 ogląda pamiątki po Rogersie. Wciąż obwinia się za jego śmierć, a teraz może mieć na rękach krew drugiego Capa. W myślach prosi ukochanego o pomoc w podjęciu decyzji.

Tymczasem Steve Rogers przenosi się do czasów wojny Kree ze Skrullami. Wraz z nim są tam Avengers w składzie: Iron Man, Thor, Vision, Goliath (Clint Barton) i Captain Marvel. Cap dużo myśli, zwłaszcza o ostatnim z bohaterów. Niedługo umrze on na raka. Wyczuwa wręcz czyhającą na niego śmierć. Po walce Captain America prosi Visiona o rozmowę. Steve prosi robota, aby zapisał coś w swoich bankach pamięci. Ma to zakopać bardzo głęboko w pamięci, a potem ma o tym zapomnieć.

Thunderbolts wykrywają jakiś obiekt na radarze, ale nie wiedzą, co to jest. Nagle przez okno wpada Falcon. Kiedy Sam walczy z przeciwnikami, Ant-Man idzie pilnować więźnia. W ładowni zmiejsza się i rozpina kajdany wiążące Jamesa. Eric woli nie zadzierać z Avengers i ma nadzieję, że Bucky zapamięta jego zasługi. W kokpicie Wilson wykorzystuje ciasnotę oraz to, że przeciwnicy przeszkadzają sobie nawzajem. Największe baty zbiera Scourge, który kopnięty wylatuje do ładowni. Tam czeka na niego Captain. Bucky z nawiązką rewanżuje się za wcześniejsze ciosy. Ponieważ Ghost musi pilotować samolot, stał się materialny, co wykorzystuje Falcon i wykopuje go na zewnątrz. Teraz Sam i James mogą spokojnie odlecieć. Natychmiast powiadamiają też o udanej akcji Waspa. Problem w tym, że Sharon zniknęła i prawdopodobnie chce się poddać.

W swojej bazie Red Skull w ciele robota obserwuje wiadomości. W TV właśnie podali, że Sharon Carter właśnie sama zgłosiła się do bazy H.A.M.M.E.R.. Skull komentuje to, mówiąc, że Osborn sam nie wie, co ma w swoich rękach. Z błędu wyprowadzają go Sin i Crossbones. Norman dokładnie wie, co robi i wysłał ich z ofertą dla Schmidta. Zola stworzył dla robota głowę w kształcie maski Red Skulla. Johann będzie mógł to nosić póki nie znajdą mu ciała, na które zasługuje. Muszą tylko dotrzeć do Latverii. Red Skull czuje się o wiele lepiej z nową maską.

Autor: Spell

Galeria numeru

Captain America: Reborn #3 Captain America: Reborn #3 Captain America: Reborn #3 Captain America: Reborn #3 Captain America: Reborn #3 Captain America: Reborn #3 Captain America: Reborn #3 Captain America: Reborn #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.