Avalon » Serie komiksowe » Wolverine: Weapon X » Wolverine: Weapon X #5

Wolverine: Weapon X #5

Wolverine: Weapon X #5

"The Adamantium Men" - Conclusion

Postacie
Zapowiedź

Ekscytująca konkluzja historii. Szef Blackguarda chce Logana martwego i ma do tego odpowiednich żołnierzy. Wolverine ma jednak własny plan rozwiązania sytuacji.

Cytat

Wolverine: "There's one think that's always made me uneasy. One thing I've never been comfortable around. The water. The deep ocean. The darkness of it. The depths. The mystery. And most of all, the fact that it can kill me."

Streszczenie

Logan budzi się związany i z workiem na głowie w jakimś obskurnym pomieszczeniu. Okazuje się, że sprowadziła go tutaj agent Jacks. Kobieta informuje go, że wielu wpływowych ludzi – w tym jej szef, Norman Osborn – chce, żeby umowa Blackguard z rządem doszła do skutku, i prosi go, żeby zostawił sprawę. Mutant nie zgadza się, obiecuje wręcz, że doprowadzi ją do końca. Gdy po chwili wychodzi, wypuszczony przez agentkę, Maverick już na niego czeka. Informuje go, że ciało jego przeciwnika zostało przejęte przez H.A.M.M.E.R., a prezesowi Blackguard udało się uciec. Znalezienie go nie będzie jednak trudne, bo osobiście wypuścił w obieg informację, że razem ze Strikeforce X znajduje się na platformie wiertniczej na Pacyfiku. Odradza przyjacielowi atak przypominając, że prawie zginął w walce z jednym z najemników, a tam będzie czekało na nich aż jedenastu. Logan ignoruje tę radę i stwierdza, że przed akcją muszą zatrzymać się w jednym miejscu.

Po chwili, w prosektorium H.A.M.M.E.R. Patolog wyjaśnia Wolverine'owi, że śmierć jego przeciwnika była wynikiem przeciążenia jego czynnika gojącego. Maverick jeszcze raz próbuje przekonać Logana do porzucenia zemsty, ale ten stwierdza jedynie, że mają jeszcze jeden przystanek.

Platforma wiertnicza. Członkowie Strikeforce X wyczekują przybycia Wolverine'a, dyskutując między sobą o tym, czy mutant w ogóle się pojawi. Nagle jeden z najemników zauważa coś bardzo niepokojącego. Chwilę później na całej konstrukcji rozlega się alarm. Prezes wybiega ze swojej kabiny gotowy samemu obedrzeć Logana ze skóry, ale wtedy zauważa bojowy śmigłowiec z Kanadyjczykiem za sterami. Wolvie posyła w platformę rakietę za rakietą i strzela z działka do dryfujących najemników, rozmyślając jednocześnie o tym, jak nieswojo czuje się na pełnym morzu. Ma ku temu powody – gdy jest w wodzie, jest tak samo bezbronny, jak normalny człowiek. A nawet bardziej ze względu na dodatkowy balast, jakim jest jego pokryty adamantium szkielet. Za późno zauważa jednego z członków Strikeforce X, któremu udaje się doskoczyć do helikoptera i zniszczyć tylny wirnik.

Jakiś czas później. Trzymający się wraku śmigłowca najemnik trafia na brzeg. Od tyłu zachodzi go jednak Logan, który wpycha jego głowę z powrotem do wody do czasu, aż ten przestanie się wierzgać.

Redakcja San Francisco Post. Dziennikarze, a wśród nich Melita Garner, oglądają program informacyjny. Właśnie podano wiadomość, że Senat Stanów Zjednoczonych odrzucił ofertę Blackguard, a akcje tej firmy spadają na łeb.

Siedziba Blackguard. Agent Jacks, wspomagana przez Mavericka, usuwa wszelkie dane dotyczące Strikeforce X z komputerów firmy. Nord zauważa, że kobieta ściągnęła na siebie poważne kłopoty, ta jednak odpiera, że sobie poradzi. Niestety, nie jest to prawdą, gdyż jakiś czas później Gertrude trafia z workiem na głowie do jakiegoś obskurnego pomieszczenia. Tam dowiaduje się od Normana Osborna, że zniknie na długi czas.

Melita Garner czeka na swojego informatora w podziemnym garażu. Okazuje się, że od początku był nim Logan, który stwierdził, że kobieta potrzebowała ciekawej historii. Dodaje też, że sprawa jeszcze nie jest zamknięta, bo nadal nie wiadomo, skąd Blackguard wzięło dane o Weapon X.

Pewnego mężczyznę, Greciana, zachodzi od tyłu tajemnicza postać. Ten, zaskoczony, próbuje tłumaczyć, że nie pracuje dla Blackguard i nawet nie wiedział, co zawierają przekazane mu dokumenty. Chce przekupić swego rozmówcę, ale ten nie chce jego pieniędzy. Strzelając do Greciana, Maverick oświadcza, że chce odzyskać swoją duszę.

Autor: S_O

Galeria numeru

Wolverine: Weapon X #5 Wolverine: Weapon X #5 Wolverine: Weapon X #5

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.