Avalon » Serie komiksowe » X-Force vol. 3 » X-Force vol. 3 #19

X-Force vol. 3 #19

X-Force vol. 3 #19

"Not Forgotten" part 3

Postacie
Zapowiedź

Przeszłość X-23 dogania ją w najgorszy sposób i w najgorszym momencie. I X-Force nie mogą jej znaleźć. Jedyną nadzieją Laury jest agentka Morales, która sama poluje na mutantkę od numeru 2. Ale czy panie przetrwają starcie z jedynym wrogiem, którego X-23 nie mogła pokonać?
Dodatkowo - sekrety Leper Queen ujawnione.

Cytat

Selene: "Tell me my destiny."

Streszczenie

Baza Facility, 20 minut temu. Agentka Morales, wcześniej uprowadzona, jest teraz przesłuchiwana przez agenta Younga, który infiltrował S.H.I.E.L.D. Spośród setek osób, które były celem X-23, tylko trzy wciąż żyją. Morales, dzięki swej wiedzy z S.H.I.E.L.D., a obecnie z H.A.M.M.E.R., ma pomóc je odnaleźć. Agentka jest jednak zbyt sprytna i kopniakiem w biurko, oraz szybkim ciosem ogłusza przesłuchującego, skręca mu kark i zabiera broń.


Teraz. Kimura zaczęła już odcinać Laurze piłą łańcuchową jej drugą rękę. Nagle zachodzi ją Morales i strzela prosto w głowę. Oswobadza wycieńczoną mutantkę. Gdy już mają wychodzić wraz z odciętą kończyną, którą Facility mogłoby wykorzystać do stworzenia klonów X-23, oprawczyni wstaje jakby nigdy nic.


Utopia. Elixir, otoczony przez przyjaciół, leży w śpiączce. Obserwujący go zza szyby Nemesis wyjawia Cyclopsowi, iż DNA Josha jakby się rebootuje, co jest dla niego niesamowitym zjawiskiem. Obecny tam również Hellion pyta przywódcę o Laurę. Scott kazał Loganowi zająć się jej zaginięciem.


Będący więźniem X-Men Donald Pierce kontaktuje się z Bastionem. Transmituje mu różne obrazy z różnych kamer dookoła San Francisco i ze środka Utopii. Choć Pierce przy tym cierpi, Bastion każe mu kontynuować i monitorować również ciało Lepper Queen, w którym rozwija się technowirus.


Cuckoos szukają Laury za pomocą cerebro. Logan każe im to robić już od 24 godzin, lecz nadal nie mogą jej odnaleźć. Jedna z nich znajduje jedynie Wolfsbane.


W Górach Skalistych w Colorado, Rahne i Hrimhari dokonują rzezi na lodowych gigantach. Książę wilków był pewny zwycięstwa, Wolfsbane nie za bardzo. Nagle dziewczyna bez wyraźnego powodu traci przytomność.


Nowy Orlean. Dwóch tajemniczych osobników przyprowadza do stóp Selene pewną kobietę. Okazuje się, że to zmarła dawno temu, lecz teraz już żywa, Destiny.


W bazie Facility dziewczyny zaczynają ucieczkę przed Kimurą. Laura sprytnym posunięciem unieruchamia ją metalowymi, opadającymi drzwiami. W końcu trafiają do laboratorium. X jest pewna, iż Kimura rozkaże wycięcie drzwi, więc kupiły sobie jedynie pięć do siedmiu minut. Morales pyta mutantkę o setki jej ofiar. Gdy ta ma już odpowiedzieć, zauważa w ręku agentki fiolkę z substancją zwaną Trigger [patrz X-23: Target – przyp. Jim], którą tamta przed chwilą podniosła. Laura wyjawia, iż kiedy nie chciała zabijać, Facility używało właśnie Triggera, by ją zmusić. W laboratorium, w którym się znajdują, znajduje się mnóstwo pojemników z tą właśnie substancją.

Autor: Jim J

Galeria numeru

X-Force vol. 3 #19 X-Force vol. 3 #19

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.