Avalon » Serie komiksowe » Wolverine: Old Man Logan Giant-Size » Wolverine: Old Man Logan Giant-Size

Wolverine: Old Man Logan Giant-Size

Wolverine: Old Man Logan Giant-Size

"Old Man Logan" - Conclusion

Postacie
Zapowiedź

Przygotujcie się na najbardziej brutalną walkę w historii komiksu, kiedy Wolverine wejdzie na szlak zemsty. Wolverine stoczy walkę z gangiem Hulka. Na śmierć i życie. Ostatni rozdział historii "Old Man Logan".

Cytat

Wolverine: "No more games. No more talking... I'm just here to kill you people."

Streszczenie

Dwóch Hulków – Rufus i Woody – zmywa z siebie krew rodziny Logana. Rufus narzeka, że ich ojciec nie pozwolił im pożreć dzieciaków, ale Woody odpiera, że miały one stanowić wiadomość dla mutanta, i przypomina o zaplanowanej nocce filmowej. Gdy się jednak odwraca, widzi tylko unoszące się na wodzie zmasakrowane szczątki krewniaka. W następnej chwili z wody wyskakuje na niego Wolverine.

W barze Sonny'ego Starka przesiaduje trzech kolejnych Hulków, z których dwóch wyśmiewa krewnego, który ukradł małym Howlettom zabawki. Nagle światła w barze gasną, a okno zostaje wybite od zewnątrz. Gdy jeden z gamma-gangsterów w końcu znajduje latarkę, widzi ostatnią rzecz w swoim życiu – stojącego nad martwym jego kuzynem Logana.

W dawnej posiadłości Hugh Hefnera kolejna grupa Hulków pod przewodnictwem Beau ubiera się, podczas gdy burdel-mama delikatnie sugeruje, że mogliby trochę obniżyć jej czynsz ze względu na dobrą zabawę, jaką tu mieli. Przy okazji pyta, co takiego świętowali. Odpowiedź - i Logan - czeka na zewnątrz, przy Hulkowym Fantasticarze.

W Jaskini Bannera jego opiekująca się niemowlęciem córka pyta głowę rodu, czy jest pewien, że Logan zaatakuje. Po chwili w osiedle przyczep campingowych przed jaskinią uderza Fantasticar. Jak się okazuje, wszystkie siedzenia są zapełnione plastikiem, a w ustach unieruchomionego i nadal żywego Beau znajduje się zbliżający się do zera licznik. Chwilę po eksplozji Logan masakruje tych, którzy przeżyli, po czym wchodzi do Jaskini. Naprzeciw niego staje Banner w swej ludzkiej formie każący mu się uciszyć ze względu na niemowlę. Następnie uderza go tak mocno, że mutant wylatuje z jaskini i ląduje na jednej z przyczep. Banner atakuje znowu, stwierdzając, że dawno nie miał nikogo porządnego do miażdżenia. Tłukąc Wolverine'a, tłumaczy, że spłodził swoje dzieci ze swoją własną kuzynką, bo tylko ona była w stanie to wytrzymać. Wyjawia też, że kazał zabić rodzinę Logana, bo znudziło mu się to życie i chciał jeszcze raz powalczyć jak za starych, dobrych czasów. Wtedy Wolverine kontratakuje, zaślepiony wściekłością, i w końcu przebija Bruce'a swoimi pazurami. To jednak tylko denerwuje Bannera, który transformuje się w gigantycznego, zielonego potwora i zaciska szczęki na przeciwniku.

Dwanaście godzin później przez pobojowisko przechodzi kolejny Hulk, Billy-Bob, który udał się do znajomego po filmy i tym samym uniknął masakry. W Jaskini znajduje Bannera, nadal w swojej zielonej formie, który tłumaczy, że Wolverine wybił cały ich gang, ale już go pożarł, więc mogą zacząć myśleć o odbudowaniu rodu z pomocą panienek z rezydencji Heffa. Billy-Bob zauważa, że Banner nie wygląda najlepiej, ale Bruce zwala to na kłopoty z trawieniem. Młody Hulk przypomina sobie, że Logan posiada czynnik regeneracyjny i chwilę później Wolverine przebija się przez brzuch Bannera. Billy-Bob prosi mutanta, żeby zachował przy życiu chociaż małego Bruce'a Juniora, ale Logan odpiera, że skoro Gang Hulków odebrał mu jego dzieci, to sprawiedliwym będzie, jeśli zrobi to samo.

Miesiąc później. Logan pochował swoją rodzinę z pomocą innych farmerów. Teraz postanawia udać się w głąb kraju i przywrócić prawo i porządek. Choć inni mówią mu, że to niemożliwe, on stwierdza tylko, że wszystko jest możliwe, jak zwykł mawiać jego stary znajomy. Poza tym, będzie miał do pomocy małego Bannera Juniora, teraz przypiętego do jego pleców. Jeden z farmerów krzyczy, że minął już czas superbohaterów i że złoczyńcy go zabiją. Logan oznajmia więc, że zabili go już pięćdziesiąt lat temu, ale wydobrzał, po czym kieruje się w stronę wschodzącego słońca.

[Uwaga: W numerze znajdują się też galerie szkiców i okładek. - S_O]

Autor: S_O

Galeria numeru

Wolverine: Old Man Logan Giant-Size Wolverine: Old Man Logan Giant-Size

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.