Avalon » Serie komiksowe » Dark X-Men: The Confession » Dark X-Men: The Confession

Dark X-Men: The Confession

Postacie
Zapowiedź

Sekretne powiązanie Emmy z Cabal zostało ujawnione. Jej życie już nie będzie takie samo...

Streszczenie

Graymalkin Industries, 2 w nocy. Na sypialnym łożu leżą, odwróceni do siebie plecami i zapłakani, Emma Frost oraz Scott Summers. Kobieta wstaje i spogląda przez okno – w jej głowie cały czas odbijają się słowa Beasta, który oskarżał parę o trzymanie sekretów mogących przyczynić się do upadku X-Men. Scott dołącza do swojej partnerki, przyznaje, iż Hank miał rację, i próbuje z nią porozmawiać – bezskutecznie. Cyke wychodzi, trzaskając drzwiami. Na policzku Frost pojawia się łza, a z ust wymykają się przeprosiny.

Ranek. Studenci budzą Scotta śpiącego w holu i wypytują o Emmę, która nie zjawiła się na dzisiejszych zajęciach. Hisako zauważa, iż Summers coraz częściej spędza noce na kanapie. Młodzi informują, że w pokoju White Queen nikt nie odpowiada – Cyclops postanawia to sprawdzić. W sypialni na kredensie zostawiony jest liścik – Scott, przeczytawszy go, wybiega z pomieszczenia, by odszukać Kukułki. Kartka osuwa się na podłogę, odkrywając część tekstu – "Scott, kochanie... Odeszłam, by zabić człowieka..."

Summers rozkazuje Cuckoos skontaktować się z Psylocke oraz wykonać skan w poszukiwaniu Emmy. Od jednej z uczennic dowiaduje się, iż White Queen wyszła niedawno frontowymi drzwiami. Gdy je otwiera, widzi załamaną Frost. Kobieta oświadcza, że nie może odejść, nie mówiąc mu tego twarzą w twarz – zrobiła coś bardzo strasznego, chce rozmowy.

Para udaje się do sali, która jest chroniona przed nieproszonymi psionicznymi gośćmi, przenoszą się do umysłu Summersa. Udają się do strzeżonego magazynku, gdzie znajduje się mała czarna skrzynka – sekrety Summersa. Emma nie dba o to, co znajdzie w środku – robiła potworne rzeczy, o których Scott musi się dowiedzieć. Cyclops otwiera kasetkę – przenoszą się do mrocznych i tajemniczych rejonów umysłu mutanta. Rozpoczynają się wzajemne wyznania.

Po tym, jak Cable zabrał Hope w przyszłość, Scott wiedział, że musi posunąć się do ostateczności. Spotkał się z Loganem i zwerbował go do X-Force. Drużyna miała proste zadanie – zabić swoich wrogów, zanim ci zaatakują.

Gdy Emma i Summers pierwszy raz się spotkali [Uncanny X-Men #131 – przyp. Damiano], ten ujrzał jej prawdziwe kolory. Więziła X-Men i przez jej ingerencje Jean Grey stała się Dark Phoenix. Od tamtej pory nic się nie zmieniło. Dzieliła swe łoże z Namorem i Starkiem, nie zważając na konsekwencje swych czynów.

Gdy trójka ich studentów została porwana, Scott utrzymał to w sekrecie, wierząc, że przyczynia się do ochrony Hope.

Emma udawała nauczycielkę, a tak naprawdę była potworem. Gdy twierdziła, że się zmieniła, torturowała dziewczynę, która potrzebowała jej pomocy. By bronić innych studentów, użyła najgorszych wspomnień przeciwko Laurze, aby ta odeszła. Pozwoliła uciec Witherowi oraz zabiła własną siostrę.

Po miesiącach poszukiwań, Beast odnalazł Cable'a i Hope dla Scotta. Jednakże nie poprosił go, aby sprowadził ich z powrotem – postanowił wysłać X-Force w przyszłość, by zlikwidować Bishopa. Gdyby ktoś dowiedział się, że X-Men przekroczyli granicę – marzenie byłoby martwe.

Emma zrzuca całą winę na siebie – uważa, że to ona zabiła sen o życiu ludzi i mutantów w pokoju. Kontynuuje, iż dołączyła do intrygi Osborna. Doskonale wiedziała, że Norman zwojuje świat i nie powiedziała o tym nikomu.

Para przenosi się do rzeczywistości. Następują przeprosiny i wyznania miłości. Scott nie dba o Namora, Starka czy Osborna – kocha ją. Kobieta oznajmia, ze miała zamiar zabić Normana, lecz to nadal nie zniechęca Summersa. Zaczynają namiętnie się całować, po czym składają sobie przysięgę – "żadnych sekretów".

Autor: Damiano

Galeria numeru

Dark X-Men: The Confession Dark X-Men: The Confession Dark X-Men: The Confession Dark X-Men: The Confession Dark X-Men: The Confession Dark X-Men: The Confession Dark X-Men: The Confession

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.