Avalon » Serie komiksowe » Amazing Spider-Man » Amazing Spider-Man #607

Amazing Spider-Man #607

Amazing Spider-Man #607

"The Black Cat Returns" - Conclusion

Postacie
Zapowiedź

Ciąg dalszy opowieści o Kotce i Pająku.

Streszczenie

Peter budzi się w łóżku, w którym spędził noc z Black Cat. Musi szybko uciekać, gdyż do pokoju wchodzi para młoda.

Redakcja DB. Spider-Man odwiedza Benneta i pokazuje zdjęcie martwego mężczyzny, którego wraz Felicią znalazł w apartamencie Dextera. Właściciel gazety jest zaskoczony. Informuje bohatera, że denatem jest Bernie Mayer, będący kiedyś wspólnikiem Benneta. W przeszłości prowadzili firmę budowlaną, ale w pewnym momencie ich drogi się rozeszły.

Parker postanawia sprawdzić magazyn Mayera. Na ten sam pomysł wpadła również Black Cat, którą Peter spotkał na miejscu. Wspólnie odnajdują Diablo i go atakują. Złoczyńca jednak szybko się broni, używając szybkoschnącej mieszanki betonowej na bohaterach. Mimo to para szybko radzi sobie z tą przeszkodą. Diablo jednak posiada kolejną mieszankę. Tym razem Spider-Man i Black Cat zostają unieruchomieni w złocie. Na szczęście moc Felicii, która przynosi innym pecha, działa na złoczyńcę, który upuszcza flakonik z substancją rozpuszczającą złoto. Kiedy bohaterowie kontratakują, Diablo postanawia uciec.

Jakiś czas później z powrotem w redakcji DB Spidey domyśla się, że w całej sprawie chodziło o 20 tysięcy ton stali, którą Mayer zakupił po okazyjnej cenie od Diablo. Jednak materiały budowlane złoczyńcy po pewnym czasie ulegają rozpuszczeniu. Black Cat odłącza się od Spider-Mana w celu znalezienia adresu feralnego budynku. W porę dwójka odnajduje dom. Parker zabezpiecza go swoją pajęczyną. W tym samym czasie trwa też ewakuacja budynku.

Po misji ratunkowej Peter dowiaduje się od Felicii, że w całej sprawie ważne były polisy ubezpieczeniowe. Okazuje się także, że Hardy ma kontakty w ratuszu i dzięki temu szybko znalazła adres mającego się rozwalić budynku.

Diablo w swojej bazie słucha wiadomości i wścieka się, iż jego próba się nie powiodła. Odwiedza go Ana Kravinoff, która proponuje mu rozmowę z jej matką.

Autor: Undercik

Galeria numeru

Amazing Spider-Man #607

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.