Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #515

Uncanny X-Men #515

Uncanny X-Men #515

"Nation X"

Postacie
Zapowiedź

Wojna X-Men z Normanem Osbornem zbiera swoje żniwo: jeden z oryginalnych członków drużyny odchodzi.

Cytat

Magneto, unosząc się nad Utopią: "Love wath you have done with the place.."

Streszczenie

Gdzieś na zachodzie do przydrożnego baru wchodzą Lobe, Thug, Burst, Verre i Bouncing Betty. Po krótkiej walce zabierają ze sobą nieprzytomnego Scalphuntera, po którego się zjawili.

 

Utopia. Psylocke przynosi śniadanie dla Yuriko Takiguchiego. Doktor stwierdza, że jest to bardzo piękne miejsce i bardzo chciałby tu zostać. Betsy mówi, że bardzo się z tego cieszy, i obiecuje mu, iż jak tylko zje śniadanie, pójdą powiedzieć o tym Emmie i Scottowi. W tym momencie doktor Takiguchi umiera.

 

W tym samym czasie w pokoju konferencyjnym odbywa się zebranie. Cyclops stwierdza, że teraz mają chwilę, by ułożyć plan na najbliższy czas. Namor zarzuca Summersowi, iż zebrał wszystkich mutantów, którzy mu zaufali, na tej asteroidzie jak w obozie dla uchodźców. Beast porównuje Utopię do więzienia. Moment później Storm zaczyna się kłócić z Emmą. Nim Cyclops zdoła przerwać ich sprzeczkę, do pomieszczenia wchodzi Psylocke i informuje wszystkich o śmierci dr Takiguchi. Chwilę później wszyscy są przy jego zwłokach. Dr Genesis stwierdza, że ostatnie wydarzenia musiały go wykończyć i dlatego zmarł. Scott pyta głośno, co powinni zrobić z ciałem. Po czym wychodzi i kieruje się w stronę portu i stojącej tam łodzi. Xavier proponuje mu, że razem z nim popłynie do San Francisco, lecz Summers się nie zgadza.

 

Graymalkin Industries. Nightcrawler teleportuje tam Emmę Frost i Danger. Obie kierują się w stronę więzienia, po drodze mijają pełniącego wartę Warpatha. White Queen mówi Danger, że ta mogłaby jej pomóc w procesie resocjalizacji więźnia, którym jest Sebastian Shaw.

 

X-Club po krótkiej naradzie decyduje się spalić ciało Takiguchiego i pochować jego szczątki na Utopii, gdyż właśnie tu chciał zostać. Beast dodaje, że mimio iż nie był mutantem, zasługuje na pochówek w tym miejscu, ponieważ swoimi działaniami zasłużył na to.    

 

Sab Francisco, ratusz. Cyclops spotyka się z panią burmistrz. Summers informuje ją, że jemu i jego ludziom brakuje leków i jedzenia, po czym prosi ją o pomoc. Pyta ją również, czy jego ludzie będą aresztowani, jeśli zjawią się w mieście. Ta stwierdza, że nikt z nich nie jest o nic oskarżony i nie będzie ścigany po pojawieniu się w San Francisco. Radzi mu również, by w najbliższej przyszłości działał bardzo ostrożnie. Po powrocie z miasta Cyclops widzi z dala uroczystość pogrzebową Takiguchiego. Wchodzi do pokoju, gdzie czeka na niego Emma, która pyta, czy słyszał mowę pożegnalną wygłoszoną przez Beasta. Scott stwierdza, że nie. Frost mówi mu, że i tak pewnie niedługo znowu ktoś zginie, wtedy może Cyclops usłyszy mowę pożegnalną. Scott jest wściekły, nie rozumie jej oziębłości. Ta stwierdza, że chętnie powiedziałaby mu, że wszystko będzie dobrze, jednak teraz musi uporać się z wielkim złem. Moment później na zewnątrz ląduje Magneto. 

Autor: Selwa

Galeria numeru

Uncanny X-Men #515 Uncanny X-Men #515 Uncanny X-Men #515 Uncanny X-Men #515 Uncanny X-Men #515 Uncanny X-Men #515

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.