Avalon » Serie komiksowe » Dark Wolverine » Dark Wolverine #78

Dark Wolverine #78

Dark Wolverine #78

"My Hero" - part 1

Postacie
Zapowiedź

Jako Avenger Daken ma być jednym z tych dobrych, przynajmniej w opinii publicznej. Ale kiedy taśma z prawdziwym obliczem Dakena trafia do Internetu, będzie on zmuszony posprzątać po sobie, dzięki czemu może odkryje, że bycie złoczyńcą jest dużo łatwiejsze niż bycie bohaterem.

Cytat

Norman Osborn: "Remember. I'll be watching you. Everyone will be watching."

Streszczenie

Pewien fan Wolverine'a ogląda w Internecie filmik przedstawiający jego idola grożącego staruszce [patrz Dark Wolverine #75 – przyp. S_O]. Niedługo później agenci H.A.M.M.E.R. informują Osborna o wycieku materiału. Zdenerwowany, Norman każe znaleźć osobę, która umieściła film w Sieci. Znaleziony i w brutalny sposób przesłuchany chłopak wyjaśnia, że nie miał pojęcia, co przedstawiał film i że zawierającą go płytę otrzymał od jakiejś blondynki. Dodaje, że zerknął do jej torebki i dostrzegł męskie imię i nazwisko na jej karcie kredytowej. Agenci znajdują w bazie danych właściciela karty, a następnie jego narzeczoną.

Ta jest na zakupach, gdy dzwoni do niej jej kochanek. Informuje ją, że – tak, jak przewidział – mają kłopoty w związku ze sprawą, którą dla niego zrobiła. Ostrzega, że agenci już czekają za drzwiami, żeby ją aresztować, i każe jej uciekać tylnym wyjściem, a następnie przez ulicę. Zestresowana i przerażona kobieta nie zauważa autobusu i wpada prosto pod niego. Daken odkłada słuchawkę i wręcza starszej pani – jednej ze świadków wypadku – torebkę, o której zapomniała.

Agenci informują o całym wydarzeniu Nomana, dochodząc do wniosku, że jeden z ich ludzi musiał wystraszyć kobietę. Wściekły, Osborn każe im ściągnąć jej narzeczonego, po czym zaczyna rozmowę z Dakenem. Nie da się zniszczyć wszystkich kopii filmu, więc muszą poprawić wizerunek Wolverine'a. Norman już zaczął nad tym pracować.

Na stoisku z bronią w pasażu handlowym szef mobbinguje swoją pracownicę, Emmy, po czym składa jej niedwuznaczną propozycję i odchodzi do swojego gabinetu. Wtedy do stoiska podchodzi Osborn, informując kobietę, że wie doskonale, kim ona jest i ma dla niej propozycję.

Tej nocy sędziego Jonesa w jego domu odwiedza Inquisitor, który został wynajęty, by zmusić go do udostępnienia dla publiczności odbywającego się następnego dnia procesu związanego z buntem w więzieniu.

Następnego dnia do budynku sądu wchodzi, między innymi, Cutthroat. Na ławie oskarżonych siedzi Aryan, a Moses Magnum zostaje wezwany jako pierwszy świadek. W pewnym momencie Aryan wstaje, a gdy ochroniarze próbują go posadzić z powrotem, zostają zaatakowani przez Cutthroata, który rzuca ich broń do Emmy. Ta, wykorzystując chaos, jaki zapanował na sali rozpraw, niszczy kajdany/inhibitory mocy Magnuma, a ten robi dziurę w ścianie budynku. Gdy sprawcy uciekają, Cutthroat skręca kark niepotrzebnemu już im Aryanowi, po czym wsiada za resztą do prowadzonego przez Inquisitora vana. Bezpieczny, Moses dzwoni do Osborna, który gratuluje im dobrze wykonanej roboty i informuje ich o kolejnym zleceniu.

Ms. Marvel ogląda w telewizji relację z akcji odbicia Magnuma, podczas której zginęło dziesięć osób, gdy nagle czuje przemożną chęć zajrzenia za drzwi [zero onomatopei czy czegokolwiek innego sugerującego, co się wydarzyło. Świetne "storytelling skills", chłopcy i dziewczęta – przyp. S_O], gdzie znajduje prezent od Dakena.

Ten tymczasem odwiedza oglądającego kilka nadawanych jednocześnie relacji i obserwującego wynajętych przez siebie przestępców Osborna. Norman informuje swojego Wolverine'a, że będą nagrywać jego działania i anonimowo przesyłać je do stacji telewizyjnych z pewnym opóźnieniem, w związku z czym akcja ma się obyć bez ofiar śmiertelnych.

W jednym z magazynów grupa łotrów zastanawia się, czy dobrze zrobili, przyjmując zlecenie od Osborna i dlaczego padło właśnie na nich. Magnus stwierdza, że to dlatego, że są trzecioligowymi frajerami i nikt nie wpadnie na to, żeby łączyć ich z Normanem, ale Emmy stwierdza, że nadal coś nie daje jej spokoju. Nagle, z cienia wychodzi Wolverine.

Autor: S_O

Galeria numeru

Dark Wolverine #78 Dark Wolverine #78 Dark Wolverine #78 Dark Wolverine #78 Dark Wolverine #78 Dark Wolverine #78 Dark Wolverine #78 Dark Wolverine #78 Dark Wolverine #78 Dark Wolverine #78

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.