Avalon » Serie komiksowe » X-Men Forever Alpha » X-Men Forever Alpha

X-Men Forever Alpha

X-Men Forever Alpha

"New Dawn, New Day"

Postacie
Streszczenie

Charles w swoim gabinecie patrzy na hologram przedstawiający Magneto. To był jego największy wróg, ale zarazem przyjaciel. Jego rozmówca nie ma takich sentymentów. Cieszy się, że zagrożenie, jakie stanowił zmarły mutant zniknęło wraz z jego śmiercią. Rozmówcą okazuje się być Nick Fury. Teraz będą musieli się zmierzyć się z konsekwencjami ostatnich wydarzeń. Tym razem problem został rozwiązany, ale co będzie następnym razem. Co jeśli X-Men postanowią zmienić stronę - kto ich wtedy powstrzyma? Dzięki Magneto świat boi się mutantów, przez co działania studentów profesora będą musiały być ograniczone. Mutanci są zbyt niebezpieczni, więc będą monitorowani. Nieświadomi odbywającej się rozmowy X-Men odpoczywają na trawniku przed budynkiem. Wśród nich jest Jean, która w tej chwili ma problem z opanowaniem swojej mocy. Myśli otaczających ją przyjaciół przytłaczają ją. Z pomocą przychodzi jej Scott, który wie, że w takim zamieszaniu dziewczyna ma problemy ze swoją telepatią. Przytula ją i obiecuje, że zawsze będą razem. Na obejmującą się parę patrzy Logan. Kitty domyśla się, że Wolverine kocha Jean. Boi się o kolegę i nie chce go stracić. Ten zapewnia ją jednak, że sobie poradzi. Storm wita się z Kurtem. Cieszy się, że postanowił wraz z Kitty przyjechać do nich z Anglii. Nightcrawler rozważa, czy tu nie zostać. 

Tymczasem w Ameryce Południowej, w głębokiej niezamieszkanej dżungli leżą szczątki Sentineli. Wśród nich jest wielka głowa Master Molda. Nagle jego oczy zaczynają świecić, a komputer informuje o aktywacji systemu.

Jakiś czas później Wolverine udał się na samotną misję. Skrada się po mieszkaniu. Jest na tropie tej sprawy na długo przed walką z Magneto. Wie, że zwiad może być niebezpieczny, ale polega na swoich mocach regeneracyjnych. Nagle telepatycznie kontaktuje się z nim Jean. Logan coś zauważył i prosi koleżankę, aby popatrzyła jego oczami. Ta jednak wyczuwa niebezpieczeństwo i próbuje go ostrzec. Jest jednak za późno. Dochodzi do eksplozji. W mieszkaniu leży palący się szkielet z pazurami, a przez wybite okno patrzy na tę scenę zakapturzona postać.

[Poza streszczonym fragmentem numer składa się w większości z reprintu historii X-Men #1-3 i jest wstępem do X-Men Forever vol. 2.]

Autor: Spell

Galeria numeru

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.