Avalon » Serie komiksowe » Deadpool vol. 2 » Deadpool vol. 2 #15

Deadpool vol. 2 #15

Deadpool vol. 2 #15

"Want you to want me" part 1

Postacie
  • * Deadpool
  • * martwy rekin, oficerowie i kapitan ze statku, młodzi ludzie z San Francisco, marynarze
Zapowiedź

Deadpool już wie, że życie pirata nie jest dla niego. Zaczyna się także zastanawiać, czy nie zostać kimś innym niż najemnikiem. Wtedy włącza telewizor i już wie, co chce robić i gdzie jest potrzebny. San Francisco, strzeż się!

Cytat

Deadpool: "I'm beautiful!"

Streszczenie

Deadpool płynie swą łodzią, kaleczy się nożem i zbiera krew do wiaderka, a następnie wylewa ją za burtę, przyciągając rekiny. Jego wewnętrzne głosy dochodzą do wniosku, iż branie tego, czego potrzebuje, jest nudne, więc on bierze to, czego chce. Następnie skacze do wody i pistoletem zabija rekina, który chciał go pożreć. Wtedy to głos mówi Wade’owi, że lubi zwracać na siebie uwagę, lecz najbardziej tragicznie kończą ci, którzy tą uwagę na niego zwracają. Nagle Wilson jest na kolacji ze Śmiercią i rozmawia z nią o... sushi. Po chwili jednak jego towarzyszka okazuje się być nierealna. Dla niego nigdy prawdziwą nie będzie. Deadpool zaczyna więc rozmowę z martwym rekinem. Ten mówi mu, iż tak naprawdę jest samotny i boi się być osądzany. Pyta, jak inni mają go zaakceptować, podczas gdy on innych nie akceptuje. Wade postanawia zmienić swe podejście, a ryba podpowiada mu, żeby zaczął od dostania się na wielki prom wycieczkowy, który akurat przepływa.


Po chwili Wade leży już na koi podłączony pod kroplówkę z "głupim jasiem" i otoczony przez oficerów ze statku, którzy myślą, że go uratowali. Bohater halucynuje o statku wycieczkowym, na którym spotyka m.in. zakochanego w Śmierci Thanosa czy Kapitana Amerykę robiącego oczywiście za…kapitana. Gdy nadchodzi prawdziwy dowódca jednostki, zostaje mu przedstawiona sytuacja. Niestety, jeden z oficerów pokazuje mu również maskę Deadpoola, którą kapitan rozpoznaje z incydentu na boisku baseballowym (Deadpool vol.2 #1 – przyp. Jim). Natychmiast każe wyrzucić Wade’a za burtę. Ten, choć wciąż halucynuje, dopływa do San Francisco.


Bohater wyjeżdża na ulice miasta na rolkach, ubrany bardzo skąpo i kolorowo. Jacyś młodzieńcy zaczynają się z niego naśmiewać, więc Deadpool po krótkiej konsultacji z wewnętrznymi głosami, postanawia ich nie zabijać, a tylko połamać ręce. Wywraca się jednak na rolkach i wtedy słyszy, jak przejeżdżająca obok para mówi mu, że jest piękny. Zachwycony tą wiadomością ze szczęścia postanawia się upić. Udaje się do tawerny pełnej marynarzy, co, biorąc pod uwagę jego ubiór, nie jest dobrym pomysłem. Po chwili bar jest już zdemolowany, marynarze rozrzuceni po kątach, a policja czeka na zewnątrz. Rozżalony Wade siedzi nad piwem i gdy już postanawia zaniechać prób zmiany samego siebie, Cyclops wygłasza w telewizji przemówienie. Przekonany, iż piękne słowa Scotta  są skierowane do niego, Deadpool postanawia dołączyć do X-Men.

Autor: Jim J

Galeria numeru

Deadpool vol. 2 #15 Deadpool vol. 2 #15 Deadpool vol. 2 #15 Deadpool vol. 2 #15 Deadpool vol. 2 #15 Deadpool vol. 2 #15 Deadpool vol. 2 #15

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.