Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Spider-Man » Ultimate Spider-Man #41

Ultimate Spider-Man #41

Ultimate Spider-Man #41

"The Letter"

Postacie
Streszczenie

Gdzieś w Queens. Peter i Gwen obserwują, jak podczas imprezy chłopak o imieniu Geldoff wysadza w powietrze kolejne samochody. Nagle rozlega się odgłos policyjnych syren. Wszyscy zaczynają uciekać nie chcąc zostać aresztowanym. Parker i Stacy przebiegają na tyły domu i zmierzają w kierunku płotu. Tam znajdują Liz i Mary Jane, którą ktoś przewrócił. Peter pomaga jej wstać, po czym cała czwórka przeskakuje na drugą stronę ogrodzenia i biegnie na przystanek autobusowy. W oczekiwaniu na transport rozmawiają o tym, co się stało na imprezie. Dwie dziewczyny z sąsiedniego do Midtown High liceum opowiadają, że Geldoff pochodzi z zagranicy i chodzi do ich szkoły. Uważają, że wysadzanie samochodów to tylko sztuczka zaplanowana przez niego i jego kolegów, chociaż istnieje też możliwość, że jest mutantem. Gwen mówi, żeby nie wspominały o tym przy Liz, która zaraz wpadnie w histerię. Allen oburza się stwierdzając, że ma ku temu powody, ponieważ jej wujek był mutantem i umarł. Stacy cieszy się, że policjanci jej nie złapali, ponieważ przyniosłaby wstyd ojcu przed jego znajomymi. Liz i Mary Jane również obawiają się o reakcję swoich rodziców, zwłaszcza ta druga, z powodu swojego ubioru. W końcu przyjeżdża autobus i wszyscy do niego wsiadają. Mary Jane śmieje się, że Peter mógłby przebrać się w kostium i w ciągu kilku minut być w domu zamiast czekać z nimi. Parker odpowiada, że tak naprawdę nie ma już stroju, ponieważ zgubił go niedawno. Pyta się, dlaczego dziewczyna się tak dzisiaj ubrała, na co ona odpowiada, że Liz przekonała ją, że musi wypróbować nowy styl. Po dotarciu na swój przystanek, Peter i Gwen idą do siebie, ale Mary Jane zatrzymuje ich, daje chłopakowi kartkę papieru i prosi, aby przeczytał ją, kiedy dotrze do domu. Gwen chce, aby zrobił to od razu, ale kiedy on się nie zgadza, mówi, że i tak wie, co tam jest napisane.

Później. Peter czyta list od Mary Jane, który napisała tego wieczoru, kiedy przyszedł do niej i powiedział, że ją kocha [Ultimate Spider-Man #37]. Z niego dowiaduje się, że dziewczyna czuje do niego to samo i żałuje tego, w jaki sposób się rozstali, ponieważ teraz nawet nie są przyjaciółmi, a ona nie chce, aby był nieobecny w jej życiu. Peter biegnie do domu Watsonów i przez okno wskakuje do pokoju Mary Jane. Ona mówi, że wszystko, co napisała, to prawda, ale wciąż boi się, że znów ktoś będzie chciał ją zrzucić z mostu. Peter obiecuje, że do tego nie dopuści i ma nadzieję, że Mary Jane będzie mu mówić o swoich problemach, a nie czekać, aż on sam się domyśli, że dzieje się coś złego. Oboje postanawiają spróbować być ze sobą jeszcze raz i całują się.

Midtown High, następnego dnia. Peter cieszy się, że znów jest z Mary Jane, ale napis na szkolnych szafkach przypomina mu, że zamiast spędzać z nią przyjemnie czas, powinien zrobić coś z Geldoffem. Do Parkera i Mary Jane podchodzi Flash, który znów prosi chłopaka o rozmowę, ale ten ponownie nie ma zamiaru się z nim zadawać. Nagle przybiega Liz, która rozmawia z kuzynką z sąsiedniego liceum przez telefon i mówi pozostałym, że Geldoff znów wysadza samochody, tym razem przed tamtejszą szkołą. Mary Jane mówi Peterowi, że powinien tam iść i daje mu górę od zapasowego kostiumu, nad którym pracowała zanim ze sobą zerwali. Chociaż jest on trochę za duży, Peter zakłada go i rusza do akcji.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Ultimate Spider-Man #41

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.