Avalon » Serie komiksowe » Dark Avengers/Uncanny X-Men: Utopia » Dark Avengers/Uncanny X-Men: Utopia

Dark Avengers/Uncanny X-Men: Utopia

Postacie
Zapowiedź

Początek 6-częściowego crossovera! Dark Avengers biorą na celownik Uncanny X-Men. Gdy mutanci doprowadzają do rozruchów na terenie San Francisco, Norman Osborn ogłasza stan wojenny i wysyła do miasta Dark Avengers.

Cytat

Cyclops (po tym, jak dostał cegłą w głowę): "Always suspected that's what people wanted to do when I started lecturing them..."

Streszczenie

Market Street, San Francisco. Marsz przeciwników mutantów zorganizowany przez Simona Traska i jego Humanity Now!, który rozpoczął swoją wędrówkę od Sacramento, dociera wreszcie do swojego celu. Na drodze do ratusza staje im grupa zwolenników homo superior, wśród których jest kilkoro X-Men. Beast mówi, że podobnie jak Trask, oni również mają prawo do zgromadzeń i będą musieli ich ominąć w drodze do ratusza. Kiedy ludzie Simona zaczynają obrzucać mutantów wyzwiskami, ten prosi ich, aby się uspokoili. Nagle do akcji wkraczają Hellion, Pixie, Rockslide i Glob Herman, którzy zachowują się wrogo wobec demonstrantów. Trask udaje panikę, krzyczy, że to zmowa i X-Men otoczyli jego ludzi, po czym zaczyna się bójka między dwoma grupami. Beast próbuje uspokoić przeciwników, ale jego słowa nie przynoszą efektu. Hank zauważa, że Pixie została uderzona butelką i rusza jej na pomoc, ale zostaje obezwładniony przez wezwanych na miejsce zdarzeń policjantów. Ci wkrótce radzą sobie z powstrzymaniem bitwy, która się kończy, gdy bijący Traska Hellion zostaje pokonany przez stróżów prawa.

Później. Stacje telewizyjne donoszą o zamieszkach w centrum San Francisco. Niektórzy próbują zrzucić winę na Traska i jego organizację, ale inni przypominają, że od początku trwania marszu odbywał się on w spokoju i dopiero po spotkaniu z mutantami doszło do ekscesów. W szpitalu Św. Franciszka Simon udziela konferencji prasowej, na której nazywa homo superior bronią wycelowaną w niego, ale nie zamiera dać się zastraszyć i będzie kontynuować swoje dzieło. X-Men tymczasem odmawiają komentarza i odcinają się od reszty świata w Marin. Oglądając w telewizji doniesienia z miasta, Cyclops obawia się, że to dopiero początek kłopotów.

Ratusz. Scott i Emma spotykają się z Sadie Sinclair, która ma im za złe, że nie potrafili kontrolować swoich ludzi, przez co doszło do zamieszek. Summers przypomina pani burmistrz, że mutanci nie są odrębnym narodem, którego on jest prezydentem, więc nie mógł nic tu poradzić, zwłaszcza że nie wiedział, że coś takiego się stanie. Sadie prosi Cyclopsa o dopilnowanie porządku wieczorem, ponieważ jest pewna, że wtedy zaczną się prawdziwe kłopoty. Przybycie Normana Osborna do San Francisco, o którym właśnie się dowiaduje, zdaje się to potwierdzać.

Wieczorem. W różnych częściach miasta dochodzi do starć między mutantami, ich zwolennikami i przeciwnikami. W bazie H.A.M.M.E.R. na wyspie Alcatraz Norman Osborn rozmawia ze swoimi Avengers przed wysłaniem ich na ulice w celu uspokojenia nastrojów. Postanawia, że Sentry pozostanie na razie w odwodzie, a pozostali mają nikogo nie zabijać, co rozczarowuje Hawkeye’a.

Castro. Mutanci i ich sojusznicy protestują przeciwko uchwaleniu ustawy, która zabraniałaby im mieć dzieci. Grupa zwolenników Traska atakuje ich, obrzucając tłum koktajlami Mołotowa. Match niesiony przez Angela zajmuje się płomieniami. Na czoło protestujących wychodzą Frenzy i Nekra, które domagają się walki. Karma powstrzymuje jej, mówiąc im, że to wcale nie pomaga mutantom, ale Sinclair stwierdza, że pokojowe negocjacje z ludźmi też do niczego nie doprowadzą, ponieważ oni zawsze będą chcieli pozbyć się mutantów. Nagle Nekra zostaje trafiona wystrzałem energii przez Ms. Marvel, a chwilę później to samo spotyka Frenzy. Shan nie wie, po czyjej stronie stoi Karla, więc przypomina, że Avengers są bohaterami.

Hayes Valley. Colossus, Surge i Cipher uspokajają grupę demonstrantów, wśród których jest Rockslide. Santo nie zamierza ustępować, walczy z Peterem, ale w końcu zostaje przez niego pokonany. Kiedy wydaje się, że sytuacja się już uspokoiła, pojawia się Spider-Man. Colossus każe dziewczynom uciekać, a sam rzuca się na Gargana, który chce go aresztować.

Embarcadero. Cyclops, siostry Cuckoo i oddział policji próbuje zatrzymać kolejną grupę buntowników. Wśród nich jest Toad, któremu Scott próbuje przemówić do rozumu, ale on nie ma zamiaru go słuchać. Kiedy Toynbee chwyta go językiem, Summers strzela mu w twarz. Zaczyna mu tłumaczyć, że demonstracje tylko pogarszają sytuację, ale nagle zostaje trafiony cegłą w głowę, przez członków Humanity Now!. Policjanci szybko obezwładniają napastników i mówią Scottowi, że w innych częściach miasta sytuacja wygląda podobnie i mogą mieć problem, żeby sobie z tym poradzić. Summers odjeżdża, a policjanci stawiają czoła kolejnej grupie mutantów prowadzonej przez Adama X. Demonstranci zaczynają obrzucać stróżów prawa butelkami i kiedy obie strony mają zacząć walczyć, pojawia się Hawkeye. Jego obecność powoduje, że buntownicy uciekają, a on sam przyznaje, że bardzo ciąży mu to, że nie może nikogo zabić.

Telegraph Hill. Mercury, Onyxx i Loa próbują ograniczyć zniszczenia czynione przez demonstrantów kierujących się w stronę ratusza. Kiedy grupa opuszcza okolicę, młodzi X-Men zastanawiają się, co robić dalej. Wkrótce dociera do nich Cyclops i dowiadując się, co się stało, postanawia również udać się do ratusza. Tam Sadie, obserwując przez okno demonstrantów, rozmawia przez telefon z Normanem Osbornem. Dyrektor H.A.M.M.E.R. mówi jej, że zamierza wysłać jej jednego ze swoich ludzi na pomoc. Wkrótce na ulicy przed ratuszem ląduje Ares, który ostrzega demonstrantów, że jeżeli przekroczą wyznaczoną przez niego linię, potraktuje to jako wypowiedzenie mu wojny. Cyclops obserwuje boga z dachu jednego z budynków i obawia się, że wkrótce ktoś będzie musiał wymyślić, jak go pokonać.

Alcatraz. Iron Patriot spotyka się z Emmą Frost i mówi jej, że skoro Scott nie radzi sobie najlepiej z opanowaniem zamieszek, postanowił, że załatwi to inaczej. Norman podaje kobiecie teczkę, w której, według jego słów, przedstawione jest jego nowe rozwiązanie sprawy mutantów, po czym wychodzi. Emma czyta akta, po czym przebiera się w czarną wersję swojego kostiumu, którą Osborn jej przygotował.

Fisherman’s Wharf. Iron Patriot spotyka się z dziennikarzami i mówi im, że Cyclops stał się osobą poszukiwaną w związku z zamieszkami, w których biorą udział jego mutanci i musi odpowiedzieć na kilka pytań. Osborn przedstawia zebranym Charlesa Xaviera, który mówi, że on i jego szkoła odcinają się od działań Scotta i prosi go, aby oddał się w ręce prawa.

Ratusz. Cyclops decyduje się zejść na ulicę i pomóc w uspokajaniu demonstracji, ale tam razem z siostrami Cuckoo zostaje zatrzymany przez agentów H.A.M.M.E.R.. Scott nie ma zamiaru dań się aresztować i zaczyna walczyć.

Alcatraz. W swojej celi, Beast słyszy, że ktoś woła go telepatycznie. Okazuje się, że w sąsiedniej celi znajduje się prawdziwy profesor Xavier, który mówi Hankowi, że ludzie Osborna próbują odebrać schwytanym mutantom ich zdolności.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.