Avalon » Serie komiksowe » Invincible Iron Man » Invincible Iron Man #16

Invincible Iron Man #16

Invincible Iron Man #16

"World's Most Wanted" part 9 - "Titan of the Nuclear Age"

Postacie
Zapowiedź

Ciąg dalszy "world's Most Wanted"! Tony i Pepper uwięzieni w Tungusce przez Madame Masque grają w ostatecznej grze o ich życie. Czy Tony jest wystarczająco twardy i sprytny, by uciec z rąk kobiety, która pragnie tylko jego cierpienia? Tymczasem na innej półkuli Black Widow dołącza do Marii Hill, by wezwać najbardziej dobrego z dobrych… Kapitana Amerykę! Tylko, czy ten będzie chciał pomóc Tony'emu?

Cytat

Nadal związana Pepper Potts przysłuchująca się rozmowie: "This is torture."

Streszczenie

Spoglądając na oszpeconą twarz Madame Masque, Tony Stark odpowiada na jej pytanie odnośnie łączącego ich uczucia tak szczerze, jak to tylko możliwe. Mówi, że kiedyś faktycznie łączyła ich miłość. Wprawdzie nieco wcześniej wspomina o chorobie psychicznej kobiety oraz o tym, iż ojciec wychował ją na przestępczynię, jednak na Madame Masque nie robi to najmniejszego wrażenia. Co więcej, zaczyna ona snuć plany o ich wielkiej, romantycznej ucieczce. To zbyt wiele dla zmuszonej do przysłuchiwania się wszystkiemu Pepper Potts, na której szczęście J.A.R.V.I.S. aktywuje pancerz Rescue.

Tymczasem w Nowym Jorku Maria Hill nadal usiłuje poradzić sobie ze wspomnieniami o incydencie, do którego doszło w Texasie, niestety bez większych sukcesów. Nie mija chwila i - po kilku uszczypliwych komentarzach ze strony Black Widow - daje upust złości. Mała sprzeczka kończy się równie szybko, jak się zaczęła. Natasha Romanova opuszcza pomieszczenie, pozostawiając agentkę Hill samej sobie, przed wyjściem przypominając jej jeszcze o spotkaniu, które ma się odbyć podczas nadchodzącej nocy.

Norman Osborn podejmuje natomiast kolejną próbę ulepszenia pancerza Iron Patriota. Generator stworzony przez Starka okazuje się być jednak poza jego zasięgiem, dlatego też zostawia zbroję i podejmuje próby skontaktowania się z Frost. Niestety i tym razem rezultat nie jest dla niego korzystny: komunikator jego agentki milczy. Jedyne, co mu pozostaje, to zapewnianie samego siebie, że misja na pewno zakończy się sukcesem.

Akcja ponownie powraca na teren Rosji. Madame Masque, zajęta zmuszaniem Starka do przymierzenia jego maski, dopiero w ostatniej chwili zauważa odbijający się w niej sprawny pancerz Rescue. Sterujący zbroją J.A.R.V.I.S. niszczy pociski wystrzelone przez Whitney Frost w kierunku Potts, ratując jej tym samym życie. Dochodzi do starcia pomiędzy Starkiem a niedoszłą kochanką, które kończy się, gdy Frost przykłada do głowy Tony’ego pistolet i każe mu dokonać wyboru pomiędzy nią a nadal związaną przyjaciółką. Nim jednak Madame Masque kończy tyradę o konsekwencjach wyboru Pepper, Tony przerywa jej i podejmuje decyzję. Rozwścieczona kobieta strzela w stojące niedaleko beczki, doprowadzając do wybuchu.

Nowy Jork, Maria Hill bierze prysznic, podczas którego powracają do niej traumatyczne wspomnienia. Atak paniki sprawia, że nie może nawet utrzymać się na nogach. Na szczęście szybko pojawia się Black Widow. Kiedy udaje jej się wreszcie uśpić roztrzęsioną agentkę, postanawia dowiedzieć się, co znajduje się na dyskach, które sprowadziły na nią tyle kłopotów.

Tony Stark, dzięki pomocy Potts, odzyskuje przytomność. Para nie ma jednak zbyt wiele czasu dla siebie, ponieważ błyskawicznie pojawia się Madame Masque, która atakuje swoją rywalkę. Na szczęście dla Pepper, gdy jej przeciwniczka sięga po broń, z dymu wyłania się pancerz kobiety. Pomimo praktycznie całkowicie wyczerpanym akumulatorów jest ona w stanie przytrzymać agentkę Osborna na tyle długo, by udało się przekonać Starka, że musi uciekać. Po pocałunku na pożegnanie pożegnanie, z pomocą przyjaciółki Tony zakłada swoją zbroję przy akompaniamencie gróźb nadal przetrzymywanej przez J.A.R.V.I.S.a zabójczyni. Dochodzi do kolejnego wybuchu i Tony opuszcza bunkier na chwilę przed tym jak baterie Rescue ulegają wyczerpaniu. Obie kobiety ruszają na siebie bez chwili zastanowienia.

Natasha Romanova po drugiej stronie globu odnajduje osobę, która ma jej pomóc w zdobyciu informacji dotyczących tak cennych dla Mari Hill dysków. Owym ekspertem jest niejaki Chen. Okazuje się jednak, że dotarcie do przechowywanych na nich informacji będzie trudniejsze niż mogliby się tego spodziewać.

Zmierzający do Afganistanu Stark nie może poradzić sobie z faktem, że pozostawił Pepper Potts na łasce Madame Masque. Niestety jedyne, co może zrobić, to utwierdzanie samego siebie w przekonaniu, że przyjaciółka jakoś sobie poradzi.

Autor: Pete

Galeria numeru

Invincible Iron Man #16 Invincible Iron Man #16 Invincible Iron Man #16 Invincible Iron Man #16 Invincible Iron Man #16 Invincible Iron Man #16 Invincible Iron Man #16 Invincible Iron Man #16 Invincible Iron Man #16

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.