Avalon » Serie komiksowe » Dark Avengers » Dark Avengers #8

Dark Avengers #8

Dark Avengers #8

"Utopia" - part 5

Postacie
Zapowiedź

Zebrani przez Emmę i Namora "X-Men" są sterowani przez Normana Osborna. Ta styuacja jest nie do zaakceptowania dla Scotta Summersa, który uderza na Osborna, H.A.M.M.E.R. i podróbki Avengers oraz X-Men. Przedostatnia część crossovera X-Men/Dark Avengers.

Cytat

Dark Beast:"This is a crime against science...!"
Wolverine:"So arrest me"

Streszczenie

Las Vegas. Dani rozmawia z Helą i stwierdza, że jest gotowa przyjąć odpowiedzialność.

 

Szpital w San Francisco. Dark X-Men pokonują Traska. W ciągu tygodnia X-Men Emmy są głównym tematem w telewizji i powoli stają się ulubieńcami mieszkańców.

 

Alcatraz. Dark Beast mówi drużynie Emmy, że proces pozbawiania mutantów przez omega machinę nie jest jeszcze całkowicie bezbolesny, lecz pracuje nad tym. Dagger stwierdza, iż popełnili błąd dołączając do drużyny, lecz Cloak każe jej się zamknąć i w ten sposób kończy rozmowę. Osborn informuje Dark Avengers, że jutro rano wracają do Nowego Jorku. Hawkeye nie jest z tego powodu zadowolony. Mówi, że nawet nie byli na żadnej akcji przeciwko mutantom i już muszą odejść.

 

Zatoka Oakland. Dr Jeffries i Psylocke kończą podłączać urządzenia pod wodą, po czym wracają do łodzi podwodnej, w której czeka reszta X-Club. Nemezis pyta ich, czy wszystko będzie działać. Madison stwierdza, że powinno. Wówczas łączą się z Greymalkin i informują przebywającego tam Dr Takiguchi, że wszystko gotowe i może zaczynać.

 

Alcatraz, Beast jest podłączony do Omega Machine, która przekazuje jego moce dla Pointiera.

Dark Beast idzie po następnego mutanta i stwierdza, że wszystkie cele są puste. Nagle teleportują się przed nim X-Force. McCoy wzywa na pomoc Omega Weapon. Osborn odprowadza Avengers do samolotu, kiedy dochodzi do niego sygnał o kłopotach w więzieniu. Dark X-Men natychmiast wyruszają, by tym się zająć. Iron Patriot zatrzymuje Dark Avengers i mówi im, że uderzą zaraz po drużynie Emmy.

 

Greymalkin Industries. Dr Takiguchi mówi do Cyclopsa i Nightcrawlera, że plan zakończył się powodzeniem. Summers każe Kurtowi zebrać wszystkich w kaplicy. Scott udaje się do centrum dowodzenia i rozkazuje uruchomić maszyny. Przed przebywającymi w kaplicy mutantami pojawia się Pixie i mówi, że zacznie ich przenosić do nowego miejsca.

 

Alcatraz, trwa walka X-Force z Omega Weapon i Dark Beast. Wolverine i Warpath ranią MaCoya, a Domino i Angel Pointiera. Wówczas na polu walki pojawiają się Dark X-Men.

Rozmowę pomiędzy Wolverine'em a Dakenem przerywa Emma, nokautując syna Logana. Zaskoczonego Mimica powala Namor. Frost mówi swojej drużynie, żeby teraz jeszcze raz zastanowili się po czyjej stronie chcą stanąć. White Queen, Namor, Cloak i Dagger uciekają razem X-Force. Osborn widzi jak na oceanie pojawiła się wyspa. Domyśla się również, że Emma go zdradziła. Scott udziela wywiadu na żywo i stwierdza, że mutanci nie są mile widziani w USA, więc je opuszczą. Informuje także, że nie są zagrożeniem dla ludzi. Cyclops stwierdza także, że co będzie dalej zależy już od władz USA i on za to nie odpowiada. Iron Patriot wyrusza z Dark Avengers na Utopię, by raz na zawsze pozbyć się mutantów.

Autor: Selwa

Galeria numeru

Dark Avengers #8 Dark Avengers #8 Dark Avengers #8 Dark Avengers #8 Dark Avengers #8 Dark Avengers #8 Dark Avengers #8 Dark Avengers #8 Dark Avengers #8

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.