Avalon » Serie komiksowe » Mighty Avengers » Mighty Avengers #28

Mighty Avengers #28

Mighty Avengers #28

"The Unspoken" - part 2

Postacie
Zapowiedź

Gościnny występ Young Avengers. Stature i Vision wykorzystują nieobecność Avengers i wkradają się do ich bazy w poszukiwaniu informacji o Scarlet Witch. Tymczasem Quicksilver i USAgent muszą zmierzyć się z dawnym wrogiem Avengers i jego nowym zespołem.

Cytat

U.S.Agent: "Damn. That is just wrong"

Streszczenie

Tybet. Kilka lat temu. Dwóch tybetańskich chłopców zapuszcza się w odludne jaskinie, do których wchodzenie jest od dawna zabronione. Tam jeden z nich dostrzega Unspokena w kopalni dziwnych, złotych kryształów, który tłumaczy swoim Alpha Primitives, że teraz wrócą do domu. Rozumie, że popełnił błąd, zabierając Slave Engine i kryształy Xerogenowe. Teraz jednak Inhumans przyjmą go z otwartymi ramionami, ponieważ zwróci im mgły Xerogenu. Nagle zauważa chłopca i, przepraszając, uderza w niego swoją energią, a drugiemu każe uciekać i ostrzec wszystkich, aby się tu nie zbliżali. W tym momencie całą jaskinią coś wstrząsa. Unspoken oznajmia, że poznaje ten dźwięk, który oznacza, że Black Bolt się odezwał. Na zewnątrz przerażony widzi, jak całe miasto Atillan za pomocą sprzętu Inhumans odlatuje w stronę Księżyca.

Czasy obecne. Po pokonaniu People's Defence Force, wściekły Unspoken oznajmia, że nie chce już więcej być śledzony, po czym używając swojej mocy oddala się w nieznane miejsce. Walker i Ban-Luck zajmują się rannymi chińskimi bohaterami, a Quicksilver stara się zawiadomić Mighty Avengers.

W Infinity Avengers Mansion sygnał alarmowy zostaje wyłączony przez Loki podszywającego się pod Scarlet Witch. Całą sytuację obserwuje przerażona Stature, której obawy się spełniły. Scarlet Witch nadal jest zła. Dziewczyna stara się zawiadomić Jocastę, ale Loki rzuca na nią czar, który nie pozwala jej powiedzieć nic o tym, co widziała, ani nic złego o Scarlet Witch, a to sprawia, że nie może również powiadomić o zagrożeniu, na jakie trafili bohaterowie z misją w Tybecie.

W Asgardzie Loki jest niepocieszony zachowaniem Cassie, którą toleruje tylko dlatego, żeby kontrolować Visiona, i tym, że w całą sytuację został wmieszany Maximoff. Postanawia ostatecznie załatwić sprawę ze Starture.

IAM. Na obiedzie Cassie stara się obejść czary Lokiego i powiedzieć reszcie, co widziała. Niestety nagle pojawia się Scarlet Witch, która pyta Henry'ego, czy to bezpieczne trzymać w zespole kogoś, kto zdradził ich w walce z Fantastic Four. Wasp wstawia się jednak za dziewczyną i pyta czy, chce z nimi zostać. Cassie nie umie przełamać magii Lokiego i odpowiada, że teraz chce udać się do domu, spotkać z przyjaciółmi i wszystko przemyśleć. Hank się zgadza i wszczepia wszystkim z zespołu subatomowe klucze w opuszkach palców, które pozwolą im uruchomić drzwi do Infinite Avengers Mansion. Jarvis dziwi się, czemu jeszcze nie zgłosili się USAgent i Quicksilver, ale stwierdza, że to pewnie z tego powodu, że misja przebiega bezproblemowo.

Tybet. Zespół azjatyckich bohaterów dochodzi do siebie i atakuje trojkę agentów G.R.A.M.P.A. myśląc, że są oni częścią ataku i zostali wysłani przez Osborna. Collective Man używa swojej mocy i uderza w tarczę USAgenta siłą miliarda ludzi, przez co nadaje się ona do wyrzucenia. Walker jednak się nie poddaje i dobrze wymierzonym ciosem wygrywa walkę z największym chińskim bohaterem. W końcu Ban-Luck każe im przerwać ten nonsens i zacząć współpracować, ponieważ osoba, która ich zaatakowała, jest na wolności.

Ruiny Avengers Mansion. Young Avengers zbierają się przed posiadłością, żeby spotkać się ze Stature i Visionem i otrzymać wyjaśnienia. Z daleka są obserwowani przez agentów H.A.M.M.E.R., którzy nagle zostają ogłuszeni przez tajemniczą postać. Cassie wprowadza kolegów do IAM, ale w zamykające się drzwi trafia shuriken, a postać, która zaatakowała agentów, wchodzi do środka. W IAM Cassie przerywa zachwyty zespołu nad siedzibą Avengers i chce im coś wytłumaczyć. Zdenerwowany Eli myśli, że chodzi o to, że chcą ich opuścić, ale Cassie go uspokaja, tłumacząc, że chce im opowiedzieć o członku zespołu, którego nie pokazują w telewizji - Scarlet Witch. Zaskoczeni Billy i Tommy chcą ją natychmiast zobaczyć, dlatego Wiccan używa swojej magii do jej przywołania. W Asgardzie zaskoczony Loki przyjmuje wbrew swojej woli wygląd Wandy i zostaje teleportowany do IAM. Tam wściekły atakuje Young Avengers. Nagle jednak pojawia się Ronin, który chce wyjaśnień.

Autor: Gamart

Galeria numeru

Mighty Avengers #28 Mighty Avengers #28 Mighty Avengers #28 Mighty Avengers #28 Mighty Avengers #28 Mighty Avengers #28 Mighty Avengers #28 Mighty Avengers #28 Mighty Avengers #28

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.