Avalon » Serie komiksowe » Dark Reign: Zodiac » Dark Reign: Zodiac #3

Dark Reign: Zodiac #3

Dark Reign: Zodiac #3

"Death's Finest Addiction"

Postacie
Zapowiedź

Zaskakujący finał miniserii. Nowy Jork płonie, a Norman Osborn jest wściekły - Zodiac odkrywa największe sekrety. Czy samotny agent H.A.M.M.E.R. uratuje sytuację?

Streszczenie

Helicarrier H.A.M.M.E.R.. Agent Murphy pędzi do Osborna, aby powiadomić go o swoim odkryciu – sygnały dotyczące przybycia Galactusa są fałszywe, ktoś włamał się do ich systemu i zainicjował stary program treningowy S.H.I.E.L.D.. Norman, wkładający zbroję Iron Patriota, oświadcza, że odkryli to na mostku już kilka minut wcześniej, zbyt późno jednak, by powstrzymać atak na Nowy Jork. Zdenerwowany, degraduje Murphy'ego i oddelegowuje go do papierkowej roboty na powierzchni, samemu wyruszając do walki z Red Roninem.

Z gigantycznym robotem walczy już Ms. Marvel, której udaje się przebić do jego kokpitu i odkryć, że nikt nie stoi za jego sterami.

W tym samym czasie Zodiac przybywa do celu swojej podróży. Kontaktuje się z Marsdalem, który właśnie mści się na swoim byłym partnerze w interesach, Bobbym Chance, który niegdyś go wyrolował. W tym samym czasie Clown i Trapster obrabiają jeden z nowojorskich banków – przy czym o ile Petruskiemu zależy na pieniądzach, jego wspólnik woli zajmować się strzelaniem do cywili.

Do walki z Red Roninem dołącza Iron Patriot, niewiele jest jednak w stanie zdziałać. Nagle kontaktuje się z nim Mr. Fantastic, który zauważa, że gdyby Norman skonsultował się z nim, znacznie wcześniej odkryłby, że atak Galactusa nie był prawdziwy. Oświadcza też, że nie wykrył żadnego rodzaju połączenia bezprzewodowego z robotem, a to oznacza, że został on z góry zaprogramowany. Na koniec informuje, że razem z innym członkiem zespołu przybywa pomóc w walce, a gdy Osborn stanowczo protestuje, Reed odpiera, że nawet, gdyby chciał, nie byłby w stanie powstrzymać przyjaciela. Po chwili na polu walki pojawia się Human Torch, który wlatuje w robota i rozsadza go od wewnątrz.

Jakiś czas później. Osborn, Reed i Johnny stoją nad wrakiem Red Ronina. Iron Patriot oświadcza, że był to akt terroryzmu i że firma Fujikawa mu za to zapłaci, nawet, jeśli jej przedstawiciele odcinają się od incydentu. Richards przypomina, że robot nie posiadał pilota, praktycznie niemożliwe będzie więc wskazanie prawdziwego winowajcy. Ostrzega Normana przed wykorzystaniem tego ataku dla swoich korzyści, ten jednak nie zamierza go słuchać i odlatuje.

Jakiś czas później. Agent Murphy udaje się do swojego nowego gabinetu w podziemiach będącego frontem dla komórki sklepu, tam jednak czeka już na niego Zodiac. Podczas, gdy jego podwładni masakrują pozostałych agentów, przywódca gangu informuje agenta, że czytał jego raporty i ogłasza, że, w przeciwieństwie do tego, co myśli Osborn, wnioski w nich zawarte są jak najbardziej słuszne. Następnie stwierdza, że są oni pod pewnymi względami podobni – obaj na przykład opierają się na swoim instynkcie – jednak różnice między nimi są znacznie poważniejsze. Zodiac oświadcza, że Murphy, niezależnie od tego, kto jest jego szefem, jest w gruncie rzeczy stróżem prawa, podczas gdy on sam jest super-łotrem i jest z tego dumny. I, w przeciwieństwie do Osborna, nie ukrywa tego przed swoimi podwładnymi – tak, jak oni nie mogą niczego ukryć przed nim, jak na przykład Clown. Okazuje się, że nie jest on oryginałem, który należał do Circus of Crime – ten, Elliot Franklin, działa obecnie jako Griffin z Gamma Corps – lecz jego przyrodnim bratem. Zodiac pozwolił mu jednak żyć, bo wykonywał on jako Clown znacznie lepszą robotę, niż Elliot, a poza tym podoba mu się kradzież tożsamości. Sam dokonał czegoś podobnego – Manslaughter Marsdale opowiada wszystkim o tym, jak Zodiac wybudził go ze śpiączki, ale nie zdaje sobie sprawy z tego, że to on go do niej doprowadził, żeby za pomocą transfuzji krwi zdobyć jego niewrażliwość na ból. Wracając do meritum sprawy, łotr przyznaje, że pewnie byłby tylko jednym z wielu problemów na liście Avengers, ale wszystko się zmieniło, gdy Osborn został głową Obrony Narodowej. Oświadcza, że podczas budowy Avengers Tower zainstalował w niej kilka podsłuchów na tyle prymitywnych, że nowoczesne systemy bezpieczeństwa nawet by ich nie zarejestrowały. Dzięki temu usłyszał przemowę Osborna wygłoszoną do największych łotrów na świecie i zdecydował, że mu się to nie podoba – jak już wspominał, jest super-łotrem i nie zamierza tego ukrywać. Dlatego wypowiedział wojnę tak bohaterom, jak i łotrom udającym bohaterów. A że siły, przeciw którym staje, są nieporównywalnie większe, postanowił trochę wyrównać szanse – dlatego, gdy wszyscy zajmowali się Red Roninem, on włamał się do siedziby pewnej korporacji i zdobył odpowiednią broń. To mówiąc, wyciąga ze swojej walizki Zodiac Key. Gdy Murphy pyta, czemu mu to wszystko mówi, Zodiac odpiera, że za kilka sekund i tak nie będzie w stanie nikomu tego przekazać.

Następnego dnia. Osborn zostaje poinformowany o masakrze w biurze H.A.M.M.E.R.. Pyta, czy miało to związek z atakiem gigantycznego robota na miasto i wściekły przypomina, że ktokolwiek tego dokonał, nadal znajduje się na wolności. Jakiś czas później Norman występuje w telewizji, informując, że mobilizacja przeciw atakowi Galactusa była częścią programu szkoleniowego i zapewniając, że H.A.M.M.E.R. zawsze stoi na straży dobrobytu mieszkańców. Słuchający tego Zodiac stwierdza, że Osborn nawet nie wie, w jakich kłopotach się znajduje.

Autor: S_O

Galeria numeru

Dark Reign: Zodiac #3 Dark Reign: Zodiac #3 Dark Reign: Zodiac #3 Dark Reign: Zodiac #3 Dark Reign: Zodiac #3 Dark Reign: Zodiac #3 Dark Reign: Zodiac #3 Dark Reign: Zodiac #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.