Avalon » Serie komiksowe » New Avengers » New Avengers #56

New Avengers #56

Postacie
Zapowiedź

New Avengers nie mają najlepszego dnia - ktoś uruchomił urządzenie zakłócające ich moce w samym sercu Nowego Jorku. Herosi są w poważnym zagrożeniu. W tym numerze wydarzy się coś wielkiego - jeszcze nie wiadomo co, ale Marvel zdradził, że stanie się to na czwartym panelu siedemnastej strony.

Streszczenie

Times Square. New Avengers leżą na ulicy, obezwładnieni przez tajemnicze urządzenie. Jedyną odporną i przez to zdolną do walki okazuje się być Mockingbird. Bobbi atakuje Chemistro, który wcześniej zwabił Avengers do centrum miasta. Dziewczyna liczy po cichu, że ktoś ją wspomoże. Zamiast tego w pojedynkę musi stawić czoła Wrecking Crew. Przeciwnik okazuje się być dla niej zbyt wymagający. Luke Cage i Spider-Man próbują co prawda stanąć na nogi, na próbach jednak się kończy. Jedynie Ronin podejmuje walkę, szybko jednak musi uznać wyższość przeciwnika. Niespodziewanie dla wszystkich pojawia się Sentry. Jednak nawet on, pomimo efektownego wejścia, okazuje się nie być odpornym na działanie obezwładniającego urządzenia. Jeszcze większym zaskoczeniem okazuje się pojawienie Dark Avengers. Norman Osborn oświadcza zgromadzonym, że są aresztowani. Ku swemu przerażeniu zauważa, że na wyświetlaczu hełmu pojawiła się twarz Jonasa Harrowa. Doktor oznajmia, że dysponuje wystarczającymi środkami, by zniszczyć Osborna i dlatego chce z nim zawrzeć pewien układ. Norman nie chce z nim jednak rozmawiać, natomiast życzy sobie widzieć Parkera Robbinsa. Harrow nie ma jednak pojęcia, gdzie ten obecnie przebywa.

Kuba, Bayamo, noc. Opustoszałymi uliczkami spacerują Loki, Hood i Madame Masque. W pobliskim kościółku, do którego prowadzi ich Loki, znajdują się Stones of Norn, asgardzkie skały, dzięki którym Parker odzyska utracone zdolności. Ten magiczny artefakt spełnia życzenia tego, kto go posiada. Podobno Stones of Norn same wybierają sobie gospodarza. Robbins bierze je w swoje ręce i daje się uwieść ich magii.

Times Square. Jonas Harrow ponawia Osbornowi propozycję współpracy. Ten uporczywie jednak żąda widzenia z Parkerem Robbinsem. Zrezygnowany Harrow decyduje się na małą demonstrację siły. Wszystkie obrazy z wyświetlacza w hełmie znikają na moment, a po chwili zbroja rozpada się na pojedyncze elementy i jej gospodarz zalicza bolesny upadek na ziemię. Obezwładnieni Dark Avengers bezsilnie przyglądają się otaczającym ich superzłoczyńcom.

Autor: Bosnas

Galeria numeru

New Avengers #56 New Avengers #56 New Avengers #56 New Avengers #56 New Avengers #56 New Avengers #56 New Avengers #56 New Avengers #56 New Avengers #56 New Avengers #56

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.