Avalon » Serie komiksowe » New Mutants vol. 3 » New Mutants vol. 3 #4

New Mutants vol. 3 #4

New Mutants vol. 3 #4

"Return Of The Legion" - Part 4: "Invasive Surgery"

Postacie
Zapowiedź

Legion mierzy się z New Mutants. Czy Cannonball, Sunspot, Magma i Dani Moonstar poradzą sobie z tuzinem osobowości i mocy Legiona? A do tego Karma i Magik są uwięzione w umyśle przeciwnika.

Cytat

Cannonball: "The entire team was injured following my orders. I get the feeling that half of them think they could have done a better job, and one of them out-and-out hates me."
Cyclops: "Heh. Welcome to my world."

Streszczenie

Westcliffe. Cannonball szybko wydaje rozkazy swojej drużynie, mówiąc, że posiłki powinny pojawić się ciągu pół godziny, więc tyle muszą wytrzymać. Ostrzega Moonstar, że nie może strzelać do Legiona, gdyż Karma i Magik są w jego umyśle, a ponieważ to ona jest celem, każe jej uciekać, zwłaszcza, że nie jest już mutantem i nie może się bronić. Zdenerwowana Dani odjeżdża, a Sam stwierdza, że najwyżej pożałuje tego później. Legion tymczasem obserwuje X-Men, a jego osobowości starają się zachowywać cicho, bojąc się Illyany. Magik ponownie pyta się, gdzie jest Karma i kiedy znów zostaje zaatakowana, zabija kolejną osobowość, dzięki czemu pozostałe wskazują jej drogę. Kiedy Illyana się "oddala", jaźnie posiadające lalkę decydują się kontynuować walkę z X-Men. Kontrolę nad Legionem przejmuje osobowość odpowiadająca za superszybkość. Przeciwnik unika szarżującego Cannonballa, mija Magmę, uderza Sunspota, a następnie rani go w brzuch kawałem metalu. Amara otacza Legiona lawą, więc lalkę przejmuje kolejna osobowość, która gasi Magmę absorbując jej energię. Widząc to, Cannonball rzuca się na przeciwnika, ale ten korzystając z kolejnej zdolności dezorientuje Sama, wyłącza jego pole ochronne i powoduje, że się rozbija.

Wewnątrz umysłu Legiona, Magik zostaje zaprowadzona do bunkra, w którym więzione są Karma i Marci. Dziewczynka, zapytana, gdzie jest David, wskazuje sąsiednią celę. Illyana odnajduje go tam i razem z Shan próbują się dowiedzieć, co się stało. Haller mówi, że potrzebował kogoś, kto znów poskładałby jego umysł w całość, ale zanim udało mu się ją otrzymać, stracił lalkę, której właściciel kontroluje jego ciało. Magik wychodzi na zewnątrz i rozkazuje pozostałym osobowością zwrócić lalkę, dając im do zrozumienia, że jeżeli nie posłuchają, to się źle dla nich skończy.

W świecie rzeczywistym, Legion zmienia się w wilkołaka i zamierza zabić Cannonballa, kiedy nagle zostaje trafiony samochodem prowadzonym przez Moonstar i wbity w mur. Znajduje się jednak lepszym stanie niż ranna Dani, więc podnosi się i wyciąga ją z pojazdu. Kobieta wbija mu w rękę nóż i próbuje uciec, ale nie jest w stanie iść. Legion powala ją na ziemię i wtedy zaczyna krzyczeć, żeby ktoś "ją" zatrzymał. Po chwili mutant przestaje atakować Moonstar, a Illyana, która przejęła właśnie lalkę, mówi jej, że wszystko już jej w porządku.

Później. Po przybyciu więcej X-Men Emma Frost wymazuje ostatnie zdarzenia z pamięci mieszkańców, ranni w walce z Legionem mutanci zostają opatrzeni, a sam David zostaje unieszkodliwiony dzięki urządzeniu Madisona Jeffriesa. Cannonball dziękuje Moonstar za uratowanie mu życia, ale ona nie chce z nim rozmawiać. Sam mówi Cyclopsowi, że zawiódł: wszyscy zostali ranni, niektórzy uważają, że lepiej by dowodzili zespołem, a Dani go nienawidzi. Scott odpowiada, że on ciągle musi sobie radzić z podobnymi rzeczami, ale należy spojrzeć na to w ten sposób: Guthrie i reszta pokonali bez przygotowania jednego z najpotężniejszych mutantów na planecie i nikt z nich nie zginął, co według Summersa oznacza dobrze wykonane zadanie.

Autor: Ozz

Galeria numeru

New Mutants vol. 3 #4 New Mutants vol. 3 #4 New Mutants vol. 3 #4 New Mutants vol. 3 #4 New Mutants vol. 3 #4 New Mutants vol. 3 #4 New Mutants vol. 3 #4 New Mutants vol. 3 #4 New Mutants vol. 3 #4 New Mutants vol. 3 #4 New Mutants vol. 3 #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.