Avalon » Serie komiksowe » Dark Wolverine » Dark Wolverine #77

Dark Wolverine #77

Dark Wolverine #77

"Prince" - part 3

Postacie
Zapowiedź

Daken udowodnił, że potrafi nosić wiele masek, ale kim jest pod nimi wszystkimi? Jako Avenger Osborna ma siłę, sławę i dostęp... ale jeśli to za mało? Czyżby syn Wolverine'a jednak miał serce i czy to Fantastic Four pomogą mu je odnaleźć? Czy jednak FF zostaną zdradzeni i znajdą się w stanie wojny z Dark Avengers?

Streszczenie

Avengers Tower. Ares i Wolverine ćwiczą na siłowni. W pewnym momencie Daken, zapewniając za pomocą swoich feromonów uwagę kompana, stwierdza, że nie rozumie, czemu Ares dał się zniżyć do roli służącego Osborna. Drążąc temat doprowadza boga wojny do szału, po czym przypomina mu, że nie może otwarcie zaatakować Normana, bo ucierpi tylko na tym jego syn. Przypomina jednak, że na niedawnym przyjęciu [w Dark Wolverine #75 – przyp. S_O] Fantastic Four ośmieszyło ich wszystkich, a że w tej chwili Czwórka znajduje się w Wieży, Ares będzie się mógł zemścić i przypomnieć wszystkim, kim naprawdę jest. Następnie udaje się do świetlicy, gdzie rozpoczyna z Venomem rozmowę na ten sam temat.

Drużyna Richardsa znajduje się w tym czasie w gabinecie Osborna, wezwana tam pod groźbą niesprecyzowanych "konsekwencji". Norman pokazuje im nagranie dokonane zeszłego dnia [i w zeszłym numerze – przyp. S_O], po czym informuje ich, że zwołał konferencję prasową, na której upubliczni ten film, a za pomocą paru półprawd pociągnie Czwórkę jeszcze bardziej na dno. W zamian za milczenie chce nieograniczonego dostępu do Budynku Baxtera oraz wszelkich planów i wynalazków się w nim znajdujących.

Poprzedniego dnia. Reed nie zamierza się zgodzić na propozycję Dakena, a w każdym razie nie za darmo. Stwierdza, że jeśli Osborn zamierza ich oczernić, będą potrzebowali czegoś, czym mogliby kontratakować, jednak mutant odpiera, że tak naprawdę chcą czegoś więcej. Pragną wystawić wszystkie jego grzechy na światło dzienne i całkowicie zniszczyć jego wizerunek i jego pozycję. Reed po chwili milczenia zgadza się i mówi, że będą potrzebowali wszystkich sekretów Normana. Wolverine zauważa, że będzie to trudne, bo tylko Osborn ma dostęp do swoich danych, ale Mr. Fantastic posiada odpowiedni gadżet. Problem w tym, że będzie działał tylko w niewielkiej odległości od komputera.

Teraźniejszość, Avengers Tower. Reed odrzuca propozycję Iron Patriota i zabiera swoją rodzinę do domu, na groźby odpowiadając obietnicą, że zniszczy Normana. Nagle ktoś rzuca w niego nożem, zatrzymanym w ostatniej chwili przez pole siłowe Sue. Do gabinetu wchodzą Ares i Spider-Man, całkowicie ignorując każącego im spocząć Osborna. Gdy zaczyna się walka, były Goblin zauważa, że jakieś urządzenie ściąga dane z jego komputera i przystępuje do ich usuwania.

Tymczasem na korytarzu niedaleko gabinetu przechadzający się Daken zostaje postrzelony jedną z trikowych strzał Hawkeye'a, który po odrobinie tortur wyjaśnia, że w strzale zamontowany jest ładunek wybuchowy. Gdy jednak chce go zdetonować, walka w gabinecie Osborna przenosi się na korytarz, a obaj Avengers zostają pogrzebani pod kupą gruzu. Reed zauważa Dakena i próbuje mu pomóc, ale ten oświadcza, że Osborn nic nie zrobi "swojemu" Wolverine'owi i każe im uciekać. Gdy tylko Czwórka ewakuuje się z budynku, Hawkeye detonuje bombę. Gdy opada kurz Osborn, patrząc na zniszczoną kamerę, każe odwołać konferencję. Tymczasem w Baxter Building Reed sprawdza swoje urządzenie i odkrywa, że zostało one całkiem wyczyszczone z danych. Sue stwierdza, że mimo wszystko muszą pomóc Dakenowi. Jej mąż obiecuje, że kiedyś to zrobią, a na razie mają swojego człowieka wewnątrz Avengers.

Kilka dni później Daken budzi się w szpitalnym łóżku, przy którym siedzi Ms. Marvel. Informuje ona mutanta, że Bullseye się wyliże i że Osborn nie jest wściekły na Lestera tak, jak na Aresa i Venoma. Dodaje, że na stoliku znajdują się różne jego rzeczy i wychodzi. Daken sięga po swoją komórkę, na której widnieje wiadomość od Richardsa. Stwierdza on, że Fantastic Four jest winna Wolverine'owi przysługę.

Autor: S_O

Galeria numeru

Dark Wolverine #77 Dark Wolverine #77 Dark Wolverine #77 Dark Wolverine #77 Dark Wolverine #77 Dark Wolverine #77 Dark Wolverine #77 Dark Wolverine #77 Dark Wolverine #77 Dark Wolverine #77 Dark Wolverine #77

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.