Avalon » Serie komiksowe » X-Men: Legacy » X-Men: Legacy #227

X-Men: Legacy #227

X-Men: Legacy #227

"Suppressing Fire" - part 2

Postacie
Zapowiedź

San Francisco odczuwa jeszcze atak Dark Avengers, a Rogue próbuje przyzwyczaić się do mocy i patrzenia z perspektywy boga. Młoda x-studentka Trance przechodzi przerażającą transformację.

Cytat

Rogue "This heaven you bult is falling apart before the paint even had time to dry"
Cyclops " Then we'll find another or make one"
Rogue "Does that mean you've got a plan"
Cyclops "It means they took their best shot. Now it's time for us to take ours."

Streszczenie

Godzina wcześniej ulice San Francisco. Gambit oddaje Trance pod opiekę Ariel i Onyxxowi, po czym ta dwójka przenosi się przez portal do kwatery głównej X-Men. Na miejscu orientują się, że Trance musiała wypaść im gdzieś w trakcie teleportacji z powodu swoich mocy. Trance tymczasem wypada gdzieś na ulice San Francisco. Kiedy próbuje się zorientować, gdzie się znajduje, trafia na oddział H.AM.M.E.R. Ci próbują ją schwytać, nie słuchając jej ostrzeżeń, by uciekali. W końcu Hope traci panowanie nad swoimi mocami i rani trzech agentów. Wówczas dowódca wzywa wsparcie.

 

San Francisco, teraz. Rogue, Gambit i Danger jadą wozem pancernym w kierunku Trance, lecz drogę zagradza im skupisko spalonych samochodów. Danger niszczy je za pomocą swojej broni.

 

Hope tymczasem idzie ulicą, czując się coraz gorzej. Dwójka mieszkańców proponuje, że wezwą dla niej ambulans. Ona mówi im, by lepiej wezwali X-Men. Jednak nie udaje jej się dokończyć zdania, ponieważ znowu traci panowanie nad swoimi mocami i spanikowani ludzie uciekają. Gdy Gambit, Rogue i Danger docierają na miejsce, Anna Marie mówi, że wykorzysta swoje zdolności i przejmie jej moce. Każe Danger iść ze sobą, bo nie chce żadnych niespodzianek.

 

W tym samym czasie Ms. Marvel rozbija jedną z grup wandali biegających po ulicach.

 

Rogue stwierdza, że nie może przejąć mocy Trance w połowie transformacji, bo to ją zabije. Na pytanie Danger, co teraz zrobi, odpowiada, że ma jeszcze jednego asa w rękawie. Anna Marie stara się uspokoić Hope. Mówi jej, że da radę opanować swoje moce i nie powinna się ich bać. Tymczasem Gambit widzi Ms. Marvel, która zbliża się w ich kierunku. Razem z Danger próbuje ją zatrzymać, lecz ta pokonuje ich oboje. Rogue opuszcza Trance i staje naprzeciwko Moonstone. Ta próbuje ją powalić swoim promieniem, lecz moc, którą Anna wchłonęła od Aresa, pozwala jej wytrzymać atak, po czym jednym ciosem wysyła Ms. Marvel na drugi koniec ulicy. Jednak zużyła przez to resztki mocy Aresa i Moonśtone znów zdobywa przewagę w walce. Kiedy Karla chce udusić Rogue, zostaje zaatakowana przez Trance, której udało się opanować swoje moce. Ms. Marvel staje się przenikliwa i stwierdza, że teraz Hope jej nie dotknie, chyba że ona tego zechce. Wówczas Trance atakuje ją w astralnej formie, co zaskakuje Moonstone. Ta znowu staje się nieprzenikliwa, a moment ten wykorzystuje Gambit, który trafia ją naładowanymi kartami. Wówczas zjawia się Pixie i  zabiera wszystkich do bazy X-Men.

 

W bazie Cyclops dziękuje Rogue za pomoc i stwierdza, że wybory, których dziś dokonała Anna Marie, nie były łatwe. Ta odpowiada mu, że nic nie jest łatwe w obecnych czasach. Mówi mu, że niebo, które zbudował dla mutantów rozpada się zanim w ogóle zdążyli się w nim zadomowić. Scott stwierdza, że w takim razie znajdą nowe niebo dla siebie, a jeśli będzie trzeba, to je zbudują sami. Rogue pyta Cyclopsa, czy to oznacza, że ma jakiś plan. Ten mówi jej, że przeciwnicy wykonali już swój ruch, teraz czas na nich

Autor: Selwa

Galeria numeru

X-Men: Legacy #227 X-Men: Legacy #227 X-Men: Legacy #227 X-Men: Legacy #227 X-Men: Legacy #227 X-Men: Legacy #227 X-Men: Legacy #227 X-Men: Legacy #227 X-Men: Legacy #227

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.