Avalon » Serie komiksowe » Wolverine: Weapon X » Wolverine: Weapon X #4

Wolverine: Weapon X #4

Wolverine: Weapon X #4

"Adamantium Men" - Part 4

Postacie
Zapowiedź

Wolverine próbuje zniszczyć korporację Blackguard. Kiedy dociera do jej szefa, oprócz niego, czekają tam żołnierze Strikeforce X.

Cytat

Logan: "I'm gonna kill 'em all, David. The whole damn company. Gotta send a message. Nobody restarts Weapon X."

Streszczenie

W swoim gabinecie jeden z pracowników Blackguard rozmawia przez telefon z prezesem firmy, który ubolewa nad faktem, że musi zrezygnować z jego usług. Następnie każe jednemu ze swoich agentów wręczyć mężczyźnie "odprawę", którą okazują się opaska na oczy i papieros. Po chwili pracownik zostaje zastrzelony.

Kilka godzin później w tym samym pomieszczeniu znajduje się oddział agentów H.A.M.M.E.R. pod dowództwem agent Gertrude Jacks. Gdy z kobietą kontaktuje się Maverick, ta informuje go o zabójstwie i wyjaśnia, że szef Blackguard pozbywa się każdego, kto mógłby być odpowiedzialny za przecieki, z których korzysta Gardner – potencjalni kontrahenci, z amerykańskim Senatem na czele, nie chcą, by dyskredytowano Strikeforce X. Po krótkiej rozmowie na temat Osborna Nord rozłącza się, ale po chwili jego komórka zaczyna dzwonić. Gdy ją odbiera okazuje się jednak, że to nie agentka, lecz Logan, który każe sobie przekazać wszelkie nowe informacje. Najemnik mówi więc, że prezes Blackguard i członkowie Strikeforce X ukrywają się w nieznanym miejscu, a większość zarządu przedsiębiorstwa została ponoć wysłana do jednego z karaibskich kurortów. Ni z tego, ni z owego Wolverine pyta Mavericka, czy lubi szampana, bo osobiście za nim nie przepada. Jak się okazuje, jest on na Karaibach i topi jakiegoś mężczyznę w wazie pełnej trunku. Nord domyśla się, co się dzieje, więc Logan bez ogródek zapowiada, że wyrżnie całą firmę jako ostrzeżenie dla innych, którzy chcieliby reaktywować Weapon X. Niemiec stwierdza jednak, że będzie potrzebował pomocy, jeśli chce zająć się prezesem, i oferuje swoje usługi.

Jakiś czas później szef Blackguard informuje [czytającego "Zstąp, Mojżeszu" Williama Faulknera – przyp. S_O] dowódcę Strikeforce X, że kurort został zaatakowany, a Wolverine pewnie już się do nich zbliża. Mężczyzna chce uciekać, ale najemnik protestuje, stwierdzając, że na miejscu będą mieli przewagę taktyczną. Wściekły prezes stwierdza, że żołnierz jest równie głupi, co pozostali i wciskając mu plik banknotów, każe wykonać rozkaz.

Po chwili głowa Blackguard, razem z dwoma członkami Strikeforce X, opuszcza kryjówkę w obserwowanej przez lunetę snajperki przez Mavericka limuzynie. Mężczyzna łączy się z Loganem stwierdzając, że mógłby spróbować ich zdjąć, ale mutant, jadąc na motocyklu, odpiera, że woli to zrobić po swojemu. Następnie wyjeżdża naprzeciw limuzynie i pozwalając pojazdom się zderzyć, sam rzuca się z wysuniętymi pazurami na przednią szybę. Chwilę później, gdy jeden z członków Strikeforce X wyciąga prezesa z wraku samochodu, dowódca grupy atakuje Logana. Ich brutalna walka zabiera ich na autostradę, na dach tramwaju, a w końcu na ulicę, zaraz przed autobus pełen dzieci. Widząc je, mężczyźni przerywają walkę i udają się w jeden z zaułków, gdzie krwawa bitka rozpoczyna się na nowo.

Tymczasem Maverick dogania prezesa i zaczyna celować do niego ze swojej broni. Jego ochroniarz wysuwa jednak swoje energetyczne "pazury" i, ku zaskoczeniu Norda, strzela nimi prosto w pierś mężczyzny.

Logan i jego przeciwnik dalej walczą tnąc, dźgając, ćwiartując, a w pewnym momencie nawet podpalając się nawzajem. Po chwili najemnik zatrzymuje się i pyta o zakończenie książki, którą czytał. Wolverine opowiada, że jeden z bohaterów morduje innego, ale sam przypłaca to szaleństwem. Następnie rzuca się na żołnierza i wbija pazury obu rąk w jego pierś. Przywódca Strikeforce X pada po tym ataku na ziemię, a zaraz obok ląduje wyczerpany Logan. Po chwili agentka Jacks każe swoim podwładnym go obudzić i poinformować, że zostaje aresztowany przez H.A.M.M.E.R..

Autor: S_O

Galeria numeru

Wolverine: Weapon X #4 Wolverine: Weapon X #4 Wolverine: Weapon X #4 Wolverine: Weapon X #4 Wolverine: Weapon X #4 Wolverine: Weapon X #4 Wolverine: Weapon X #4 Wolverine: Weapon X #4 Wolverine: Weapon X #4 Wolverine: Weapon X #4 Wolverine: Weapon X #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.