Avalon » Serie komiksowe » Dark X-Men: The Beginning » Dark X-Men: The Beginning #3

Dark X-Men: The Beginning #3

Postacie
Zapowiedź

Emma Frost przekonuje Namora do dołączenia do drużyny Dark X-Men.

Streszczenie

Wewnątrz stylizowanego na Atlantydę umysłu Namora. Emma chce znaleźć odpowiedź na pytanie, czemu Sub-Mariner zgodził się dołączyć do jej X-Men. Zamiast tego odkrywa metody, jakie król Atlantydy wykorzystuje do radzenia sobie ze światem na powierzchni, znajdujące się za trzema drzwiami oznaczonymi napisami "Atak", "Negocjacje" i "Sue". Telepatka chce zajrzeć za te trzecie wrota, zza których dochodzą interesujące odgłosy, odkrywa jednak, że nie jest w stanie ich otworzyć. Namor stwierdza, że sam zaczyna się zastanawiać, czemu dołączył do drużyny, i pyta, dlaczego Emma go o to poprosiła. Ta odpiera więc, że znalazła się w otoczeniu ludzi niegodnych zaufania i potrzebowała u swego boku kogoś honorowego. Przyjaciela. Słysząc to słowo, Sub-Mariner mówi, że ma pewne obiekcje co do innych jej "przyjaciół" – mutantów, którzy zachowują się jak dzieci i wydają się sami sprowadzać na siebie problemy. Zdenerwowana Frost postanawia znaleźć, co dokładnie jej rozmówca myśli o jej rasie, i w głębinach jego umysłu odnajduje zdeformowane karykatury X-Men. Wybucha stwierdzając, że podczas gdy sama dla ocalenia swej rasy zdradziła mężczyznę, który ją kocha, i dołączyła do grupy niegodnych splunięcia ludzi, on cały czas myśli o mutantach jak o potworach. Zaraz jednak uspokaja się, stwierdzając, że nie może go oceniać po tym, co odnajdzie w jego podświadomości – w końcu nie jest on w stanie tego kontrolować. Mówi jednak, że teraz wie, że jedynym powodem, dla którego dołączył do X-Men, jest ona. Nagle Namor łapie kobietę i zaciąga do pewnej jaskini, stwierdzając, że odpowiedź na jej pytanie znajduje się właśnie tutaj. Sam nie wie, co tam znajdzie, ale postanawia to sprawdzić i rusza do środka. Gdy Emma idzie za nim, odkrywa gigantyczną, kryształową komnatę, na ścianach której ukazany jest Namor we wszystkich jego tożsamościach: Invadera, Defendera, władcy Atlantydy... a także najnowszej – X-Mana. Frost stwierdza, że to, w jaki sposób widzi on mutantów, jest związane z jego niepewnością co do tego, czy sam jest jednym z nich. Ujawnia, że doskonale wiedziała o tym od początku, chciała jednak, żeby to Namor sam odnalazł odpowiedź na jej pytanie. Król zaczyna flirtować z telepatką, ta jednak stwierdza, że pora wrócić do rzeczywistości."Get Mystique (Slight Return)"

Postacie:
* Norman Osborn, Mystique

Cytat numeru:
Żołnierz: "Alone? But, sir, you can't be serious? This is Wolverine we're talking about here. A grade-A red level threat."
Norman: "Yes, dear boy... And what do you think I am?"

Gdzieś w Ameryce. Jeden z żołnierzy tłumaczy właśnie przybyłemu Normanowi Osbornowi, że jego oddział przybył tu w odpowiedzi na wezwania o pomoc od lokalnych służb, jednak został zdziesiątkowany przez Wolverine'a, który teraz znajduje się w barze razem z nieznaną liczną zakładników. Norman postanawia udać się tam sam, nie zważając na ostrzeżenia mundurowego. W środku gratuluje "Loganowi" przedstawienia, ten zaś każe mu się wynosić. Osborn jednak ani myśli sobie iść i nazywa Mystique po imieniu, ta zmienia się więc w Spider-Mana. To jeszcze bardziej denerwuje jej rozmówcę, który ostrzega, że jeśli zaraz się nie zmieni, jedno z nich umrze tu i teraz. Raven w końcu przybiera więc własną postać i pyta, czego szef H.A.M.M.E.R. od niej chce, ten zaś odpiera, że chodzi bardziej o to, czego ona chce, i pyta, jakim cudem w ogóle znalazła się w obecnej sytuacji. Kobieta krótko stwierdza, że się nudziła, Norman ogłasza więc, że ma na to rozwiązanie – zbiera swoich własnych X-Men i chce, żeby dołączyła ona do jego drużyny, w zamian oferując jej Wolverine'a. Ta jednak wyśmiewa go i udaje się do swoich zakładników, którzy właśnie się domyślili, że nie mają do czynienia z prawdziwym Loganem. Gdy już powala wszystkich mężczyzn, sięga po strzelbę i rusza w stronę drzwi, gotowa przebić się przez ludzi Osborna, ilu by ich nie było. Norman zgaduje, że to oznacza odmowę, i żałuje, że nie będzie jej mógł przedstawić Dakenowi, synowi Logana.

Jakiś czas później Raven i Osborn dochodzą do porozumienia i wychodzą z baru. Widząc kilkuset żołnierzy otaczających przybytek, kobieta stwierdza, że jej nowy pracodawca potrzebowałby na nią znacznie więcej ludzi."The One That Got Away"

Postacie:
* Aurora, Norman Osborn
* psychiatra

Jeanne-Marie Beaubier znajduje się na kolejnej sesji ze swoim psychiatrą. Zapewnia, że czuje się świetnie, pracuje i znalazła kilku przyjaciół, a jej ataki w ogóle ustały. Lekarz cieszy się z postępów, jakie poczyniła i wręcza jej podobne do diademu urządzenie, tłumacząc, że pozwoli ono śledzić aktywność neuronów. Jednak gdy tylko zakłada on maszynę na głowę kobiety, ta zostaje porażona i pada na kolana. Psychiatra wychodzi, w zamian za sporą sumę pieniędzy przekazując swą pacjentkę Normanowi Osbornowi. Ten wita się z mutantką i wyjaśnia, że tak naprawdę urządzenie blokuje świadomość noszącego – zwykle objawia się to tylko zamianą w kompletnego idiotę, jednak w przypadku Jeanne-Marie łączy się to z czymś innym. Następnie pokazuje jej kostium Aurory i prosi o chwilę jej czasu. Nim jednak zdąży skończyć zdanie, strój znika z jego rąk, zastąpiony przez karteczkę każącą mu wyjść przed szpital. Tam Norman odnajduje Aurorę, w jej drugiej świadomości, która już ukarała swojego psychiatrę za zdradę i przeczytała akta zbieranych przez szefa H.A.M.M.E.R. X-Men, a teraz chce wiedzieć, co będzie z tego miała.

Jakiś czas później, Helicarrier H.A.M.M.E.R. Aurora narzeka na swoje świętoszkowate "drugie ja" i jej cały czas ściągającego uwagę na siebie brata. Osborn w końcu nie wytrzymuje i każe jej siadać i się zamknąć. Mówi, że ma sposoby, żeby zapewnić jej ciągłą kontrolę nad jej ciałem, i zapewnia, że już niedługo Northstar i reszta X-Men będą się cieszyć swoją popularnością. Jeanne-Marie stwierdza jednak, że potrafi rozpoznać szaleńca, gdy na niego patrzy, i nie zamierza go słuchać, dziękuje jednak za "naprawienie" jej i wychodzi. Osborn stwierdza jednak, że zawsze dostaje to, czego chce, i wciska przycisk na swojej bransolecie. Aurora zostaje porażona prądem i pada na kolana, a Norman oświadcza, że inną funkcją urządzenia, która nadal nosi na głowie, jest atakowanie ośrodka bólu, w którym rezyduje druga świadomość bohaterki. Próby zdjęcia diademu również skutkują elektryfikacją, a że "dobra" strona kobiety nadal jest zablokowana, Osborn stwierdza, że Aurora nie ma wyboru i musi go słuchać. Okazuje się jednak, że bohaterka na szybko wytworzyła kolejną jaźń i zaczyna atakować Normana i przybyłych agentów H.A.M.M.E.R. Gdy urządzenie kontrolujące dostosowuje się do tej sytuacji, Aurora po prostu tworzy nowe świadomości, dopóki agenci nie zostają powaleni. W końcu jednak do akcji wkracza Osborn, który powala kobietę i przystawia jej pistolet do skroni. Wtedy jednak pojawia się kolejna jaźń, uwielbiająca ryzyko, i w ostatniej chwili wybija broń z ręki Normana. Następnie, jako że jest też masochistką, nie bacząc na ból zdziera z siebie urządzenie i zakłada je na głowę szefa H.A.M.M.E.R. Gdy ten rozwala swój gabinet, majacząc o pająkach i goblinach, Jeanne-Marie przebiera się i wychodząc, dziękuje Osbornowi za propozycję.

Autor: S_O

Galeria numeru

Dark X-Men: The Beginning #3 Dark X-Men: The Beginning #3 Dark X-Men: The Beginning #3 Dark X-Men: The Beginning #3 Dark X-Men: The Beginning #3 Dark X-Men: The Beginning #3 Dark X-Men: The Beginning #3 Dark X-Men: The Beginning #3 Dark X-Men: The Beginning #3 Dark X-Men: The Beginning #3 Dark X-Men: The Beginning #3 Dark X-Men: The Beginning #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.