Avalon » Serie komiksowe » X-Men Forever vol. 2 » X-Men Forever vol. 2 #5

X-Men Forever vol. 2 #5

X-Men Forever vol. 2 #5

"Love And Loss" - part 5 of 5: "Bury My Heart"

Zapowiedź

Drużyna walczy z kimś, kogo do tej pory uważała za przyjaciela. Wszystko na dodatek łączy się ze śmiercią Wolverine'a i organizacją "The Consortium".

Streszczenie

W magazynie Storm jest otoczona przez uzbrojony oddział. Krzyczy, że, tak jak i oni, służy wiernie
Consortium. Nie mogą jej tak po prostu zabić.

Tymczasem na moście Gambit przytula do siebie drugą Storm, zapewniając, że jest z nim bezpieczna. Ta Ororo jest nastolatką i zostaje nazwana zdrobniale Ro. Nagle Remy dostrzega na czole koleżanki plamkę z lasera celowniczego. Tuż przed wystrzałem udaje mu się ją odepchnąć, ale przez to dziewczyna spada z mostu. Jest spanikowana, ponieważ nie umie latać. Na szczęście na posterunku jest Rogue, która łapie dziewczynę, zanim ta wpadnie do wody. Na pobliskim budynku grupa żołnierzy próbuje wypatrzyć cel. Wśród nich teleportuje się nagle Nightcrawler i eliminuje ich.

W magazynie żołnierze oznajmiają Storm, że jest zbędna i Consortium chce się jej pozbyć. Nie będzie im jednak dane zrealizować swoich zamiarów, ponieważ pojawia się reszta X-Men. Pierwszego przeciwnika powala promień optyczny. Następni dwaj są ofiarami Jean oraz Creed’a. Pozostaje jeden, który zasłania się Ororo. Ta sama się uwalnia spalając oprawcę piorunem. Jest jednak zbyt osłabiona, aby walczyć i odlatuje. Jej wiatry rozwiały zapach i Sabretooth nie jest w stanie jej tropić. Scott zamierza zająć się najpierw Consortium.

Z powrotem na dachu zjawia się oddział S.H.I.E.L.D. Przejmują więźniów i przekazują instrukcje mutantom. Maja natychmiast wracać do posiadłości. Reszta ich grupy już tam na nich czeka.

Ta reszta grupy próbuje odkryć jakieś ślady na miejscu walki. Sondowanie umysłów żołnierzy nic nie daje. Sabretooth wyczuwa jednak, że to nie pierwszy raz, kiedy używali tych tuneli. Za skrzyniami znajduje stalowe drzwi. Kitty przy pomocy swojego pazura wycina zamek. Za nimi jest ukryta przystań. Z tego miejsca ktoś mógł w prosty sposób przemycać różne rzeczy wykorzystując rzekę. Zanim mogą sprawdzić, co kryje się w skrzyniach, zjawiają się agenci rządowi i każą im wracać do szkoły.  Summers chce się stawiać, ale przez radio Beast prosi go o szybki powrót.

Na trawniku przed posiadłością Nick Fury wydaje rozkazy swoim podwładnym. Jedna z agentek przynosi informację, iż stracili kontakt z samolotem, który przewoził Cortez’a. Zaginiony pojazd ląduje na pustyni. Jeden z agentów wysadza więźnia, który jest wyraźnie zaskoczony całą sytuacją. Zanim uzyska jakiekolwiek odpowiedzi, samolot startuje. Kiedy się odwraca, okazuje się, że jest otoczony przez żołnierzy, którzy oznajmiają, że jest od teraz własnością Consortium.

W laboratorium Hank przedstawia kolegom swoje odkrycie. Próbki krwi Storm i małej Ro wykazały, że obie mają identyczny wzór genetyczny. Nie są w stanie wykazać, która jest prawdziwa. Jean wyczuwa, że to nie wszystko, co Beast chce im powiedzieć.  Okazuje się, że przeglądając pliki Profesora odkrył, że są tak naprawdę najstarszymi mutantami na świecie.  Większość znanych ludzi z genem X ma kilkanaście lub dwadzieścia kilka lat. Prawdopodobnie moc, jaką posiadają, ma swoją cenę. Mutanci umierają młodo, a Charles wiedział o tym od zawsze. Marvel Girl od razu kojarzy, że Profesor jeszcze kilka tygodni temu chodził, a dziś znów jest przykuty do wózka. Wszyscy z wyczekują na wyjaśnienia. Xavier przyznaje, że od pewnego czasu badał, dlaczego mutanci nie zdominowali społeczeństwa już dawno temu. Jego poszukiwania doprowadziły do jego pierwszego pojedynku z Shadow Kingiem i wyprawy w Himalaje. To, co odkrył, złamało jego serce. Mutanci nie są następnym etapem ewolucji, lecz wręcz odwrotnie. Zabija ich to, co czyni ich wyjątkowymi. Każde użycie mocy powoduje, że mają miej siły do podtrzymania życia. Kiedy są młodzi i silni, jest to mniej zauważalne, ale kiedy docierają do granicy, ich moce, jak i życie, się kończą. Przez wiele lat poszukiwał rozwiązania. W kosmosie był nie tylko ze względu na miłość do Lilandry. Chciał też użyć technologii kosmicznych ras, aby odnaleźć odpowiedz. Niestety, poniósł klęskę. Nie powiedział o tym nikomu, ponieważ chciał chronić swoich studentów. Rogue pyta, czy na tym opierał się sekret Genoshy. Używali do pracy mutantów, ponieważ wiedzieli, że im mocniej będą pracować, tym szybciej umrą. Rozmowę przerywa Nick. Takie jest życie. Trzeba podejmować trudne decyzje. Rozumie ich złość na profesora, ale jednocześnie rozumie, dlaczego ich mentor zrobił to, co zrobił. Dzięki temu jego uczniowie ocalili świat, dwukrotnie. Teraz musza jednak z tym żyć i podjąć decyzję, co dalej. Jeśli chcą ocenić Xaviera, muszą ocenić też Logana, ponieważ on także znał prawdę.

O świcie drużyna oddaje hołd zmarłemu przyjacielowi. Na ziemi obok świec układają rzeczy ważne dla Wolverine’a. Są w śród nich listy, zdjęcia, kapelusz, miecz czy kilka puszek piwa. Ro żałuje, że nigdy nie poznała Logana. Scott pyta Jean, czy to o jej romansie jest prawdą. Ta przyznaje, że kochała Kanadyjczyka i odchodzi zrozpaczona. Cyclopsa w myślach obiecuje dziewczynie, że zawsze ją wesprze w trudnych chwilach. Kurt pyta go, co dalej. Summers prosi kolegów, aby poszli za nim. Teraz nie walczą o równe prawa, o pokojową koegzystencję. Teraz to walka o przetrwanie.

Autor: Spell

Galeria numeru

X-Men Forever vol. 2 #5 X-Men Forever vol. 2 #5 X-Men Forever vol. 2 #5 X-Men Forever vol. 2 #5 X-Men Forever vol. 2 #5 X-Men Forever vol. 2 #5 X-Men Forever vol. 2 #5 X-Men Forever vol. 2 #5

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.