Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #514

Uncanny X-Men #514

Uncanny X-Men #514

"Utopia" - Part 4

Postacie
Zapowiedź

Norman Osborn odnosi zwycięstwo w San Francisco, kiedy jego Dark X-Men triumfują tam, gdzie X-Men nie mogli. Do tego Dark Avengers oglądają wydarzenia z boku, pytanie tylko, ile Ares i Bullseye wytrzymają, zanim włączą się do walki?

Cytat

Iceman: "Even if we all get lucky and outfight Emma's team... The second we attack them Osborn's only going to call in his Avengers, right? I mean... How are we supposed to stop them?"
Cyclops: "Who said you're the squad that's supposed to stop the Avengers, Bobby?"

Streszczenie

W San Francisco dziesiątki ludzi zmieniają się pod wpływem technowirusa rozprzestrzenianego przez Strykera w roboty. Wszystko obserwują zebrani na naradzie Cyclops, Psylocke, Dani Moonstar, Domino i Mindee. Scott wydaje im rozkazy, Mirage ma udać się do Las Vegas. Domino wraz z X-Force mają zabrać ze sobą Illianę i udać się na spotkanie z Wolverinem. Summers mówi Psylocke, że musi skończyć swój projekt szybciej niż w trzy dni. Natomiast Mindee ma dać się aresztować.

 

Alcatraz. Daken i Bullseye toczą ze sobą walkę. Rozdzielają ich Emma, Namor i Mimic. White Queen informuje ich, że Dark X-Men dostali wezwanie i muszą udać się do San Franicsco, by zniszczyć zagrożenie, jakie się tam pojawiło.

 

Northern Park. Pojawiają się Dark X-Men i atakują ludzi przemienionych przez technowirus. Emma stwierdza, że ludzie przemienieni praktycznie już nie żyją i rozkazuje ich powstrzymać za wszelką cenę.

 

W tym samym czasie grupa X-Men pod dowództwem Cyclopsa ruszają z Greymalkin Industries, by zobaczyć, co dzieje się w San Francisco. Na pytanie Pixie, czy to bezpieczne, Scott stwierdza, że nie, jednak nie znają grupy Emmy i nie wiedzą, czy poradzi ona sobie z tym zagrożeniem, dlatego muszą udać się do miasta.

 

W Las Vegas Dani informuje ochroniarzy, że przyszła rozmawiać z ich szefem, po czym wchodzi do środka budynku.

 

Dark X-Men pokonują wszystkich przeciwników. White Queen kontaktuje się z Iron Patritoem i prosi o dalsze instrukcje. Osborn każe jej i jej grupie udać się do Szpitala w San Francisco, ponieważ tam był ostatnio Trask i właśnie stamtąd rozpoczął się atak.

 

Większą część walki jaką stoczyli X-Men Emmy obserwowała drużyna zebrana przez Cyclopsa. Wszyscy są pod wrażeniem umiejętności ludzi White Queen. Scott stwierdza jednak, że walcząc jako drużyna powinni ich pokonać. Iceman z niesmakiem mówi, że jeśli nawet pokonają ludzi Frost to zaatakują ich Avengers, a tych raczej nie tak łatwo pokonają. Summers kwituje jego słowa tym, że nikt nie powiedział, iż to oni mają walczyć z drużyną Osborna.

 

Zatoka San Francisco. X-Force razem z Illianą czekają na Wolverine'a, który chwilę później wynurza się z oceanu.

 

Pod wodą X-Club zbliża się do celu, którym są szczątki Asteroidy M.

Autor: Selwa

Galeria numeru

Uncanny X-Men #514 Uncanny X-Men #514 Uncanny X-Men #514 Uncanny X-Men #514 Uncanny X-Men #514 Uncanny X-Men #514 Uncanny X-Men #514 Uncanny X-Men #514 Uncanny X-Men #514

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.