Avalon » Serie komiksowe » Black Panther vol. 5 » Black Panther vol. 5 #7

Black Panther vol. 5 #7

Postacie
Zapowiedź

Wakanda została zaatakowana z wielu stron. Herosi przegrywają, rozpadają się sojusze, w całym kraju nastał niepokój. Nowa Black Panther musi pokazać, że jest godna tego miana i zaprowadzić porządek.

Cytat

Shuri: "I take it you've been assigned to spy on me."
Ross: "'Spy'. Such an ugly word."
Shuri: "But accurate?"
Ross: "It's not entirely inaccurate."
Shuri: "Honesty. In Washington. My, there really has been a change."

Streszczenie

Wakanda, noc. T'Challa, siedzący na wózku, rozpacza nad grobami W'Kabiego i Zuriego – dwóch z ponad pięciuset jego rodaków, którzy zginęli w wyniku ataku Morluna i którzy zostali pochowani na tej nekropolii.

Następnego dnia Shuri przemawia do tłumu zebranego na cmentarzu. Przypomina, że od dziesięciu tysięcy lat Wakanda nie została podbita, ale w ostatnich czasach zdradziecki atak pozostawił ich niepewnych jutra. Teraz, jako naród, stoją na skrzyżowaniu dróg i to od nich, od ich wyboru zależy, jak potoczy się ich przyszłość. Zdaje sobie sprawę, że ludzie widzą w niej jedynie siostrę i córkę ich wielkich władców, kobietę, pojedynczą osobę stającą przeciw nadchodzącej burzy – mylą się jednak, gdyż przede wszystkim jest Wakandyjką, a jako taka nigdy nie będzie sama.

W wakandyjskiej telewizji rozpoczyna się debata między "gadającymi głowami" – konserwatywnym N'Degą i liberalnym M'Toką. Gdy pierwszy zauważa, że nagła zmiana rządów podczas kryzysu – z wypróbowanego władcy na młodą i niedoświadczoną osobę – budzi pewne kontrowersje w całym kraju, drugi przeinacza jego słowa sugerując, że chodzi o kobietę na tronie i podkreśla, że T'Challa sam zrzekł się tronu na rzecz swojej siostry. N'Dega odpiera jednak, że stało się to wskutek podejrzanych i niewyjaśnionych okoliczności, zwłaszcza, że jeszcze nie wyjawiono tożsamości osoby, która zaatakowała króla. M'Toka wierzy jednak, że rodzina królewska zna wszystkie szczegóły i księżniczka-regentka Shuri przekaże je opinii publicznej, gdy tylko wróci z wizyty w Stanach Zjednoczonych.

W tym samym czasie w Białym Domu prezydent Barack Obama składa Shuri kondolencje w związku z atakiem na Wakandę i życzy jej bratu szybkiego powrotu do zdrowia. Po wyjściu z Gabinetu Owalnego księżniczka trafia na Everetta Rossa, który został oddelegowany przez prezydenta do towarzyszenia jej podczas wizyty. Shuri domyśla się, że to eufemizm oznaczający śledzenie jej, a mężczyzna nie zaprzecza.

Później, Shuri wraz ze swoją obstawą i Rossem jedzie do ambasady Wakandy. Everett pyta, czy znaleziono już osobę, która zaatakowała T'Challę, a gdy księżniczka odpiera, że prowadzone jest śledztwo domyśla się, że to dlatego dziewczyna jest w Stanach. Gdy Shuri informuje, że jest tu na misji dyplomatycznej, mężczyzna sugeruje, że gdyby to jego brat został zaatakowany, poruszyłby Niebo i Ziemię, by znaleźć winnego. Następnie zauważa, że podczas rozmów dyplomatycznych nie o wszystkim można pomówić – i wtedy na scenę wkraczają ludzie tacy jak on, którzy o polityce mogą rozmawiać "teoretycznie". I tak stwierdza, że, hipotetycznie zakładając, obecna władza z chęcią pomogłaby przyjacielskiemu państwu w śledztwie, jednocześnie jednak nie zgadzając się na jakąkolwiek samowolkę ze strony gości. Shuri odpiera, że bycie głową państwa to dla niej nadal nowość i nie jest jeszcze pewna, kto jest przyjacielem, a kto nie, ale przemyśli propozycję Rossa. Ten, zadowolony, zmienia więc temat i proponuje księżniczce, by poznała stolicę Stanów od jej kulturalnej strony. Gdy tylko zapewnia, że jest to bombowe miejsce, jeden z samochodów obstawy eksploduje, a z nieba atakuje grupa uzbrojonych w zaawansowaną technologicznie broń osób.

Tymczasem w Wakandzie Storm obserwuje ćwiczącego – wbrew radom jego opiekuna – T'Challę. Gdy jej mąż upada, kobieta podchodzi to niego i prosi, żeby poczekał z rehabilitacją, bo na razie jest zbyt słaby. Słowa te przypominają jednak królowi o wydarzeniach z Latverii, wstaje więc i postanawia pokazać, jak bardzo się mylą.

Waszyngton. Zamachowcy próbują znaleźć Shuri, ale z powodu dymu nie mogą jej dostrzec. Przywódca grupy próbuje wyciągnąć informacje od Rossa, ale zostaje zaatakowany przez Black Panther, która w krótkim czasie powala wszystkich przeciwników. Każe swoim ludziom zebrać wszystko, co może im pomóc w ustaleniu tożsamości przeciwników, jednak nagle wszystkie ciała zostają pochłonięte przez płomienie. Tymczasem, w innym miejscu, całe wydarzenie obserwuje na ekranach pewien mężczyzna. Jego podwładni informują go, że plan się powiódł i że mają wystarczająco dużo wiadomości o broniach i stylu walki nowej Black Panther.

Później, w ambasadzie Wakandy. Zakar, szef wywiadu, rozpoznał "Inferno Failsafe", które niszczy wszystko do poziomu molekularnego, natomiast N'iix, ekspert od technologii, stwierdza, że może będą mogli coś wydedukować na podstawie tych nielicznych przedmiotów, które odpadły z pancerzy przeciwników podczas walki, choćby miało być to tylko miejsce pochodzenia surowców. Dodaje też, że jeszcze podczas walki wykonał badanie spektrograficzne atakujących i znalazł dwa niepokojące tropy – jeden prowadzący do Stark Industries, a drugi do wakandyjskiego lotnictwa. Shuri stwierdza, że musi istnieć jakieś powiązanie z atakiem na jej brata i każe je znaleźć.

Wakanda. T'Challa wyrusza, samotnie, do małego szałasu w dżungli. Tam, starsza kobieta mówi mu, że "one" na niego czekają i wciskając ukryty przycisk otwiera tajne przejście do podziemi. Jak się okazuje, jest to miejsce treningu dla dziesiątek Dora Milaje, które ich "ukochany" informuje, że mają przed sobą dużo pracy.

Autor: S_O

Galeria numeru

Black Panther vol. 5 #7 Black Panther vol. 5 #7 Black Panther vol. 5 #7 Black Panther vol. 5 #7 Black Panther vol. 5 #7 Black Panther vol. 5 #7 Black Panther vol. 5 #7 Black Panther vol. 5 #7 Black Panther vol. 5 #7 Black Panther vol. 5 #7

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.