Avalon » Serie komiksowe » Exiles vol. 2 » Exiles vol. 2 #5

Exiles vol. 2 #5

Exiles vol. 2 #5

"The Humans Are Dead"

Postacie
Zapowiedź

Uwięzieni w świecie, który za chwilę będzie zamieszkały tylko przez roboty, Exiles dowiadują się, jakie kroki muszą być podjęte, aby uratować ludzkość. Do tego nawet maszyny mają sekrety. Ma je także jeden z członków grupy - sekret ten może zniweczyć całą misję, jeśli wyjdzie na jaw.

Cytat

Morph: „And congratulations again... Exiles!”

Streszczenie

Blink zszokowana widokiem „rozłożonej” Lorny, przepoławia Jocastę i zaczyna ucieczkę. Gdy strzela w Visiona, ten ustawia się tak, że pocisk przelatuje przez niego i trafia w tzw. „oko” na ścianie.Wtedy to jedna z wielu krążących po laboratorium Jocast zdejmuje hełm i okazuje się, że to Polaris. Roboty wyjaśniają Blink, że nie chcą jej nic zrobić. Reszta drużyny zostaje wypuszczona z tub, w których przebywali. Vision twierdzi, iż mają chwilę czasu, gdyż „oko” cerebro w tym obszarze zostało zniszczone. Ultron zaczyna wyjaśnienia. Tak naprawdę to Hank Pym, który kiedyś odkrył plan cerebro i przeniósł swą świadomość w robota. Jego jedynymi sprzymierzeńcami zostali Vision i M-51, z programu Machine Men. Tych dwóch ostatnich zaczęło pracę nad robotami z tej serii i umożliwili im przechowywanie energii. Gdy cerebro rozpoczęło eksterminację ludzi, ich dusze przeniosły się w roboty Machine Men i tam właśnie przebywają. Teraz, potrzebują Exiles, by ci, za pomocą specjalnego firewalla, zniszczyli cerebro. Nagle do laboratorium wkracza wielki robot oraz Machine Men. Zajmują się nimi Lorna i Wanda, lecz Hank Ultron Pym przypomina im, że własnie zabiły 30 tysięcy ludzi. Po chwili widać już nadlatujących Sentinels, więc Exiles dzielą się na grupy. Blink, Forge i Beast udają się do centrum operacyjnego cerebro, ukrytego gdzieś poza miastem, a reszta zajmie się strażnikami.

Pierwsza grupa teleportuje się do miejsca, w którym znajduje się główny system, lecz okazuje się, że nie ma tam powietrza. Blink zaczyna wówczas przenosić się co chwilę na zewnątrz, by zabrać ze sobą trochę tlenu, a Forge operuje przy cerebro. Gdy prosi Beasta o pomoc, ten wyjawia swój sekret – w jego świecie, wraz ze stopniowymi zmianami w bardziej zwierzęcą formę, Hank McCoy tracił również swój intelekt i wiedzę. Forge uwija się jak może, lecz cerebro przejmuje jego cybernetyczną rękę i powala nią Blink i jego samego. Beast zostaje sam i, okazując jeszcze resztki rozumowania, rzuca się na rdzeń złowieszczego systemu. Gdy cerebro chce się wycofać do innego centrum, okazuje się to niemożliwe dzięki firewallowi. Wszystkie roboty od razu stają w miejscu.

Na miejscu walk z Sentinelami, Hank Ultron Pym wyjaśnia grupie, iż teraz przeniosą dusze ludzi w specjalne modele robotów, tworzone za pomocą wspomnień ów ludzi.

Misja zakończona, więc Exiles zostają przeniesieni na łąkę, na której pierwszy raz spotkali Morpha. Bohater znów się pojawia zadowolony z osiągnięć drużyny i wyjawia im, że mogą jeszcze uratować rzeczywistość, którą odwiedzili jako pierwszą.

Autor: Jim J

Galeria numeru

Exiles vol. 2 #5 Exiles vol. 2 #5 Exiles vol. 2 #5 Exiles vol. 2 #5 Exiles vol. 2 #5 Exiles vol. 2 #5 Exiles vol. 2 #5

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.