Avalon » Serie komiksowe » Deadpool: Merc With A Mouth » Deadpool: Merc With A Mouth #2

Deadpool: Merc With A Mouth #2

Deadpool: Merc With A Mouth #2

"Head Trip" - Part 2

Postacie
Zapowiedź

Najemnik z dwoma buziami! Zachód żywego Deadpoola! Wade.. a zresztą już wiecie o co chodzi. Awaryjne lądowanie w Savage Landzie kończy się dla Deadpoola twarzą w twarz z własną zombie głową. Na dodatek głowa pogryzła kilku miejscowych i Dpool będzie musiał uważać na zombie jaskiniowców. Do tego wszystkiego gdzieś czają się agenci Hydry.

Cytat

Betty Swanson: "Ugh. My life has been non-stop gross since I've met you two."

Streszczenie

Wilson i Betty wiszą uwięzieni głową w dół nad lawą. Deadpool Zombie potrzebuje Wilsona, aby móc się złączyć z jego ciałem. Przerośnięty jaskiniowiec czeka tylko na znak, aby ściąć mu głowę. Lecz przed tym Deadpool Zombie raczy mu wyjaśnić, w jaki sposób dostał się do Savage Land.

Świat, z którego pochodzi, został zniszczony przez plagę wirusa żywych trupów, a on sam przedostał się do tego świata poprzez mistyczną bramę. W wyniku pewnych komplikacji [pełna historia w Marvel Zombies 4 – Kisiel [i trochę w 3 – Dunton]]. Większość czasu spędził z kumplem, Simonem, na Karaibach. Głowa Deadpoola udała się w podróż na morzu, w której pomógł mu jego przyjaciel podarowując mu małą łódkę. Po długim czasie bezkres kiego dryfowania prądy poprowadziły go do podziemnej jaskini. Lud, który tam zamieszkiwał, wziął go za swojego przywódcę.

Historia zakończona, więc kat robi to, co do niego należy. Deadpool wykonuje unik, tracąc jedno ramię i wykorzystuje sytuację, aby się wydostać. Powala jaskiniowców z łatwością. Kat, który miał pozbyć Wilsona głowy sam ją traci. Po zlikwidowaniu zagrożenia, Wade bierze się za wyeliminowanie ostatniego przeciwnika – Deadpoola Zombie. Betty powstrzymuje Wilsona przed wrzuceniem głowy do lawy, uświadamiając mu przy tym, że to, po co przybyli, trzyma teraz w ręce. Toksyną, która mogła być bronią biologiczną, jest głowa Deadpoola Zombie, który jest powiązany z wirusem z jego świata. Po chwili zastanowienia cała trójka rusza w kierunku podziemnej rzeki, aby wydostać się z jaskini.

Ciemny tunel doprowadza ich do wodospadu, który jest jedyną drogą pozwalającą opuścić to miejsce. Deadpool chowa Headpoola pod kostium, a następnie daje dziewczynie swoje odcięte wcześniej ramię, po czym skaczą wprost do wody.

Po pewnym czasie docierają do brzegu. Dziewczyna nie oddycha, Deadpoola postanawia ją ocucić pocałunkiem, przy czym przenosi się w krainie marzeń, widząc siebie z dziewczyną w objęciach. Marzenie jednak szybko mija, dziewczyna odzyskuje przytomność i odpycha Wade’a od siebie.

Betty ma pomysł, jak wyciągnąć ich z tego wszystkiego. Chce dostać się do bazy grupy naukowców i stamtąd skontaktować się z A.I.M. Zaczyna się ściemniać, więc całą akcję postanawia przełożyć na następny dzień, a w tym czasie coś zjedzą i odpoczną.

Następnego ranka. Cała trójka wyrusza, jednak nie obchodzi się bez problemów. Na swojej drodze spotykają ogromnego dinozaura, który po chwili atakuje Deadpoola. Wade jednak nie poddaje się tak łatwo. Wbija swoją katanę prosto w paszczę potwora, a następnie zaczyna go ujeżdżać niczym byka na rodeo. Przeciwnik wyeliminowany, a Wilson wychodzi z tego bez szwanku. Nie cieszą się jednak zbyt długo, gdyż tuż przed nimi pojawiają się uzbrojeni agenci HYDRY. Dr Swanson próbuje wmówić im, że Deadpool jest porywaczem. Agenci nie kupują tego, a następnie porażają Wilsona wiązka energii.

Po chwili jeden z agentów stwierdza, że Deadpool nie jest tym, kogo szukają. Tymczasem Headpool leży w pobliskich zaroślach.

Autor: Kisiel

Galeria numeru

Deadpool: Merc With A Mouth #2 Deadpool: Merc With A Mouth #2 Deadpool: Merc With A Mouth #2 Deadpool: Merc With A Mouth #2 Deadpool: Merc With A Mouth #2 Deadpool: Merc With A Mouth #2 Deadpool: Merc With A Mouth #2 Deadpool: Merc With A Mouth #2 Deadpool: Merc With A Mouth #2 Deadpool: Merc With A Mouth #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.