Avalon » Serie komiksowe » Deadpool vol. 2 » Deadpool vol. 2 #13

Deadpool vol. 2 #13

Deadpool vol. 2 #13

"Wave of Mutilation" - part one: "Profiteerin' L.A.M.F."

Postacie
Zapowiedź

Deadpool przestał istnieć, pożegnał się, wjechał autem do oceanu. Wszyscy myślą, że jest martwy, ale on pożeglował dalej. A potem został piratem!

Cytat

Deadpool do niewidomej dziewczyny: „You join my crew. As navigator.”

Streszczenie

Władywostok, Rosja. Deadpool rozmawia z dwoma podejrzanymi tubylcami o kupnie nowej łodzi. Ostatnia, którą od nich nabył, utonęła, a to, że była to łódź podwodna, bohater dowiaduje się dopiero teraz. Wilson ma już upatrzoną nową łajbę, co bardzo cieszy Rosjan, którzy wezmą za nią grube pieniądze. Jedyny szkopuł to to, że Wade będzie potrzebował załogi.

Bob mający już wyraźnie dość spasłego Agenta X, dostaje przesyłkę. Jak się okazuje to radio, przez które Wade namawia swego sidekicka na piracką przygodę. Bob nie zwleka i od razu wyrusza do Władywostoku.

Na miejscu Deadpool wciąż rozmawia z rosyjskimi handlarzami. Teraz chce, by do statku, który kupił zamontowano dużo dział. Rosjanie zrobią to z chęcią, gdyż ich klient wciąż oferuje dużą kasę.

Trzy dni później, Wade i Bob są już na pokładzie. Ten pierwszy przebiera się za pirackiego kapitana i chce, by były agent Hydry przebrał się za... papugę. Bob nie jest z tego zadowolony, lecz Deadpool używa bambusowego kija, by go przekonać. Ich celem będzie wyspa Jallarka, która należy do paliwowego barona. Jego synowie stworzyli tam pełen przepychu kompleks turystyczny dla ultra bogatych ludzi. Podobno można tam dotrzeć w góra pięć dni.

Sześć tygodni później. Bohaterowi nareszcie docierają na wyspę. Bob nie czuje się najlepiej, przewiduje, że ma szkorbut. Deadpool decyduje więc zanieść swą „papugę” do weterynarza. Na plaży zagaduje mężczyznę, lecz ten odpowiada mu po francusku. Po chwili oczom obojga ukazuje się informacja turystyczna, a właściwie piękna pracująca tam przewodniczka. Wade od razu widzi ją jako swą towarzyszkę, lecz ta nie zwraca na jego starania zbytniej uwagi. Jak się po chwili okazuje jest niewidoma. Została jednak przewodniczką, gdyż mieszka tu od urodzenia i zna wyspę jak własną kieszeń. Nagle, z oddali słychać strzały i krzyki. To inni piraci najechali wyspę, co nie podoba się Deadpoolowi. Bob, wykorzystując obecność pięknej dziewczyny, podstępem wciąga Wade'a w uratowanie przed nimi wyspy i to za darmo. Ten niechętnie zgadza się, lecz pod dwoma warunkami – dziewczyna dołączy do jego załogi jako nawigator i zatka na chwilę uszy, by nie słyszeć jak będzie lał Boba swym bambusowym kijem.

Autor: Jim J

Galeria numeru

Deadpool vol. 2 #13 Deadpool vol. 2 #13 Deadpool vol. 2 #13 Deadpool vol. 2 #13 Deadpool vol. 2 #13 Deadpool vol. 2 #13 Deadpool vol. 2 #13 Deadpool vol. 2 #13

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.