Avalon » Serie komiksowe » Cable vol. 2 » Cable vol. 2 #17

Cable vol. 2 #17

Cable vol. 2 #17

"Too Late For Tears" - Conclusion

Postacie
Zapowiedź

Hope zaginęła w przeszłości i Cable nie może do niej wrócić. Dziewczyna po raz pierwszy została sama i ukrywa się w futurystycznym mieście, które powstało z prochów Stryfe'a.

Cytat

Hope: "Looks like another blood storm is coming. I hate blood storms."
Emil: "They're not so bad. As long as you're not outside in the burning rains that melt your flesh, it's kind of beautiful."

Streszczenie

Dwa lata temu. Emil chce przedstawić swojemu ojcu, komandorowi Stryfetroopers, dziewczynę, którą poznał. Okazuje się jednak, że ta zniknęła, a chłopak stwierdza, że był to tylko głupi żart.

Udający poszukującego swej uczennicy duchownego Bishop przekonuje Spence'a, by kontynuował akcję poszukiwawczą. Gdy ten stwierdza, że niewiele więcej może uczynić, Bishop oferuje mu źródło zasilania ze swojej mechanicznej ręki, które umożliwiłoby ukończenie statku, którym mieszkańcy miasta mogliby uciec z umierającej Ziemi.

Mieszkanie Emila. Podczas obiadu ojciec pyta chłopaka, czy gdyby zobaczył w mieście kogoś obcego, to by mu o tym powiedział. Ten kłamie, że tak, po czym wymyka się z posiłkiem dla ukrywającej się Hope. Oferuje jej miejsce w swym domu, lecz ta każe mu przyrzec, że nikomu o niej nie powie.

Dwa lata później Emil i Hope rozmawiają o "krwistych burzach". Okazuje się, iż chłopak nadal ją ukrywa, pozwalając korzystać ze swojego mieszkania, gdy nie ma tam ojca.

Pięć mil dalej Cable walczy z ogarniającym jego ciało technowirusem. Udaje mu się wykorzystać resztkę swych telekinetycznych zdolności i powstaje z ziemi.

Władcy czystego miasta stwierdzają, że nie mogą już dłużej czekać i żądają wydania przez Bishopa źródła energii, mimo że nie byli w stanie znaleźć jego protegowanej. Emil czuje, że los świata leży w jego rękach, lecz nie jest w stanie zdradzić Hope.

Cable decyduje się na poszukiwania Hope w nieczystym mieście, którego mieszkańcy stwierdzają, iż jest bliźniaczo podobny do Stryfe'a. Okazuje się, iż budują oni własny statek i potrzebują jeszcze jednej części, którą może dostarczyć im Cable.

Spence otrzymuje informację od szpiega w nieczystym mieście na temat pojawienia się tam obcego wyglądającego identycznie jak ich przywódca sprzed stu lat. Komandor postanawia wraz z uzbrojonym oddziałem wedrzeć się do wrogiego miasta. Gdy Emil przekazuje tę wiadomość Hope, dziewczyna rusza biegiem, by zobaczyć obcego, o którym mowa.

Spence wraz z żołnierzami dociera do Cable'a i daje rozkaz otwarcia ognia, jednak ten, niewzruszony ostrzałem, pokonuje cały oddział. Przed zastrzeleniem komandora powstrzymuje go pojawienie się Hope. Dziewczyna nie chce uwierzyć, że to Nathan i ucieka.

W czystym mieście Bishop próbuje poznać przebieg akcji, jednak burza zakłóca łączność. Okazuje się, iż umieścił on w kikucie mechanicznej ręki bombę termojądrową, jednak musi zobaczyć Hope na własne oczy, by być pewnym, że ją zabije.

Tymczasem Cable ucieka przed Stryfetrooperami, gdy rozpoczyna się burza. Znajduje jednak schronienie przed palącym deszczem i schwytawszy przebiegającego żołnierza, stwierdza, że musi go o coś spytać.

Bishop przygląda się burzy, kontemplując zniszczenie, jakiego dokonał na tej planecie. Wyrusza, by móc na własne oczy zobaczyć Hope, zanim zdetonuje bombę.

Cable wreszcie odnajduje swoją podopieczną i namawia ją, by poszła razem z nim. Okazuje się, czego Hope nie jest świadoma, iż mężczyzna zmusił porwanego żołnierza do przyprowadzenia go do władców czystego miasta, ogłosił, że jest Stryfem i posiada źródło energii skradzione ze statku w nieczystym mieście. Gdy tylko Hope i Cable znajdą się na pokładzie, statek ma odlecieć. Na miejscu oboje spotykają jednak Emila, który pomimo namów dziewczyny nie chce opuścić planety bez swego ojca. Cable siłą zabiera Hope na pokład, choć ta wyznaje, że kocha Emila. Chłopak pozostaje na planecie.

W nieczystym mieście Bishop i komandor widzą odlot statku. Mutant zastanawia się nad odpaleniem bomby, jednak nie chce ryzykować porażki. W końcu stwierdza, że jeszcze nie wszystko stracone - w nieczystym mieście znajduje się drugi statek, a on wciąż posiada swoje źródło energii. Emil spogląda na Bishopa wierząc, że może go on znów połączyć z ukochaną.

Autor: TheNewlyAwoken

Galeria numeru

Cable vol. 2 #17 Cable vol. 2 #17 Cable vol. 2 #17 Cable vol. 2 #17 Cable vol. 2 #17 Cable vol. 2 #17 Cable vol. 2 #17 Cable vol. 2 #17 Cable vol. 2 #17 Cable vol. 2 #17

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.