Avalon » Serie komiksowe » Marvel Comics Presents » Marvel Comics Presents #84

Marvel Comics Presents #84

Postacie
Cytat

Cornelius: "That's just because Hines was never a threat to Logan, Professor! It's just like we proved... He'll only kill when threatened with death, or... or... uh..."
Hines: "Or out of hunger."
Cornelius: "Yeh! Or outta hunger! N'like... who'd wanna eat Hines, huh?"

Streszczenie

[Ostatnia część historii ma potrojoną objętość, dlatego poza nią w tym numerze występuje tylko kolejna część historii z Firestar – przyp. S_O]

Logan wyrzuca ciało Profesora do wypełnionej rozgrzanym chłodziwem "niecki". Jakiś czas później budzą go uruchomione automatycznie nagrania rozmów pracowników ośrodka. Przez jakiś czas próbuje się skontaktować ze słyszanymi postaciami, ale wkrótce dochodzi do wniosku, że nie ma do czynienia z żywymi ludźmi. Nagle, na panelu kontrolnym znajduje odciętą rękę. Postanawia jak najszybciej opuścić to miejsce.

Wędrując korytarzami, trafia na ciało doktora Corneliusa. Odkrywa trzy głębokie rany na jego ciele, po czym stwierdza, że zna go ze swojego snu... snu o umieraniu. Zastanawiając się, kto mógł dokonać tego i innych zabójstw, które czuje, zauważa, że mimo, że jest pokryty krwią, nie ma żadnych ran. Gdy maszyna zaczyna odtwarzać najnowsze wydarzenia [czyli te z poprzedniego numeru – przyp. S_O], Logan przypomina sobie o leżącej na komputerze ręce i patrzy na swoje dłonie. Dłonie, z których powoli wyłaniają się pazury. W tym momencie przypomina sobie twarz Profesora i jego ostatnie słowa – a zaraz potem wszystkie wydarzenia, które doprowadziły go do tej sytuacji.

Zaczyna biec, mimo, że nogi ma jak z waty – ucieka, choć nie wie, przed czym. Czuje tylko, że coś go ściga i jest z każdą chwilą coraz bliżej. I rzeczywiście, z podłogi zaczynają wyrastać olbrzymie kolce, które kierują się w jego stronę. W końcu wbijają się w niego, a następne kolce wyrastają już z niego, zamieniając go w potworną karykaturę człowieka. Mimo to i mimo zmęczenia, mimo bólu i ciężaru, biegnie dalej...

Profesor nie może uwierzyć, że tak potężna istota boi się praktycznie własnego cienia, ale Cornelius zauważa, że mimo tego nie poddał się i prosi Hines o uruchomienie kamery na zewnątrz. Dzięki niej widzą Logana [w ludzkiej postaci] stającego naprzeciw tygrysa syberyjskiego. Obie bestie rzucają się na siebie, ale Profesor przypomina, że po zmianach, jakie ostatnio przeszedł, Logan nie jest już dzikim zwierzęciem, a każdy jego ruch wykonywany jest umyślnie, a nie instynktownie. Mimo tego Weapon X w kilka chwil pokonuje drapieżnika, co Cornelius kwituje stwierdzeniem, że jego przełożony nie docenił Logana. Przypomina, że gdy dali mu w wirtualnej rzeczywistości możliwość ucieczki, nie skorzystał z niej, lecz wyrżnął wszystkich w ośrodku, nie poddał się nawet, gdy zalali jego świadomość strachem przed mutacją [którego obraz teoretycznie przedstawiał ten poprzedni, dziwaczny akapit – przyp. S_O]. Profesor zauważa, że Logan nie zabił Hines, co jest niewybaczalnym niedopatrzeniem, ale doktor odpiera, że kobieta po prostu nie stanowiła ani zagrożenia, ani porządnego źródła pożywienia, a tylko w tych dwóch przypadkach mutant zabiłby kogokolwiek. Gdy ochrona zostaje wysłana do wprowadzenia Weapon X z powrotem do ośrodka, Cornelius i Profesor rozważają to, czego dokonali – Logan myśli, że zabił ich wszystkich, a "mordując" swojego stwórcę wyzbył się dzikości zwierzęcia na rzecz przebiegłości i metodyczności zabójcy. Doktor nie może przy okazji nie pochwalić pomysłu Profesora, który udawał, że nie jest prawdziwym pomysłodawcą eksperymentu i że koniec końców został zdradzony przez prawdziwego autora pomysłu, nie zauważając zmieszania w głosie przytakującego mężczyzny. Jako, że Logan zniknął z ekranu, Cornelius prosi Hines, żeby go odnalazła. Gdy to się nie udaje, łączy się ona z ochroną, która jednak nie przejęła mutanta. Nagle rozbrzmiewają syreny alarmowe, a Hines odkrywa, że kontrolę nad Loganem przejął ktoś z zewnątrz. Gdy jeden z ochroniarzy radzi, żeby naukowcy gdzieś się schowali, drzwi zostają rozcięte trzema pazurami i do środka pomieszczenia wkracza Weapon X...

Teraz. Logan, nagi, podczas śnieżycy przedziera się przez pustkowie.

Kiedyś. Hines pyta Corneliusa o Logana – czy zgłosił się dobrowolnie do eksperymentu, który na nim przeprowadzili? Doktor niechętnie przyznaje, że mężczyzna został uprowadzony, a gdy Carol stwierdza, że to, co robią, jest złe, Abraham powtarza słowa Profesora, jakoby takie było przeznaczenie Kanadyjczyka. Kobieta zauważa, że ich przełożonemu wyraźnie sprawia przyjemność zadawanie Loganowi bólu, więc Cornelius próbuje go bronić mówiąc, że ich "pacjent" to mutant i według Profesora nie jest tak naprawdę człowiekiem. Hines jednak zdecydowanie się temu sprzeciwia, dodaje, że według niej Profesor jest kłamcą i że wolałaby nigdy nie być związana z projektem Weapon X. Cornelius zgadza się z tym i próbuje pocieszyć kobietę mówiąc, że niedługo wszystko się skończy.

[Profesor był jedynym zabitym przez Logana – i Cornelius, i Hines pojawili się w późniejszych historiach – przyp. S_O]


"Life During War Time" – Part 3: "Triangle"

Postacie:
* Firestar
* Fitch, Cross
* Mystique, Avalanche, Blob, Pyro, Spiral

Firestar staje naprzeciw członkom Arms of Salvation – grupy, która obiecała jej znaleźć dawcę dla jej ojca, jeśli schwyta dla nich Mystique. Każdy z atakujących został wyposażony w urządzenia symulujące moce członków Freedom Force – super-grupy, którą dziewczyna będzie musiała pokonać, żeby dostać się do zmennokształtnej. Walczącą Angelicę obserwują przywódcy ugrupowania – Fitch przypomina Crossowi, że musi wmówić mutantce, że potrzebują jedynie próbek tkanki Raven do badań. Pod żadnym pozorem nie może zdradzić jej ich prawdziwych planów – operacji. Tymczasem Jones pokonuje wszystkich przeciwników i dostaje się do "Mystique", więc Fitch gratuluje jej i jeszcze raz obiecuje rozpocząć "poszukiwania" odpowiedniego narządu.

Tymczasem w szpitalu, w którym znajduje się jej ojciec, pojawia się Freedom Force. Avalanche i Spiral mają patrolować korytarze, podczas gdy Pyro i Blob będą czatować na zewnątrz. Sama Mystique przybiera postać Angelicki i próbuje wydostać jakieś informacje od pana Jonesa.

Prawdziwa Firestar tymczasem szybuje nad miastem, rozmyślając nad tym, czy podjęła dobrą decyzję. Postanawia sprawdzić, jak czuje się jej ojciec, ale gdy podlatuje do okna, przy łóżku widzi... samą siebie. Domyśla się, że to Mystique i atakuje, wyrzucając ją z budynku. Już na zewnątrz oskarża ją o to, że znowu próbuje skrzywdzić jej ojca, a Raven odpiera, że tylko wykonuje swoją pracę. Ang zamierza ukarać ją za niekwestionowanie dwuznacznych moralnie rozkazów, ale do kobiety dołączają Blob i Pyro.

Autor: S_O

Galeria numeru

Marvel Comics Presents #84

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.