Avalon » Serie komiksowe » Marvel Comics Presents » Marvel Comics Presents #82

Marvel Comics Presents #82

Postacie
Cytat

Profesor (zrzucając Hines): "Don't >uhf!< break your neck, dear lady! Because I want you to sceam and yell and draw the beast into the pit!"

Streszczenie

Profesor każe Corneliusowi strzelać do stojącego nad nimi Logana, ale doktor stwierdza, że mutant wygląda na wyczerpanego i nawet się nie rusza. Zdenerwowany, Profesor uderza go w potylicę, przez co ten przypadkiem naciska spust. Kilka naboi trafia Logana, nie zabijając go jednak, co fascynuje Corneliusa. Mimo rozkazów Profesora, żeby odstrzelić zasilające Logana baterie, Abraham podchodzi do Weapon X, tylko po to, by zostać przebitym pazurami. Profesor łapie więc Hines i nie zważając na jej protesty ucieka do głównego pomieszczenia z reaktorem. Kobieta zauważa, że zabezpieczenia zaczynają zawozić i muszą natychmiast oczyścić przegrzewający się rdzeń, by ocalić ośrodek. Profesor zgadza się, jednak najpierw chce zmusić Logana do wejścia do wylotu – zostanie spalony w ciągu sekund.

Tymczasem Logan patrzy na zwłoki Corneliusa i stwierdza, że zna go ze swojego snu... snu o umieraniu.

Profesor dochodzi do wniosku, że Hines powinna zrobić to, co jej przełożony – poświęcić życie dla Programu. Zrzuca ją do "niecki", na dnie której znajduje się rura odprowadzająca rozgrzany płyn chłodzący, po czym wchodzi do kabiny kontrolnej i każe jej krzyczeć, bo inaczej Logan jej nie znajdzie. Gdy mutant pojawia się na brzegu "niecki", mężczyzna rozpoczyna procedurę oczyszczania i sięga po ręczny zawór.


"Life During War Time" – part 1: "The Price Of Freedom"

Postacie:
* Firestar, Bathomolev Jones, Meg Fallon
* White Queen [Emma Frost], Mystique, Freedom Force

[Uwaga! Historia ta rozgrywa się między odejściem Firestar z Hellions, a jej dołączeniem do New Warriors]

White Queen ogląda nagrania przedstawiające Firestar. Stwierdza, że choć obiecała jej nie ścigać osobiście, nie pozwoli jej od siebie uciec, po czym anonimowo wysyła wszystkie związane z nią informacje do Freedom Force.

Tymczasem, Angelina i jej przyjaciółka, Meg, wracają z meczu. Nagle atakuje je dwóch mężczyzn, ku zaskoczeniu Angeliny, bardziej zainteresowanych jej przyjaciółką. Gdy zostaje odrzucona za płot, uruchamia swoje moce i kontratakuje. Jednym wystrzałem powala pierwszego napastnika, drugi, choć stanowi nieco większe wyzwanie, również zostaje pokonany. Gdy mężczyźni uciekają, Ang cuci koleżankę, której wmawia, że jej zemdlenie wystraszyło nieznajomych.

W kwaterze Freedom Force Mystique mówi statui Destiny, że właśnie nadeszła informacja, którą przewidziała. Po zapoznaniu się z aktami Firestar stwierdza, że nadawałaby się na członka drużyny, ale na razie jest niedoświadczona i na jej pokonanie wystarczy połowa składu.

W domu Jonesów ojciec Angeliny wybucha dowiedziawszy się, że jego córka złamała przysięgę. Nie przyjmuje do wiadomości, że dziewczyna musiała pomóc przyjaciółce i przypomina, co się stało, gdy dowiedziała się o niej White Queen. Każe Angelinie przysiąc jeszcze raz, że nie będzie używała mocy, ale dziewczyna nie jest w stanie tego zrobić. Kilka godzin później Barthomolew Jones zastanawia się, czy na pewno tak będzie najlepiej. Po chwili do pokoju wchodzi Ang w swoim kostiumie. Stwierdza, że chciała założyć go ostatni raz i że jeśli jej ojciec uważa, że powinna zrezygnować z bycia Firestar, tak właśnie zrobi. Nagle jednak do ich domu wpada Meg, mówiąc swojej przyjaciółce, że musi z nią iść. Gdy Angelina się sprzeciwia, Mystique, przybierając prawdziwą postać, stwierdza, że wobec tego będą musieli użyć siły. W tym momencie atakują Avalanche i Spiral.


"Making Real Progress"

Postacie:
* Tony Stark
* Carl Rowan, Mike Rowan

Tony w ostatniej chwili ratuje mężczyznę przed opadającą łyżką koparki. Mężczyzna ten to Carl Rowan, stary znajomy Tony'ego, który przybył na hawajską wyspę Kaua'i, by wybudować najnowszy z sieci hoteli, jednak cały jego sprzęt z zakładów Starka zaczął się psuć. Gdy milioner obiecuje, że sprawdzi felerne urządzenia, Carl udaje się do bungalowu, by sprawdzić, co z jego chorym synem – Mikem. Stark tymczasem zabiera się do roboty, jednak gdy tylko zaczyna majstrować przy jednej z maszyn, hamulec jakby sam się zwalnia i Tony tylko cudem unika rozjechania.

Później. Tony odwiedza Carla i Mike'a i informuje ojca, że nie potrafi określić źródła problemu. Zauważa na stole ludzką czaszkę, więc Rowan opowiada, że Mike znalazł ją w jaskiniach pod placem budowy, które służyły autochtonom za cmentarzyska – i z tego też powodu protestowali oni przeciw budowie od samego początku.

Tej nocy Starka budzi hałas dochodzący z pokoju Mike'a. Skrada się tam i otwiera drzwi, by ujrzeć lewitującą czaszkę, która od razu korzysta z okazji i wylatuje na zewnątrz. Tony postanawia to sprawdzić jako Iron Man i po założeniu zbroi udaje się w pościg za czaszką, która kieruje się do jednej z jaskiń pod placem budowy. Gdy jednak mężczyzna podlatuje do jaskiń, jego zbroja odmawia posłuszeństwa i spada on do morza. Tonąc, ma wizję [a może nie tylko wizję?] bycia wyławianym przez hawajskich szamanów. Jeden z nich łączy jego duszę z tą należącą do właściciela czaszki – starożytnego wodza. Jego świadomość zostaje zalana wspomnieniami i legendami z wysp, ukazane są też wszelkie zbrodnie i zniszczenia dokonane przez białego człowieka...

Następnego dnia rano Mike czuje się już całkiem zdrowy i wybiera się na plażę. Carl budzi wyglądającego jak siedem nieszczęść Tony'ego i przy śniadaniu informuje go o kolejnych problemach związanych z budową. Stark pyta przyjaciela, ile na razie kosztowała go ta inwestycja, a gdy pada ośmiocyfrowa liczba, przebija ją o milion, kupując tym samym wszystkie prawa do ziemi. Carl stwierdza, że i tak nie pozwolą mu wybudować hotelu, ale milioner ma inne plany – podaruje ziemię wyspie jako park przyrody i wybuduje małe muzeum kultury. Może i na tym nie zarobi, ale będzie to jakiś krok naprzód.


"Hero In Hiding"

Postacie:
* Luke Cage, Monty
* Super, inni mieszkańcy

Chicago. W telewizyjnych wiadomościach prezentowana jest relacja z pożaru, z którego nieznany [w każdym razie im – przyp. S_O] mężczyzna uratował dwójkę dzieci. Tymczasem w mieszkaniu Monty wyrzuca Cage'owi, że dał się sfilmować mimo, że ukrywa się po tym, jak został oskarżony o zamordowanie Danny'ego Randa [w Power Man and Iron Fist #125 – przyp. S_O]. Przypomina, że jeśli policja odkryje, że udzielił mu schronienia, obaj wrócą do więzienia. Radzi Luke'owi, żeby zmądrzał i przestał wsadzać nos w nie swoje sprawy. Tymczasem na zewnątrz pewien mężczyzna podchodzi do starszej kobiety, upominając się o czynsz. Łapie staruszkę i wysysa z niej energię, po czym odchodzi.

W mieszkaniu Monty'ego Luke wybucha i zaczyna demolować pokój. W porę się jednak opanowuje i stwierdza, że rzeczywiście nie powinien narażać przyjaciela. W tym momencie słyszy kobiecy krzyk, ale Mont zatrzymuje go mówiąc, że to żona administratora budynku ma koszmary. Cage nie wierzy w to wytłumaczenie, więc mężczyzna wyjaśnia, że ich zarządca – Super – nie dość, że jest wrednym typem, to jeszcze w jakiś sposób osłabia innych.

Tymczasem w mieszkaniu Super "wysysa" płaczącą żonę mówiąc, że według ludzi z "Korporacji", dopóki robi to powoli, może wyciągać cudzą energię bez ustanku. Nagle do mieszkania przebija się Power Man, który każe mu puścić kobietę. Ten robi to, zamiast tego łapiąc Cage'a za rękę. Kontakt z innym nadczłowiekiem zmienia Supera w pulsującego energią olbrzyma, więc stwierdza on, że jego przeciwnik jest jednym z mutantów, których ma wybijać na usługach "Korporacji". Zaczyna okładać Luke'a, który w końcu dochodzi do wniosku, że jego przeciwnik jest po brzegi wypełniony energią. Rzuca się na niego i przywiera doń całym ciałem. Po chwili następuje wybuch, który wyrzuca Supera przez okno. Tam mieszkańcy kamienicy, widząc go pokonanego, sięgają po wszelkiej maści kije i obuchy, jednak zostają powstrzymani przez Monty'ego, który stwierdza, że pora przestać się ukrywać przed problemami.

Autor: S_O

Galeria numeru

Marvel Comics Presents #82 Marvel Comics Presents #82

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.