Avalon » Serie komiksowe » Marvel Comics Presents » Marvel Comics Presents #81

Marvel Comics Presents #81

Postacie
Cytat

Cornelius: "But security took care of Logan, Professor!"
Profesor: "Don't be stupid, Cornelius... They didn't stand a chance."

Streszczenie

Podczas gdy Logan masakruje strażników, Cornelius i Hines przybiegają do uratowanego Profesora. Widząc, że mężczyzna stracił dłoń, robią z krawata prowizoryczną opaskę uciskową i chcą zaprowadzić go do ambulatorium. Profesor jednak sprzeciwia się i każe im biec do reaktora adamantium – jedynego miejsca, w którym będą bezpieczni przed Weapon X. Ten tymczasem wykończył ochronę i kieruje się za nimi.

Gdy trójka naukowców dobiega do pomieszczenia z reaktorem, Profesor każe Hines podnieść karabin martwego strażnika, a gdy ta mu ją podaje, wyzywa ją od idiotek i każe ją wręczyć Corneliusowi. Doktor pyta, po co mu broń, więc mężczyzna wyjaśnia, że będzie mógł odstrzelić akumulatory i tym samym unieruchomić Logana, który jest pod kontrolą kogoś innego. Potwierdza to Hines, która z pomocą komputera w pomieszczeniu śledzi ruchy nadal aktywnego Weapon X. Profesor odpycha kobietę od maszyny i próbuje się połączyć ze swoim tajemniczym rozmówcą, jednak na jego pytania, prośby i groźby odpowiada tylko cisza – przerwana nagle odgłosami "drapania" o drzwi pomieszczenia. Gdy okazuje się, że są one zbyt grube, by się przebić, Logan zaczyna przedzierać się ścianami, naruszając przy tym instalację elektryczną i pozbawiając prądu reaktor. Hines przypomina, że bez prądu nie będzie działać chłodzenie adamantium, a to może doprowadzić do wybuchu reaktora. Tymczasem na głowę nadal próbującego się skontaktować z nieznajomym Profesora spada kropla krwi. Gdy mężczyzna podnosi wzrok, widzi stojącego nad nim, pokrytego krwią Logana.


"War God" – part 2

Postacie:
* Captain America
* Brad Rever, Dan Rever, generał Hager, major Duner, senator Weason
* War God i jego ludzie

Captain budzi się w samą porę, by uniknąć bycia załadowanym do vana. Powala trzymających go ludzi War Goda i ucieka. Gdy wraca, po mężczyznach i samochodzie nie ma już śladu – jeśli nie liczyć drobnej kałuży krwi na podłodze. Tymczasem sam War God każe przyspieszyć działania i porwać senatora Weasona.

W magazynach Able Electronics potajemna transakcja prowadzona przez Dana zostaje przerwana przez jego ojca i ochronę. Młody Rever próbuje tłumaczyć, że robił to dla dobra firmy, ale Brad odpiera, że sprzeniewierzył się polityce firmy, handlując z podejrzanymi kontrahentami. Pyta się, jak jeszcze zdradził.

Tymczasem w siłowni Captain trafia na ludzi War Goda, a gdy ich powala, pojawia się sam łotr. Każe poddać się Steve'owi, grożąc uwięzionym Hagerowi i Weasonowi trującym gazem. Cap nie może ryzykować, że któryś z zakładników jest w zmowie z War Godem, więc mówi, że podda się, o ile obaj się na to zgodzą – mężczyźni jednak wolą się poświęcić, niż pozwolić na triumf Goda. Łotr zatem postanawia rozwiązać to po swojemu, najpierw jednak niszcząc swoim pilotem zakłócacz ukryty w tarczy. Zaczyna okładać Captaina swoją buławą, a ten zauważa, że uderzenia zawsze trafiają w to samo miejsce. Postanawia pójść za swoim przeczuciem i staje, trzymając tarczę przy udzie. Gdy War God zamachuje się ponownie, podrzuca tarczę, a buława trafia prosto w nią – umieszczone w niej czujniki zawsze naprowadzały ją na ruchomy dysk. Teraz na pokonanie przeciwnika wystarczy Capowi jeden cios, po którym God pada na ziemię. Jego podwładnych powstrzymuje major Duner, który pozbawiony przytomności i przywieziony na miejsce, w samą porę odzyskał zmysły. Tymczasem Steve zdejmuje maskę War Goda, którym okazuje się Mora – jak się okazuje, mająca jeszcze bardziej skrajne poglądy od ojca. On zaś, tak jak i Weason, stwierdza, że ten incydent nie zmienił jego poglądów i we dwóch nadal będą się ścierać – w mediach.


"Time Bomb"

Postacie:
* Ant-Man [Scott Lang]
* Cassie, opiekunka

Scott Lang przekrada się wśród obwodów, narzekając na terrorystów, którzy podłożyli bombę wodorową w zakładach Starka, w których pracuje. Tymczasem jego córka, Cassie, wraz z opiekunką oglądają telewizyjną relację z miejsca zdarzenia. Reporter oznajmia, że gigantyczny karambol na drodze uniemożliwia przyjazd saperów, a z powodu silnej burzy nie mogą oni przybyć drogą lotniczą. Tymczasem Scott znajduje kabel podłączony do zapalnika, jednak gdy próbuje go wyciągnąć, uruchamia pułapkę – jeśli teraz zbyt gwałtownie zmieni nacisk na ukryty przycisk, na którym stanął, bomba eksploduje. Wysyła sygnał o pomoc, na który po krótkim czasie odpowiadają dwie mrówki. Prosi je, by wyciągnęły kabel podłączony do pułapki w tej samej chwili, w której on wyrwie ten podłączony do zapalnika. Gdy już mają tego dokonać, odzywa się sygnał kończącego się czasu. Przezwyciężając rozsadzający czaszkę hałas, Scott i mrówki wyciągają swoje kable. Ant-Man pada na kolana, zbyt przerażony, żeby sprawdzić, czy wszystko się udało. Mrówki jednak podchodzą do niego z wyrwanym kablem – to znak, że plan się powiódł. Land dziękuje swoim owadzim przyjaciołom mówiąc, że pomogły ocalić naprawdę wiele żyć. Teraz chciałby pojechać na jednej z nich do Cassie, ale najpierw czekają go formalności.


"The Call"

Postacie:
* Daredevil/Matt Murdock
* Audrey i jej babcia, zbiry

W upalny, nowojorski dzień pewna stara kobieta wraca wraz z wnuczką do domu. Gdy widzi dwóch mężczyzn stojących w bramie, rzuca na nich uroki, ale nie robi to na nich wrażenia. Przekazują jej, że właściciel budynku zamierza go wyburzyć, a one są jedynymi pozostałymi mieszkankami i usunie je stąd tak, czy inaczej. Podchodzi do nich przechadzający się w pobliżu Matt Murdock i oferuje kobiecie pomoc prawną. Ta jednak stwierdza, że jedyna pomoc, której potrzebują, pochodzi od duchów voodoo. Gdy prawnik nalega, wnuczka – Audrey – mówi, że jej babcia jest wielką wiedźmą i że powinien ją zostawić w spokoju.

W nocy babcia Audrey odprawia magiczny rytuał, w którego połowie do jej mieszkania wpada wcześniej spotkanych dwóch mężczyzn. Audrey przez sen słyszy, jak kobieta wzywa na pomoc demony. Jej życzenie spełnia się (tak jakby) i w drzwiach staje Daredevil – wybija jednemu ze zbirów pistolet z ręki, a jego pałka, uderzając o ścianę, budzi dziewczynkę. Podczas, gdy Śmiałek okłada drugiego mężczyznę, pierwszy podnosi swoją broń, a gdy do pokoju wchodzi Audrey, łapie ją i każe zaskoczonemu Daredevilowi stać nieruchomo. Następnie strzela do niego, ale Matt w ostatniej chwili unika lecącej kuli. Oprych jednak zdążył uciec razem z dziewczynką, więc jej babcia, wierząc, że przywołała demona, każe mu ich ścigać. DD wchodzi na schody przeciwpożarowe, gdzie słyszy uciekającego mężczyznę. Spuszcza się na linie i jednym kopnięciem pozbawia go przytomności. Audrey po przyjrzeniu się jej wybawicielowi stwierdza, że jednak nie jest demonem. Daredevil przyprowadza dziewczynkę i zbira z powrotem do mieszkania, gdzie związuje drugiego przestępcę i, na rozkaz ciągle wierzącej, że jest demonem staruszki, znika razem z nimi. Właśnie wtedy Audrey stwierdziła, że nadeszła pora, by to ona zaczęła opiekować się babcią. Kilka dni później dzwoni do Marducka w sprawie pomocy, którą zaoferował.

Autor: S_O

Galeria numeru

Marvel Comics Presents #81 Marvel Comics Presents #81

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.