Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #40

Uncanny X-Men #40

Uncanny X-Men #40

"The Mark of the Monster!"

Postacie
Streszczenie

X-Men trenujący w Danger Room słyszą telepatyczne wezwanie Professora X. Udają się do jego gabinetu. Na miejscu Xavier informuje ich, że znaleziono potwora Frankensteina. Professor X stwierdza, iż cały czas podejrzewał, że książka mówi prawdę. Twierdzi jednak, że potwór to android, a jego stwórca był mutantem. Mówi uczniom, iż muszą powstrzymać potwora, nim znowu zacznie siać zniszczenie.

W muzeum archeolodzy rozmrażają stwora. Ten od razu zaczyna niszczyć muzeum. Na zewnątrz X-Men słyszą odgłosy walki. Wchodzą do środka budynku i atakują potwora, lecz jest on niewrażliwy na ich moce. Pokonuje uczniów Xaviera i opuszcza muzeum.

Kiedy młodzi mutanci odzyskują przytomność, ruszają w pościg za monstrum. Angel rusza przodem i informuje pozostałych, że potwór kieruje się do portu. X-Men docierają na statek, na którym prawdopodobnie ukrywa się stwór. Xavier każe Marvel Girl i Icemanowi, zostać na pokładzie statku, a reszcie grupy przeszukać ładownię. Beast znajduje dzieło Frankensteina i ucieka przed nim na pokład. Tam Angel próbuje za pomocą dźwigu unieść go w powietrze, lecz potwór okazuje się za ciężki. Cyclops również nie daje rady go pokonać swoim promieniem. Xavier pokazuje się przed monstrum. Nim monstrum zdążył go zaatakować, zostaje zamrożony przez Icemana, co doprowadza do jego wybuchu. Professor X stwierdza, że jedyną rzeczą, jakiej bał się potwór były niskie temperatury. Przybliża również jego historię. Okazuje się, że jego stwórcami była rasa kosmitów, która przelatywała przez system słoneczny 150 lat wcześniej. Android miał być ich posłańcem, lecz coś musiało go uszkodzić i zaczął wszystko niszczyć, a wówczas jego twórcy przenieśli robota na biegun północny i tam zamrozili.

Następnego dnia w szkole, X-Men czytają gazetę, w której kapitan statku wyjaśnia eksplozję drobnymi problemami technicznymi na przystani. Xavier cieszy się, że nikt nie powiąże jego uczniów z tymi wydarzeniami.

Autor: Selwa

Galeria numeru

Uncanny X-Men #40

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.