Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #39

Uncanny X-Men #39

Uncanny X-Men #39

"The Fateful Finale"

Postacie
Streszczenie

USA. Scott i Bobby docierają do budynku, w którym składowane są rakiety i uszkadzają system sterujący. Nagle zostają zaatakowani przez Masterminda i Unusa. Kiedy złoczyńcy orientują się, że przybyli za późno, wycofują się. Cyclops i Iceman także opuszczają bazę.

ZSRR. Jean używa telekinezy do przyciągnięcia pod drzwi celi pilnującego ich strażnika. Beast odbiera mu klucze i trójka X-Men opuszcza więzienie. Chwilę później atakują radzieckich dygnitarzy i odkrywają, że bomba jest umieszczona w teczce jednego z nich. Pojawia się również Blob, który chce powstrzymać uczniów Xaviera przed rozbrojeniem bomby. Jednak Marvel Girl odbiera teczkę od Dukesa i daje ją Angelowi, a ten unosi się z nią w powietrze. Ładunek wybucha z dala od dygnitarzy. Mutanci opuszczają zamek.

USA. Cyclops i Iceman docierają do głównej bazy Factor Three. Chcą uwolnić Xaviera, lecz na ich drodze stają Vanisher, Blob, Mastermind i Unus. Do Scotta i Bobby'ego dołączają Warren, Hank i Jean. Jednak nim dochodzi do walki zjawia się Professor X i mówi im, że wszyscy zostali oszukani przez Mutant Mastera i ma na to dowody. W momencie, gdy mutanci wchodzą do sali, w której przebywa lider Factor Three, zostają zaatakowani przez jego androidy. Na polu walki pojawia się Banshee, który za pomocą ultradźwięków niszczy wszystkie roboty. Zostaje również zniszczona zbroja Mutant Mastera. Okazuje się, iż jest on kosmitą pochodzącym z Syriusza, który chciał podbić ziemię. Przyznaje się także, że chciał zniszczyć całe życia na Ziemi - zarówno ludzi, jak i mutantów. Chwilę później popełnia samobójstwo. Uczniowie Xaviera pozwalają odejść oszukanym złoczyńcom, a sami wracają do szkoły.

W szkole Professor X daje im nowe kostiumy, na dowód, że są już dorosłymi osobami.

Autor: Selwa

Galeria numeru

Uncanny X-Men #39

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.