Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #38

Uncanny X-Men #38

Uncanny X-Men #38

"Doomsday"

Postacie
Streszczenie

X-Men uciekają, w metalowych spodkach, z opuszczonej bazy Factor Three. W następnej chwili obserwują jak cały obiekt wylatuje w powietrze. Mutanci postanawiają wrócić do szkoły i spróbować - za pomocą Cerebro - odkryć miejsce, w którym przetrzymywany jest obecnie Profesor X.
 
W nowej bazie, Changeling rozmawia z Mutant Masterem o ucieczce uczniów Xaviera z poprzedniej kryjówki, lecz ten każe mu się nie przejmować. Poleca wydać rozkazy agentom, znajdującym się zarówno za żelazną kurtyną, jak i w USA, by przeprowadzili akcję, która doprowadzi do wojny nuklearnej między Wschodem a Zachodem.

Szkoła Xaviera. X-Men lokalizują agentów Factor Three poprzez Cerebro, które namierzyło przekaz radiowy Changelinga. Postanawiają się rozdzielić i powstrzymać plany Mutant Mastera.
 
Okolice Moskwy. Angel, Beast i Marvel Girl docierają do miejsca, gdzie odbywa się zebranie radzieckich dygnitarzy. Chcą powstrzymać wybuch bomby, która została tam podłożona. Jednak ich obecność zostaje odkryta i muszą podjąć walkę z żołnierzami. Beast poleca przyjaciołom, by szli dalej, on zaś powstrzyma żołnierzy. Na drodze Angela i Marvel Girl stają Vanisher i Blob.
 
USA. W tym samym czasie Scott i Bobby próbują przekonać pułkownika - dowódcę bazy, gdzie znajdują się pociski dalekiego zasięgu - o grożącym mu niebezpieczeństwie. Kiedy ich argumenty nie przynoszą zamierzonych skutków, postanawiają zniszczyć wszystkie rakiety.
 
ZSRR. Warren i Jean starają się pokonać Dukesa i Portera. Marvel Girl zastanawia się również, dlaczego towarzyszące im "osoby" to androidy. Vanisher atakuje Angela gazem usypiającym, lecz ten wybiwszy mu pojemnik z ręki, kieruje gaz prosto w jego stronę. Z kolei Jean skupia gaz wokół Bloba i usypia go. Porter ucieka, natomiast Angel, Marvel Girl i Blob zostają schwytani przez żołnierzy i wrzuceni do celi, w której siedzi już Beast. Mutanci dochodzą do wniosku, iż ich jedyną nadzieją na wydostanie się z więzienia i pokrzyżowanie planów Factor Three jest ich nieprzytomny towarzysz - Blob.

Korekta: Morganka

Autor: Selwa

Galeria numeru

Uncanny X-Men #38

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.