Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #37

Uncanny X-Men #37

Uncanny X-Men #37

"We the jury..."

Postacie
Streszczenie

Changeling przegląda nagranie walki X-Men z Juggernautem. Kevin nie rozumie, dlaczego młodzi mutanci występują przeciwko własnej rasie. Za pomocą radia, nawiązuje połączenie ze swoimi wspólnikami i daje im rozkaz pojmania uczniów Xaviera.

Samolot nad środkową Europą. X-Men niecierpliwie oczekują na zakończenie lotu. Nagle maszyna zostaje ostrzelana przez latający spodek. Cyclops domyśla się, że to oni są celem, więc mutanci wyskakują z samolotu - bez spadochronów. Warren nie jest w stanie udźwignąć swoich przyjaciół. Aby mu pomóc, Iceman tworzy nad ziemią lodową zjeżdżalnię, dzięki czemu wszyscy bezpiecznie lądują. Niespodziewanie, zostają otoczeni przez mechaniczne pająki, a dwie zamaskowane postacie rozkazują im się poddać. Cyclops każe reszcie uciekać. Dzieciom Atomu udaje się zgubić pościg, lecz droga kończy się nad przepaścią. Po chwili otacza ich gęsta mgła i  niespodziewanie jeden po drugim padają na ziemię.

Siedziba Factor Three, główna sala. Mutanci odzyskują przytomność. Są otoczeni polem siłowym tłumiącym ich moce. Na monitorach, nad sobą, dostrzegają podobizny Bloba, Masterminda, Vanishera i Unusa. Za nimi pojawia się Changeling i informuje zaskoczonych więźniów, że są oskarżeni o zdradę swojej rasy i właśnie rozpoczyna się ich proces. On jest oskarżycielem, a pozostali obecni to zarazem świadkowie i ława przysięgłych. Sędzią będzie, siedzący w cieniu, Mutant Master - przywódca Factor Three. Więźniom ukazany zostaje również obraz Banshee i Profesora X, utrzymywanych w stanie śpiączki. Świadkowie zaczynają składać zeznania. Po kolei  opowiadają o porażkach, jakie ponieśli w starciach z X-Men. Na końcu, głos zabiera lider złoczyńców. Przed wydaniem wyroku, wyjawia mutantom plany jego organizacji - zamierzają wywołać wojnę nuklearną pomiędzy USA a ZSRR, która zniszczy obie strony, a jedynymi zwycięzcami będą oni - Factor Three, zaś grupę X-Men skazuje na całkowite zapomnienie. Changeling ogłusza bohaterów przy użyciu promienia paraliżującego.

Siedziba Factor Three, laboratorium. Mutanci są podłączeni do aparatury, mającej zniszczyć ich świadomość. Cyclops każe Icemanowi wytworzyć sople lodu, które Jean przenosi nad główny komputer. Kilka chwil później, woda, kapiąca  z topniejących sopli, powoduje zwarcie i niszczy całe urządzenie. X-Men uwalniają się, lecz zostają zaatakowani przez robota-strażnika. Bobby zamraża jego broń, a Beast niszczy czujniki, przez co zdezorientowana maszyna rozbija się na ścianie. Bohaterowie dostają się do głównej Sali. Niestety jest pusta, gdyż Factor Three wyruszyło już, by zrealizować swój plan zagłady ludzkości.

Korekta: Morganka

Autor: Selwa

Galeria numeru

Uncanny X-Men #37

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.