Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #25

Uncanny X-Men #25

Uncanny X-Men #25

"The pendant and the power!"

Postacie
Cytat

Kukucan: "Now, let the humanity beware... For nothing can stand against the invincible, irresistible power of Kukulcan!"

Streszczenie

Profesor wraz ze studentami odwozi Jean do nowej szkoły. Po drodze zauważają jednak dym dochodzący z pobliskiego sierocińca. X-Men niezwłocznie zakładają kostiumy i udają się na ratunek.

 

Na miejscu czeka na nich przykra wiadomość. Kilkoro dzieci zostało odciętych na dachu budynku. Angel szybuje w tą stronę i zabiera z sobą dwie małe dziewczynki. Nie zdąży jednak odstawić ich na ziemię i wrócić po pozostałe na czas. Z pomocą przychodzi mu Iceman, który tworzy lodową drabinę prowadzącą na dach. Osobiście eskortuje on po niej małych uciekinierów niestety ciepło płonącego budynku umożliwia mu utrzymanie konstrukcji. Na szczęście Mavel Girl przechwytuje wszystkich telepatycznie i odstawia w bezpiecznym miejscu. Na dachu wciąż znajduje się trójka dzieci oraz pilnujący ich Beast. Chłopak nie może sprowadzić ich w dół. W tym czasie Cyclops strzela silnym promieniem w pień pobliskiego drzewa, które obala się na szkolny budynek. Hank używa jej jako prowizorycznej drabinki. Uporawszy się z całą akcją młodzi mutanci znikają tak szybko jak się pojawili.

 

Ameryka Środkowa. Opuszczone ruiny. Dwójka poszukiwaczy pod wodzą El Tigre szuka prastarego skarbu. Szczęści im dopisuje i wkrótce odnajdują sarkofag pełen złota. Uwagę przywódcy zwraca jednak niepozorny medalion przecięty na pół. Chowa go do kieszenie i postanawia podzielić znalezisko następnego dnia. Na nieszczęście dwójka jego towarzyszy ma inne plany w stosunku do jego osoby. El Tigre słysząc hałas za swymi plecami reaguje błyskawicznie i stara się ich zatrzymać. Niespodzianie dla wszystkich sznur w rękach oprawców zawija się wokół ich samych. Połówka medalionu dał mu potężną moc. Należy odnaleźć drugą część i podbić świat.

 

Cerebro lokalizuje kolejnego mutanta. Niestety sygnał jest bardzo niewyraźny.

 

Profsor nakazuje X-Men obserwację Manhattanu. Uwagę mutantów przyciąga trójka obcych mężczyzn. Cyclops odprowadza ich pod sam hotel. Niestety w tym samym czasie potrąca go przechodzień, zrzucając kwarcowe okulary. Promienie optyczne omal nie zabijają niewinnego człowieka. Scott pośpiesznie podnosi zgubę i ratuje się ucieczką przez zaalarmowanym tłumem.

 

Profesorowi udało się zdobyć informacje na temat poszukiwanego mutanta. Niestety w pewnym momencie zorientował się on iż jest śledzony i telepatycznie zakłócił dalsze informacje. Xavier wie jedynie, że mężczyzna poszukuje czegoś w Muzeum Narodowym.

 

X-Men docierają do olbrzymiego kompleksu i rozdzielają się wewnątrz. Beast postanawia prowadzić poszukiwania w sali średniowiecznej. Cały czas ma wrażenie, że każdy jego krok jest obserwowany. W pewnym momencie pusta zbroja rycerska naciera na niego z mieczem. Dzięki niezwykłej zwinności Beast unika ataku i ucieka na ścianę. Tam jednak zostaje splątany sznurem i pozbawiony przytomności. Iceman spotyka swego przeciwnika, gdy gigantyczna katana szybuje w jego stronę. Chłopak odbija ją lodową maczugą i rzuca się do ucieczki. Niestety lina naciągnięta nad schodami krzyżuje jego zamiar. Bolesny upadek kosztuje go utratę przytomności. Angel bez problemu omija rzucane w jego stronę przedmioty. Niestety robiąc uniki ciężko mu zauważyć źródło ataku. Gdy mu się to w końcu udaje zostaje ugodzony lotką nasączoną środkami usypiającymi. Pomocnicy El Tigre wykonali swe zadanie. Element zaskoczenia i przygotowanie przeważyły szalę zwycięstwa na ich stronę.

 

Cyclops lokalizuje El Tigre w jednej z sal. Niestety przeciwnik przejmuje kontrolę nad umysłem strażnika, który bierze mutanta na muszę swego pistoletu. To daje mężczyźnie czas na rozbicie szklanej kopuły i odnalezienie brakującego fragmentu. Kiedy polówki medalionu stykają się razem dochodzi do olbrzymiej manifestacji światła. Po chwili z jej wnętrza wylania się ciemna postać. Istota ludzka znana jako El Tigre przestała istnieć. Jej miejsce zajął potężny i złowrogi prabóg Kukulcan.

Autor: White King

Galeria numeru

Uncanny X-Men #25

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.