Avalon » Serie komiksowe » Black Panther vol. 5 » Black Panther vol. 5 #6

Black Panther vol. 5 #6

Black Panther vol. 5 #6

"Deadliest of the Species" - part 6

Postacie
Zapowiedź

Czeka nas ostateczne starcie - nowa Black Panther kontra Morlun. Jego wynik zadecyduje o losie Wakandy.

Streszczenie

Morlun wyjmuje włócznię ze swego ciała, wyśmiewając stojącą przed nim wojowniczkę i jej groźby. Nagle jednak coś wyczuwa [dosłownie, nosem – przyp. S_O] i stwierdza, że Shuri jest czymś więcej, niż się na pierwszy rzut oka wydaje, po czym atakuje ją. Dziewczynie początkowo udaje się unikać jego ciosów i próbuje kontratakować, jednak jej kopnięcie nie robi wrażenia na łotrze, który jednym ruchem odrzuca ją na parę metrów. Postanawia więc zmienić taktykę i zaczyna uciekać. Morlun rusza za nią w pościg – zgodnie z planem, o czym Shuri informuje radiowo swoją matkę. Ramonda przypomina córce, żeby trzymała się go co do joty, a po chwili dodaje, że jest z niej dumna. Dziewczyna wskakuje na powietrzny motocykl, łapie Morluna w sieć i zaczyna ciągnąc go za sobą.

W zaświatach Storm próbuje przekonać swojego męża, że sama zdecydowała się na ten krok i jest gotowa ponieść cenę, ale T'Challa nie chce się na to zgodzić i stwierdza, że zostanie razem z żoną. Ororo przypomina mu więc, że Wakanda i cały świat go potrzebują.

Shuri zbliża się do chaty Zawavariego, gdy nagle Morlunowi udaje się zerwać sieci z adamantium. Gdy zaczyna się wspinać po linie do dziewczyny, ta zeskakuje z pojazdu, który zaczyna spadać i eksploduje w kontakcie z ziemią.

W zaświatach Śmierć stwierdza, że ich czas minął. T'Challa jednak nadal nie zgadza się na taki koniec i stwierdza, że będzie walczyć o swoją żonę. Abstrakt stwierdza więc, że jego armie są niezliczone, a jego przeciwnicy prędzej czy później się zmęczą.

Shuri udaje się wstać po upadku i zauważa, że jest zaraz przy celu swojej podróży. W tej samej chwili Morlun wychodzi z szalejących płomieni i uderza dziewczynę, która przebija się przez ścianę szamańskiej chatki. Morlun wchodzi za wojowniczką i wkracza do magicznego kręgu, w którym wylądowała. Widząc to, Zawavari bierze łyk krwi kruka i, gdy Shuri odskakuje, zieje świętym ogniem w pożeracza totemów. Ten znika, by pojawić się w zaświatach, obok walczących T'Challi i Ororo. Śmierć wyczuwa w nowoprzybyłym tysiące dusz i rozpoznaje magię Zawavariego. Traci zainteresowanie parą monarchów i ruchem ręki odsyła ich do świata żywych, by skupić całą swoją uwagę – i swoje wojska – na tej nowej, znacznie ciekawszej zdobyczy.

W chacie Zawavariego Ororo budzi się, wzywając swego męża. Ramonda kontaktuje się z królewskim doktorem, który informuje ją, że T'Challa właśnie się obudził.

Godzinę później król leży w swoim łożu w otoczeniu najbliższych i Zawavariego. Gdy rozmowa schodzi na to, jakim cudem Shuri żyje, choć została odrzucona przez boga-panterę, szaman wyjaśnia, jak bardzo się mylą – Shuri myślała, że zawiodła całkowicie, podczas gdy tak naprawdę był to tylko pierwszy test. Jednak mimo tego druzgocącego ciosu przystąpiła do w gruncie rzeczy samobójczej misji, nie dla chwały, ale dla ratowania swojego ludu. Czyniąc tak, stała się godna imienia Black Panthera – i stała się nim. To dlatego Morlun za nią ruszył – chciał się pożywić na prawdziwym awatarze boga-pantery. Patrząc na obraz zniszczenia za oknem, Shuri stwierdza, że zawsze wyobrażała sobie ten dzień jako pełen szczęścia i zabaw, a nie żałoby. Ororo oświadcza więc, że dobrego władcę poznaje się po tym, jak działa podczas kryzysów. Nowa Black Panther podejmuje to wyzwanie.

Autor: S_O

Galeria numeru

Black Panther vol. 5 #6 Black Panther vol. 5 #6 Black Panther vol. 5 #6 Black Panther vol. 5 #6 Black Panther vol. 5 #6 Black Panther vol. 5 #6 Black Panther vol. 5 #6 Black Panther vol. 5 #6 Black Panther vol. 5 #6

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.