Avalon » Serie komiksowe » Astonishing Tales vol. 2 » Astonishing Tales vol. 2 #6

Astonishing Tales vol. 2 #6

Postacie
Zapowiedź

Kolejny odcinek najnowszej antologii Marvela. Wolverine i Punisher walczą z Predatorem X i potężną mieszkanką Madripooru; Iron Man 2020 kontynuuje kosmiczną walkę; Sabra trenuje żołnierzy przyszłości; a w świecie Mojo trwa produkcja filmowa.

Streszczenie

Viper odradza Wolverine'owi i Punisherowi ucieczkę przypominając, że są otoczeni. Nagle jednak znikąd pojawia się Tyger Tiger, która tnie kobietę mieczem i ląduje przy bohaterach, po czym z pomocą Franka zbiera krew z klingi do iniektora. Widząc to, Viper każe ich zastrzelić, ale Logan przyjmuje kule na siebie. Castle podbiega do Predatora i przykłada strzykawkę do jego cielska, każąc Viper i jej sługusom opuścić Madripoor. Kobieta musi się ugiąć przed takim szantażem i zgadza się na postawione warunki. To nadal pozostawia problem żywego Predatora, którego jednak szybko eliminuje Kimura. Widząc to, Madame Hydra pyta, dlaczego zabójczyni nie powiedziała, że to potrafi, ale ta tylko odpiera, że Viper za bardzo boi się Predatorów, nie nadaje się na "myśliwego" i Facility nie miałoby z niej użytku. Kobieta chce ją powstrzymać, ale Logan odradza jej to i pyta, czy ich umowa nadal jest ważna. Viper odpiera, że ona – w przeciwieństwie do niektórych – nie łamie danego słowa i po pożegnalnym pocałunku z mutantem odchodzi wraz ze swoimi agentami.

Princess Bar, później. Logan świętuje fakt, że po raz pierwszy od lat knajpka nie została zniszczona podczas jego starcia z Hydrą. Gratuluje Tyger dobrze wykonanej roboty i dodaje, że madripoorskie podziemie jest w dobrych rękach. Nie martwi się też o Predatory X, mówiąc, że jeśli te kiedyś wrócą, wtedy też sobie z nimi poradzą.

Tymczasem, w bazie Facility, dr Adam Harkins gratuluje Kimurze wykonanego zadania. Chociaż stracili Predatory, to teraz wiedzą o wszystkich, którzy mogą im zagrozić. W dodatku, jak zauważa stojąc wśród kilkunastu tub z zarodkami Predatorów, teraz znają sposób, w jaki można się tych osób pozbyć."Endless Stolen Sky" – Part 6

Postacie:
* Iron Man, Jessica Drew
* Commodore Q, Long Jenny

Podczas gdy Commodore Q wraz ze swoimi robotami przystępuje do abordażu, Stark próbuje wyciągnąć z nadal funkcjonującej głowy Jenny informacje o jej dziadku. Dopiero kiedy w zamian proponuje umierającemu cyborgowi podłączenie do systemu podtrzymywania życia jego zbroi, otrzymuje imię i nazwisko Commodore'a – Quinn Quantrell. Jak się okazuje, był on pracownikiem Stark Industries, wyrzuconym jeszcze przez Tony'ego po tym, jak trzech pracowników zginęło testując jego jet-packi. Cynthia odkrywa też, że w tej chwili Q znajduje się na pokładzie heliliniowca, a po podłączeniu do bazy danych Jenny odnajduje słaby punkt robotów. Iron Man rozprawia się więc z nimi za pomocą samonaprowadzających się shurikenów ["homing shuriken", nie żartuję – przyp. S_O] i każe Quinnowi się poddać. Ten stwierdza, że jeśli teraz zginie, jego roboty będą walczyć "do ostatniej kropli oleju", milknie jednak, gdy widzi w rękach Arno głowę Jenny. Wymusza na Starku obietnicę, że ją odbuduje, po czym każe swoim robotom zaprzestać ataku. S.H.I.E.L.D. korzysta z okazji, rozstrzeliwując je wszystkie. Obserwując to, Q wspomina swoje powietrzne przygody i tłumaczy, że chciał tylko zwrócić ludziom przestworza. Arno odpiera, że on sam dokładnie to zrobił, a gdy ludzie odkryją, do czego zdolne są silniki Hypercarrierów, da im też gwiazdy. Commodore wyśmiewa jego mrzonki o zmianie świata i jeszcze raz przypomina o jego obietnicy. Arno odpiera, że zawsze dotrzymuje obietnic, po czym żegna rozmówcę i uderza w niego repulsorem. Patrząc na tonące ciało Commodore'a obiecuje jeszcze, że stworzy lepszy świat, i to tak, że nikt tego nie zauważy, dopóki nie będzie za późno."Flight"

Postacie:
* Sabra i jej rodzina
* Ronit, Yael

Sabra pojawiła się razem z rodziną na bankiecie, jednak nieswojo się czuje będąc w centrum zainteresowania. Gdy na chwilę zostaje sama, podchodzi do niej dawna znajoma, Ronit. przedstawia jej swoją córkę, Yael, po czym zostawia je same, by mogły się bliżej poznać. Bohaterka tłumaczy, że poznały się z Ronit poprzez swoich ojców, którzy należeli do tej samej eskadry. Domyśla się, że dziewczyna niedługo stanie przed obowiązkiem wojskowym, a Yael potwierdza i przyznaje, że się boi – jej najlepsza przyjaciółka zaciągnęła się do straży granicznej i została sparaliżowana podczas bombardowania Gazy. Sabra ją rozumie i przypomina, jak kilka lat temu musiała się zmierzyć z gigantycznym robotem Hydry, który zaatakował Tel Awiw. Kiedy Yael stwierdza, że to co innego, bo Sabra przynajmniej ma moce, bohaterka kontynuuje historię ataku Hydry – robot miał tylko odwrócić jej uwagę, podczas gdy agenci przygotowali inhibitor mocy i ją nim potraktowali. Na szczęście mogła liczyć na obie swoje rodziny – tę wojskową, która szturmowała bazę Hydry i ją odbiła, i tę prawdziwą, gdy jej ojciec przybył jej na ratunek i poświęcił się, by mogła uciec. Yael stwierdza, że nawet nie pamięta własnego ojca, który został uderzony rakietą, gdy była jeszcze mała. Przyznaje, że dostała się na akademię lotniczą i chce latać, ale jednocześnie się boi. Sabra bierze ją więc pod pachę i zabiera na "przejażdżkę", by pokazać, dla czego żyli ich ojcowie."Bobby and Sam in Mojoworld" – chapter six: "Da Costa P.I. the Movie"

Postacie:
* Roberto Da Costa, Sam Guthrie
* Mojo, Major Domo
* Bishop, Nightcrawler, Professor X, Odin, Arnim Zola, Baron Zemo, Baroness, Brain Drain, Hate-Monger, Red Skull, Mole Man, moloidy i wielu innych

Cytat numeru:
Sam: "You knew what you were doing the whole time, didn't you, Bobby?"
Roberto: "Pretty much. I am the brains behind this outfit. Come to think of it, I'm the muscle and the good looks as well. What exactly is it that you bring to our little party?"
Sam: "Humility?"

Sam przypomina, że muszą skończyć jeszcze tylko dwa filmy, ale Bobby go nie słucha, zirytowany znalezioną w Internecie informacją, jakoby Matthew McConaughey miał zagrać tytułową rolę w remake'u "Magnum P.I." [ulubiony serial New Mutants – przyp. S_O]. Porzuca wcześniejsze plany nie całowania się ze Scarlett Johansson i wysadzania świstaków w remake'ach filmów Billa Murray'a, by naprawić tę wielką niesprawiedliwość i samemu zagrać Thomasa Magnuma.

Niedługo później na planie imitującym Hawaje Roberto dochodzi do wniosku, że to za mało dla tak wielkiego aktora, jakim jest Tom Selleck. Porzuca pomysł zwykłego remake'u, by stworzyć film godzien Toma – kolejną część przygód Indiany Jonesa, w którym Bobby wcieli się tak w Magnuma, jak i Indianę.

Jakiś czas później grający Jonesa seniora Odin wyjaśnia pochodzenie imienia "Indiana", kończąc tym samym film i jego produkcję. Sam jednak nie jest zadowolony, bo właśnie skończył im się czas. W tej samej chwili do mutantów podchodzą Mojo i Major Domo, potwierdzając, że nie spełnili założeń kontraktu i teraz na wieczność należą do Mojo. Da Costa przypomina jednak, że nadal mają prawo do wyboru dystrybutora, ale Domo podkreśla, że mogą wybrać tylko spośród tych mieszczących się w Mojoworld. Bobby informuje więc, że jest jedynym właścicielem koncernu Da Costa International, do którego należy też kilka firm dystrybuujących filmy. A że z powodu pewnego kontraktu teraz na stałe zamieszkuje Mojoworld, nie naruszy kontraktu, jeśli wybierze samego siebie.

Jakiś czas później, w normalnym świecie. Sam zgaduje, że jego przyjaciel cały czas miał to zaplanowane. Stwierdza, że powinni byli wykorzystać więcej darmowej gorzały i panienek, ale dodaje, że mimo wszystko już woli być X-Manem. Roberto jak najbardziej się z tym zgadza.

Autor: S_O

Galeria numeru

Astonishing Tales vol. 2 #6 Astonishing Tales vol. 2 #6

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.