Avalon » Serie komiksowe » New Avengers » New Avengers #55

New Avengers #55

Postacie
Zapowiedź

Jeden z ludzi Hooda odkrył sposób, jak pozbawić Avengers mocy. Okazuje się również, że fale Dark Reign sięgają dalej, niż ktokolwiek mógł się spodziewać. Dodatkowo, nowy Sorcerer Supreme ma dużo do nauczenia się od… Spider-Mana?

Cytat

Ms Marvel: "Avengers... let's get the @#$% out of here."
Spider-Man: "But I was in the middle of a funny anecdote with..."
Luke Cage: "Let's go."

Streszczenie

The Hellfire Club, tydzień wcześniej. New Avengers toczą zacięty pojedynek z kryminalistami Hooda. Ms. Marvel każe Spider-Woman uderzyć w siebie wszystkimi siłami. Następnie przyjętą energię oddaje na zewnątrz ze zwielokrotnioną siłą. Bohaterowie wykorzystują powstałe zamieszanie i pośpiesznie się ewakuują. Natomiast pozostali na miejscu kryminaliści nie kryją frustracji zaistniałą sytuacją, za którą to obarczają Hooda i Madame Masque. Ta natychmiast reaguje i w odpowiedzi oznajmia zgromadzonym, że bez Parkera Robbinsa niewiele udałoby się im osiągnąć. Na miejscu znajdują też tajemnicze urządzenie, którego działanie przybliża wszystkim Hood. Okazuje się pozbawiać bohaterów ich mocy. Prewencyjnie Parker uszkodził je jednak, tak by nikomu nie wyrządziło krzywdy. Na koniec każe wszystkim stawić się w najbliższy piątek w ich wspólnej kryjówce.

Brooklyn, północ, czwartek. Kapitan Ameryka w swej nocnej eskapadzie ponad śpiącym miastem dociera do celu podróży, którym jest zapuszczone mieszkanie. Po wejściu do środka znajduje śpiącego w otoczeniu pustych puszek Logana.

Laboratorium doktora Jonasa Harrowa, tydzień wcześniej. Jego właściciel wespół z Chemistro analizują znalezione po bitwie z New Avengers urządzenie. Harrow rozpoznaje w nim wynalazek StarkTech. W świecie superbohaterów jego siła jest porównywalna z mocą bomby atomowej.

Kryjówka Avengers, piątkowa noc. Po wejściu do środka Spider-Man zastaje karmiącą Jessicę Jones. Peter jest niezmiernie zirytowany, że koleżanka ze szkolnej ławki zwraca się do niego po imieniu, mimo iż ten jest w kostiumie. Zaczyna teraz żałować, że zdradził sekret swojej tożsamości.

Kryjówka Hooda, piątkowa noc. Zebrani kryminaliści Hooda czekają z niecierpliwością na swego lidera i jego towarzyszkę. Gdy ten się nie pojawia, obecnymi zaczynają targać wątpliwości co do ich dalszej współpracy. Od słowa do słowa dochodzą też do wniosku, że Parker musi pracować dla Normana Osborna. By zapobiec rozłamowi w grupie, dr Jonas Harrow przypomina, że to jednak dzięki Hoodowi wszyscy oni wciąż są na wolności. A skoro Robbins się nie zjawia, znajdą inny sposób, by jak najowocniej ten fakt wykorzystać. Harrow pokazuje wszystkim znalezione niedawno urządzenie i wyjaśnia, że Norman Osborn sowicie by ich wynagrodził, gdyby tylko mu je dostarczyć.

Brooklyn, chwila obecna, kryjówka Avengers. Kolejną naradę z udziałem wszystkich członków poza Wolverinem zajmują kolejno tematy: zniknięcia Logana, ostatniej walki, nie skonsultowanego z grupą wywiadu Clinta dla telewizji i deklaracja zabicia Osborna. To ostatnie wzbudza najwięcej emocji. Całkowicie przeciwny jest Spider-Man, któremu jednak Barton zarzuca, że akurat gdyby choć raz Parker wykazał się inicjatywą w którymś z licznych starć z Zielonym Goblinem, znacznie by to uprościło ich obecną sytuację. Kłótnię przerywa Kapitan Ameryka. Avengers są potrzebni na mieście.

Times Square. Stojąc na środku ulicy Chemistro strzela w pobliskie budynki i pojazdy. Obserwujący tę scenę z pobliskiego dachu Avengers zastanawiają się, jaki w tym cel. Przypuszczają, że może to być pułapka, mimo to postanawiają go powstrzymać. Krótka walka kończy się, gdy Mściciele dostają się w zasięg działania urządzenia pozbawiającego mocy. Jedynie Mockingbird okazuje się być na nie odporna.

Autor: Bosnas

Galeria numeru

New Avengers #55 New Avengers #55 New Avengers #55 New Avengers #55 New Avengers #55 New Avengers #55 New Avengers #55 New Avengers #55 New Avengers #55 New Avengers #55

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.