Avalon » Serie komiksowe » Dark Avengers » Dark Avengers #7

Dark Avengers #7

Dark Avengers #7

"Utopia" - part 3

Postacie
Zapowiedź

San Francisco pogrąża się w chaosie od chwili, gdy X-Men weszli w drogę nowego prawa i porządku Normana Osborna. W tym wypadku Iron Patriot przenosi starcie na kolejny poziom. Kim są Dark X-Men? I czy Dark Avengers zagrają czysto z X-Men Normana? Podpowiedź: Nie!

Cytat

Osborn do Victorii Hand: "Mark my words. Scott Summers is a dead man."

Streszczenie

Alcatraz. Zamknięty w celi Xavier próbuje rozmawiać z Beastem, umieszczonym w celi obok. Ten mówi, że czuje się okropnie. Jego sierść i paznokcie wypadają. Na korytarzu przed celą Osborn każe Dark Beastowi ukończyć Omega Machine. McCoy odpowiada, że urządzenie wymaga stałych ulepszeń. Norman przypomina, że obiecał mu maszynę, która pozbawi mutantów ich mocy bezboleśnie. Jeśli nie dostanie tego, podłączy go do jego aparatu i sprawdzi, jaki będzie efekt. W swoim gabinecie Osborn spotyka Sentry'ego. Reynolds stwierdza, że jest źle. Norman uspokaja go mówiąc, że gdyby spojrzał na świat jego oczami, zobaczyłby wielkie zwycięstwo.

Union Square. Dark X-Men walczą z Hellionem i jego ludźmi. W pewnym momencie Daken próbuje zabić Avalanche'a, ale Emma go powstrzymuje. Po chwili ostatni z mutantów zostaje obezwładniony przez drużynę Emmy.

Alcatraz. Cyclops przylatuje na wyspę. Mówi, że chce spotkać się z Osbornem. Dyrektor H.A.M.M.E.R. wychodzi do niego. Cieszy się z ich spotkania. Summers przerywa mu, wzywając go i jego ludzi do poddania się. Norman jest zaskoczony. Scott dodaje, że Osborn ma wycofać się natychmiast. Dla prasy może powiedzieć cokolwiek zechce, aby ratować swoją twarz. Norman stwierdza, że cała sytuacja jest winą Summersa, a on nie zamierza się poddać. Cyclops odlatuje. Osborn dodaje, że Scott Summers to martwy człowiek.

Hawkeye obserwuje wydarzenia z Union Square na ekranie telewizora. Jest wściekły, że Osborn odsunął ich od tego zadania. Karla mówi, że to Norman jest szefem i wszyscy mają wykonywać jego polecenia. Gargan przyznaje jej rację. Hawkeye pyta Aresa, czy ten zgadza się z nim. Bóg wojny przytakuje.

Grupa Emmy przywozi więźniów na Alcatraz. Frost jest wściekła na Dakena za jego zachowanie. Ich kłótnię przerywa Osborn. White Queen mówi, że nie zgodzi się na torturowanie mutantów. Norman zapewnia, że nikomu nie stanie się tu krzywda. Frost chce, aby pokazał jej całą bazę. Ten zgadza się. Po ich wyjściu Hawkeye prowokuje Dakena. Mężczyźni rzucają się na siebie.

W innej części bazy Emma ogląda cele. Osborn wyjaśnia, że działanie Omega Machine nie jest stałe i moce mutantów są tłumione tylko na czas ich pobytu tutaj. Dzięki temu policja nie musi wysyłać ich do Raft. Nagle Frost słyszy w swojej głowie głos Xaviera. Mówi, że Norman kłamie. Dodaje, że Beast jest umierający. Emma oświadcza, że chce zobaczyć McCoya. Osborn zapewnia ją, że tu go nie ma. White Queen wskazuje na celę Xaviera i pyta, kto w niej jest. Dark Beast odpowiada, że jest tam zbędne wyposażenie. Frost zagląda przez okienko w drzwiach do środka. Widzi tylko sprzęt. Xavier mówi, że Emma patrzy prosto na niego. Osborn pyta, czy White Queen mu wierzy. Kobieta przytakuje.

Szpital w San Francisco. Bolivar Trask stoi na dachu budynku i mówi do kontrolowanego przez siebie tłumu, że nadszedł czas, aby powstali i zabili wszystkich mutantów w tym mieście.

Autor: Selwa

Galeria numeru

Dark Avengers #7 Dark Avengers #7 Dark Avengers #7 Dark Avengers #7 Dark Avengers #7 Dark Avengers #7 Dark Avengers #7 Dark Avengers #7 Dark Avengers #7

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.