Avalon » Serie komiksowe » Captain America » Captain America #601

Captain America #601

Captain America #601

"Red, White & Blue-Blood"

Postacie
Zapowiedź

Bucky z Nickiem Fury odkrywają zaginioną historię związaną z Captainem i Buckym z czasów II Wojny Światowej. Straszna opowieść o wojnie i braciach broni.

Streszczenie

W swojej tajnej bazie Nick Fury ogląda na monitorach walkę bohaterów w trakcie Civil War. Do zamyślonego agenta podchodzi Winter Solder. Bucky zastanawia się, co Nick w tym widzi. Ten odpowiada, że według niego coś tu nie gra, ale jeszcze nie wie, co. Fury w rewanżu pyta przyjaciela, czy nie boli go, kiedy widzi, jak bohaterowie walczą ze sobą. Ten odpiera, że to dla niego żadna nowość. Kiedyś Red Skull zmusił Invaders do walki z nim. Ale to nie był jedyny raz, kiedy widział swoich ludzi walczących ze sobą.

Belgia, Bostogne, wczesny luty 1945 roku. Bucky wchodzi do ruin budynku, gdzie Cap czuwa przy umierającym żołnierzu. Pociesza go, porównując swoje bohaterstwo do jego. Po chwili jednak ten umiera, a w następnym momencie powstaje jako wampir. Bohaterowie przebijają go drewnianą belką i odrąbują głowę. Teraz już wiedzą, z czym mają tu do czynienia. Trzeba się skontaktować z Union Jackiem, aby sprawdził, czy szczątki Barona Blooda ciągle są w grobie. Wkrótce dostają informację, że nie stoi za tym ich stary wróg. Muszą się w taki razie dowiedzieć, kto jest odpowiedzialny za zmienianie żołnierzy w wampiry. W tym czasie tróje osób zmarło, aby później ożyć i terroryzować wioskę. Dodatkowo generalicja podjęła decyzję, aby w ich wiosce odbyło się show, które ma podnieść na duchu walczących. Jedyną dobrą stroną tej sytuacji jest to, że całe to zamieszanie odciągnie uwagę żołnierzy od ich znikających przyjaciół. Nie mogą jednak liczyć, że ten stan długo się utrzyma i muszą rozwikłać tę zagadkę zanim wybuchnie panika. Uwagę bohaterów przykuwa jeden prawie niezniszczony dom, który przy drzwiach ma pełno krucyfiksów i czosnku. Otwiera im staruszka, która zaprasza gości do środka. Opowiada im, jakie trudne chwile musiała przeżyć ta wioska podczas okupacji. Jednak najgorsze było to, co robił jeden z Niemców po zmierzchu. Nazywał się Helmutt von Schuler. Wychodził na ulice tylko w nocy i uciekały przed nim nawet psy. W tamtych dniach wiele kobiet zmarło z rozszarpanymi gardłami. Jednak on odszedł przed przybyciem aliantów. Przed odjazdem rozmawiał z dziwnie ubranym mężczyzną. Po obejrzeniu rysunku Amerykanie rozpoznają Blooda. Staruszka uprzedza, że nie wszystkie ofiary wampira spoczywają pod ziemią. Bohaterowie powinni przygotować się na spotkanie z nieumarłymi. W drodze powrotnej do obozu Cap zauważa jedną z bestii, która atakuje niewinną kobietę. Natychmiast rzuca się jej na pomoc. Mimo rzutu tarczą oraz kul z karabinu Bucky'ego krwiopijca ucieka. Wszyscy wpadają na patrol i żołnierze widzą, jak Captain dekapituje ich zmarłego przyjaciela. To była tylko zapowiedź kłopotów - wieczorem jeden z żołnierzy, myśląc, że do jego namiotu wchodzi wampir, zastrzelił kolegę.

To wydarzenie wstrząsnęło Stevem. Rano, aby zminimalizować straty, postanawia odwołać przedstawienie. Nagle wśród ruin teatru Cap ma zaczyna się trząść. Czuje, jak ktoś próbuje wedrzeć się do jego głowy. W garderobie jednej z gwiazd zauważa brak luster. Zza drzwi wychodzi przemieniona tancerka. Miała zamiar przejąć kontrolę nad całym plutonem w czasie show, aby zajęli się bohaterami. Teraz musi to zrobić sama. Walka jest zażarta i wampirzyca powala Captaina. Na szczęście z pomocą przychodzi James. Z karabinu rozwala deski, którymi zabite jest okno. Promienie słoneczne wpadają do środka i spalają potwora. Tej scenie przyglądają się żołnierze. Okazało się, że wszyscy zaginieni żołnierze przychodzili do dziewczyny po autograf. Wydawało się, że to zamknie tę sprawę, jednak według Steve'a coś się tu nie zgadzało. Zastanawia się, kiedy ona została ugryziona. Boi się, że to może nie być ostatni wampir w tej wiosce. Jest to trudne do ustalenia, ponieważ to przedstawienie odwiedziło ostatnio wiele miejsc w Europie. Nagle jeden z żołnierzy kojarzy dziewczynkę, która roznosi jedzenie i wodę. Widział raz, jak tancerka szła z nią na spacer. Bohaterowie idą jej poszukać na cmentarzu. Tam znajdują grób dziecka. Ona w przeminionej postaci siedzi na drzewie i rzuca się na bohaterów.

To kończy opowieść Winter Soldera. Nie jest to jego ulubione wspomnienie z wojny. Mimo, iż to był wampir, ciężko im było zabijać dziecko. Później zostali wycofani do Anglii, co ostatecznie skończyło się na wyspie barona Zemo.

Autor: Spell

Galeria numeru

Captain America #601 Captain America #601 Captain America #601

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.